2 2
tommek10

golf mk5 pragovi

Recommended Posts

Jos uvijek imam problema s istim pragom... dva puta bio kod majstora i uvijek isti problemi. Lud sam vise. Ne kuzim da se to ne može napraviti da potraje neko vrijeme nego svako proljeće ista priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta ti je zadnji put radio? Koliko sam skuzio po prijasnjim porukama da nije temeljnu stavio nego je zavario rupu, kit, lak i vozi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvijek imam problema s istim pragom... dva puta bio kod majstora i uvijek isti problemi. Lud sam vise. Ne kuzim da se to ne može napraviti da potraje neko vrijeme nego svako proljeće ista priča.

 

Javi se Daliboru i ako ti on ne sredi prag neće nitko. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta ti je zadnji put radio? Koliko sam skuzio po prijasnjim porukama da nije temeljnu stavio nego je zavario rupu, kit, lak i vozi?

Ma da pa nije pocinčao to je radio.... drugi put je ali samo izvana a nije očito iznutra. Kako su kod mene zimi jake puno soli itd... opet hrdja na jednom mjesto malo izbija. Mijenjam majstora definitivno, mislim da ću i prag novi kupovati jer glupo je krpati stalno, isto kao sto mi je glupo govoriti majstoru da mi vosak iznutra stavlja jer ipak je on majstor pa bi to trebao znati. Mah danas je lutrija naći pravog i pouzdanog limara da si siguran da će odraditi posao kako spada. Novci i nisu toliki problem koliki je svake godine jedno te isto raditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvijek imam problema s istim pragom... dva puta bio kod majstora i uvijek isti problemi. Lud sam vise. Ne kuzim da se to ne može napraviti da potraje neko vrijeme nego svako proljeće ista priča.

 

Jos uvijek imam problema s istim pragom... dva puta bio kod majstora i uvijek isti problemi. Lud sam vise. Ne kuzim da se to ne može napraviti da potraje neko vrijeme nego svako proljeće ista priča.

Napravljeno napola ili samo zamazano

hrđa je isto kao i rak kod covjeka

moguce da je uklonio veliko a ostalo je malo.

trajno rješenje je izrezati sve trulo, pocincati, zavariti,

reaktivna temeljna, šprickit, kit, šprickit po potrebi kobit pa boja

i onda unutar praga našpricati vosak za zaštitu.

 

Pa sta ti je zadnji put radio? Koliko sam skuzio po prijasnjim porukama da nije temeljnu stavio nego je zavario rupu, kit, lak i vozi?

nema smisla temeljna boja

prije varenja gori pri varenju

nakon varenja nije to to jer na obicnu temeljnu nemože autokit

zato imaš pastu za varenje sa kojom se namaže goli lim i prilikom

zagrijavanja pasta se pretvara u cink.

nije greška niti da kit ide na goli lim samo treba paziti da

dok se radi auto ne bude na kiši i da nije vlaga u zraku

kit je porozan materijal koji upija vlagu u sebe

tako da ga treba cim prije zatvoriti sa šprickitom

nemožeš pokitati auto i staviti ga na kišu itd

 

 

Javi se Daliboru i ako ti on ne sredi prag neće nitko. :)

ako ništa uvijek mogu pomoci savjetom

mogu objasniti covjeku, majstoru kako da napravi u cemu griješi

nije to da mu poklanjam znanje jer znanje bez prakse i iskustva je ništa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam i vjerujem da super radis... ali da sam ja majstor saslusao bih te bez problema, ali da ja odvučem auto majstoru i kažem evo ti telefon i slusaj kako moras raditi hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam sve puni sebe

ja kad radim napravim kako se dogovorim sa covjekom

ako hoce posao ili sranje dogovor je dogovor.

Ljudima treba objasniti sa ljudima treba pricati nemožeš se praviti blesav ili nekog praviti blesavim

nemogu covjeku ugraditi zamjenski blatobran i praviti se da je orginal

nemam srca za te stvari

uvijek se mogu dobiti 2- 3 ponude za isti posao

orginalni djelovi, polovni, zamjenski

pa da može odabrati omjer cijene i kvalitete

stranka mora biti upoznata sa svime.

Najmanji problem je zamaskirati postrugati malo prag

pokitati šprickit boja

ali ako to napravim onda i ti trebaš to znati

a ne da ti pricam bajke da ce trajati godinama

kad je tako napravljeno onda imaš auto za na njuškalo ili za

na autopiacu pa se neko drugi usreci sa tim pragom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio temeljnu pa varit, jer nit nebi mogao varit prek boje posto nema masu :D

 

Polo, znaci li to da ekipa tj limari koji tako krpaju neke rupe sa tim autokitom uvijek zeznu stvari pa kit upije vlagu ( dakle nisu ga dovoljno brzo sa sprickitom zatvorili ) pa brzo probije hrda?

Kvazi limar koji je na mojoj drugoj dvojki zatvarao iza VW znak je nesto sfusario i probija hrda kroz znak mater mu y...

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rade svašta

Možda je samo kit natrpao u rupu od znaka,

u boljem slucaju je izrezao krug ubacio i popikao

isto fuš posao.

oko znaka izrežeš cca 6x6 sa brusilicom kocku

sa kliještima za falceve napraviš falc

od komada lima napraviš odgovarajucu "fleku"

namažeš sa pastom za cincanje falc i lim sa unutarnje strane

koju ubaciš i onda povariš

treba znati kako povariti da ti se lim ne izbaca

nesmiješ vuci puni var nego šetaš i hladiš

povariti treba sve ili može biti razmak 5 mm između vara

kako hoceš tu možeš staviti kalaj ili metalik kit

ali ako nije pun var onda to treba znati napraviti jer ako ti ostane zrak između kasnije

se kalaj ili kit uvuce unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav... sljedeći vikend vozim auto na reparaciju pragova jednog ću sigurno mijenjati a drugog će se vidjeti kad krenu radovi. Uglavnom dobivam garanciju za napravljeno i čovjek stoji iza toga sto napravi. Do sad sam pokusavao dva puta kod neki "majstora" krpati ali to se ne isplati i nije trajalo. Jedan je trul a oba su ispjeskarena od zime i pijeska skinuta boja. Premda sam imao zavjesice ali nisu zastitile 100%.

E sad meni je ovaj majstor rekao sto će raditi da dio praga po duzini gdje ide ona zatita on nebi bojao već ostavlja crno. On stavlja kao specijalno nesto nije klasična zatita plastbit/ bitumen sto li vec. I kao kad ima toliko pijeska i svega da je ovo dugotrajnije.

Sto vi mislite o tom? Jeli pametno ostaviti tako taj donji dio praga?

Trenutno mi je vas boja otisla na tim dijelovima i lak otpao.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javit ce se strucnjak Dado i kako on kaze tako ti je najbolje. Ta grapava masa ima koja se moze bojati u boju auta i koja se neboja i mislim da su obadvi isto trajne

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok... čekamo stručnjaka. Mislim da je i rekao da ta smjesa nikad ne bude kruta već fleksibilana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve šta se ne može farbati je bitumen, kobit

a šta se može farbati je plastubit, body

Bitumen se nikad ne osuši i uvijek je mekan

može ga se oprati sa razrjeđivačem benzinom...

zato šta je mekan je i trajniji od bodya

koji je elastičan do jedne mjere.

Danas imaš voskove i elastifikatore za u lak pa možeš kako hoćeš

može komotno na pragove body pa farbanje komplet praga

za kraj za zaštitu našpricaš na podove i pragove sa vanjske i unutarnje strane prozirni vosak

on se osuši sa vremenom ali isto bude uvijek mekan i elastičan

https://www.foerch.hr/radioni%C4%8Dka-kemija/za%C5%A1tita-podvozja-i-%C5%A1upljina/za%C5%A1tita-podvozja/prozirni-vosak-za-za%C5%A1titu-podvozja-l259

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pustit ću majstoru na volju... ako on misli da je bolje ne farbati neka ne farba. Dosta novijih auta nema to ofarbano a moj je taman pa se to i neće kuziti. Bitno je ta je zdrav, nema hrđe i da je jedna nijansa a ne kao sad kombinacija hrđe bijelog plastubita boje bez laka i sa lakom. Ali ovo za vosak mu obavezno napomenem da usprica i stavi gdje god može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok ekipa,

 

Novi sam tu, ne bih htio otvarati novu temu, a mislim da mi možete pomoći :hehe

 

Imam sličan problem, ali meni obrnuto. Meni se cijeli desni prag "napuhao" dok je lijevi čitav. Pričao sam s automehaničarem, on kaže da bi najbolje bilo promijeniti cijeli prag.

 

Gledam kako bi mogao proći najpovoljnije, pa sam našao na silux.hr pragove već od 300-tinjak kuna (https://www.silux.hr/proizvodi/karoserija/pragovi/192606/prag-vw-golf-v-03-09-5v)

 

Proizvođač je Polcar, nisam našao neki poseban review na netu.

 

Svaki savjet je dobrodošao. :care

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima posla ko u prici. Treba ga pobrusit di korodira i vidjeti do kud je pojeden. Za ustimati ga treba znat a i love dosta...al ajd nadi nekoga da lijepo napravi.

Bolje zakrpat ako nije pojeden i dobro zastitit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok ekipa,

 

Novi sam tu, ne bih htio otvarati novu temu, a mislim da mi možete pomoći :hehe

 

Imam sličan problem, ali meni obrnuto. Meni se cijeli desni prag "napuhao" dok je lijevi čitav. Pričao sam s automehaničarem, on kaže da bi najbolje bilo promijeniti cijeli prag.

 

Gledam kako bi mogao proći najpovoljnije, pa sam naao na silux.hr pragove već od 300-tinjak kuna (https://www.silux.hr/proizvodi/karoserija/pragovi/192606/prag-vw-golf-v-03-09-5v)

 

Proizvođač je Polcar, nisam naao neki poseban review na netu.

 

Svaki savjet je dobrodoao. :care

Mijenjaj odmah i moj se puhao to krpanje ti je kratkotrajno, prag je specifičan i jednom kad počne hrdjati najeftinijija ti je solucija stavljanje novog. Nisu losi ti zamjenski pocincani. Samo nek dobro pripremi sve zastiti nabije voska u njega i miran si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mijenjaj odmah i moj se puhao to krpanje ti je kratkotrajno, prag je specifičan i jednom kad počne hrdjati najeftinijija ti je solucija stavljanje novog. Nisu losi ti zamjenski pocincani. Samo nek dobro pripremi sve zastiti nabije voska u njega i miran si.

Fala na pomoci :)

 

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji unutrasnji blatobrani su im problem isto, stavljali su drugaciji materijal nije plastika ,pa uvjek stoji vlaga pa kad skines imas sta i da vidis

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2