2 2
tommek10

golf mk5 pragovi

Recommended Posts

Posto nema slicne teme pa da otvorim. Imam probleme s pragom na golfu 5. Naime radjen je ljetos izbila hrdja majstor je to odradio zavario zagitao stavio onaj plastbit i prespricao bilo sve super do zime. I sad je ponovo pocelo se napuhivati na istom mjestu i na jos jednom mjestu se pojavila hrdja takodjer na istom pragu. Bio sam kod njega i on kaze da vjerojatno da hrdja iznutra jede prema van i da bi najbolje bilo zamjeniti cijeli prag. Sto po meni je nekako glupo jer je ajmo reci kao nov osim tog dijela ispod zadnjih vrata i nekako mi se cini prevelik zahvat. Jeli imao tko slicnu situaciju i koliko opce dodje prag za golfa. :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi polovan ispilaj di ti hrda izbija zavari novi,dobro zasti oboji i nemas brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto nema slicne teme pa da otvorim. Imam probleme s pragom na golfu 5. Naime radjen je ljetos izbila hrdja majstor je to odradio zavario zagitao stavio onaj plastbit i prespricao bilo sve super do zime. I sad je ponovo pocelo se napuhivati na istom mjestu i na jos jednom mjestu se pojavila hrdja takodjer na istom pragu. Bio sam kod njega i on kaze da vjerojatno da hrdja iznutra jede prema van i da bi najbolje bilo zamjeniti cijeli prag. Sto po meni je nekako glupo jer je ajmo reci kao nov osim tog dijela ispod zadnjih vrata i nekako mi se cini prevelik zahvat. Jeli imao tko slicnu situaciju i koliko opce dodje prag za golfa. :-/

 

 

dobar majstor i moje misljenje, da je tu vec bio ostecen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je radjen je taj dio .... e sad ako budem isao na polovni prag moje misljenje je isto macak u vreci neznas sto uzimas i kakav je iznutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu ti je majstor, pokusat cu pretraziti u mobu, imam bas od petice par slika, prag izvana nov, iznutra gnjil u pm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako dode uopce 'to' da jede iznutra prema van a sve vani zasticeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno,nije zaštićeno iznutra.

A to je troška neki 100kn voska da se cijeli auto zaštiti da nigdje ne izbija hrdja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Točno tako,ja sada da kupim nov auto evo glavu ako nebi pištolj za vosak komad crijeva nabit na njega i u svaku moguću rupu nagurati voska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze preporuka kako da ja svoju dvojku 'zastitim' ima li negdje tema o tome ili HOWTO jer kako sam uocio i kako mi je meho rekao da je dosta dobra limarija ( ima par dijelova za pokrpati ). Moze li savjet kakav ako nije problem posto se bas ne kuzim u to i nisam previse u tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam skidao oplate sa blatobrana i mijenjao one čepove na stražnjim, naknadno sam ubacio u oba praga tekući vosak, iako ga je tvornički bilo jer se vidjelo kroz otvor. Još planiram da ispod vratiju dodatno uguram nešto voska. Pokojni stric koji je imao auto lakirnicu je to naknadno radio na novim autima tko je htio ili dodatno zaštitu ispod pragova, blatobrana, vrata, haube ili gdje god je trebalo, pogotovo na autima koji su imali lošu tvorničku zaštitu.

Dobro je Marko napisao, novi auto, pištolj za vosak u ruke i polako, ali si zato miran i ne gledaš kako ti prag ili neki drugi dijelovi cvjetaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas cep na straznjem blatobranu i na sredini praga sa unutarnje strane kroz koje se moze unijeti vosak u pragove. Sasvim dovoljno za pistolj sa crijevom. Pogledaj moju temu, tamo imas fotke od cepova i podvozja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da.... jede iznutra prema van i onda kad izbije mos se fuckat.

 

ma dajte ljudi, kakvi nedostatak voska. Nema teorijske teorije.

 

Iznutra gnjil? bez uvrede , ali kako si to vidio? gurnio si sondu sa kamerom?

 

Petica ima dobre pragove. jedino ako su popravljani onda se moze ocekivati svasta.

 

Pa moji tockice nisu imali, ma ne samo moj, nego 30 drugih koje sam prao i zavlacio se svuda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi novi oem prag i pojačanja ta idu unutra ako nisu dobra, to ti je troak od par stotina kuna, ti djelovi nisu skupi, ja sam prije 6 god mjenjao komplet bok od a do c nosača sa pragom i pojacanjima u pragu na vw jetti 2008 god koja je isti vrag kao golf v, cijena je bila oko 1500 kn za oem kompletan bok i ta pojačanja po 200-tinjak kn...

 

 

http://www.vagcat.com/p/B420/809700.png

 

http://www.vagcat.com/p/B420/809000.png

Edited by Mouse-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada vec pricamo o vosku, koji vosak, kako sta? Jedino znam za vosak u praoni :vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam... samo se dosta ljudi zali na pragove kod petica. I kad sam obilazio majstore rekli su mi isto da im pragovi odlaze i blatobrani. E sad tu ima dosta faktora gdje je auto vozen nije isto u istri i lici, jeli vozen preko zime i kako, jeli kvrcnut ili ne. Iz osobnog iskustva mogu potvrdit da vw ima malo losiju limu od npr. Bmw, peugeot, renault. Sve sam ih izmjenjao neke sam ostavio ali ipak je vw najdrazi ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj u nekoj trgovini sa auto lakovima, oni imaju uglavnom sto si pitao u svezi zastite blatobrana i tekuci vosak koji te zanima. Taj vosak se nalazi u boci, slicno kao sprejevi pod tlakom pa se tako i aplicira na povrsinu a mozda ih imaju i u drugim pakiranjima za pistolj. Uglavnom se koristi za pragove, ispod vrata, u vrata, u haubu, odnosno tamo gdje je neki auto osjetljiv na hrdju. Neki ga upotrebljavaju kao kompletnu zastitu za podvozje jer je proziran i vidi se ako hrdja ispod sto je bolje nego bitumen ispod kojeg nista ne vidis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam na golf 3 prije 2 godine. auto nije ima trunka hrđe i baš je sav bija dobro zaštićen ko nov. ali su počeli oni gumeni čepovi ispadati onda sam naručija sve komplet nove čepove i stare povadija i sve moguće šupljine napunija sa 4cr wax caviti protection to sam jedino uspija naći kod nas u spreju i dobije se "slamka" sonda koja na kraju raspršuje u svim smjerovima (kao oni za čišćenje klime) i iza tog sam ponovo čepove zamaza sa onim stonechip protektion,plastobit ili kako li

već

nemogu postaviti link od te 4cr stranice al se čine dobri proizvodi

ovo sam ja koristja http://www.4cr.com/templates/rcms-v4/xmlgenerator/_content/includes/functions/phpThumb_1.7.13/phpThumb.php?src=../../../../../xmlgenerator/_data/517/7/5300.jpg&w=215

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prag mijenjan nakon udarca, do tada original kod prvog vlasnika, izvana nov, a unutra

 

44bcd672a2f41f83221b791bf5e8d309.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam skidao oplate sa blatobrana i mijenjao one čepove na stražnjim, naknadno sam ubacio u oba praga tekući vosak, iako ga je tvornički bilo jer se vidjelo kroz otvor. Još planiram da ispod vratiju dodatno uguram nešto voska. Pokojni stric koji je imao auto lakirnicu je to naknadno radio na novim autima tko je htio ili dodatno zaštitu ispod pragova, blatobrana, vrata, haube ili gdje god je trebalo, pogotovo na autima koji su imali lošu tvorničku zaštitu.

 

Dobro je Marko napisao, novi auto, pištolj za vosak u ruke i polako, ali si zato miran i ne gledaš kako ti prag ili neki drugi dijelovi cvjetaju.

Hvala na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu. :)
Ova slika od kolege Mastera je dobar primjer. Ako se sjetimo keca i kakav je on problem imao sa hrđom, pa duje koja je nešto bolja bila po tom pitanju, osim TAS-ovih modela, trice koja je opet imala sličan problem ... Izgleda da neparni brojevi imaju peh ali uz preventivnu zaštitu mislim da je to bilo moguće izbjeći.

Osim stvari koje je nabrojao kolega tommek10 u postu #18 i što sigurno utječu na stvaranje hrđe, važno je i to da li je auto garažiran ili je vani pa mu se stvara kondenzacija u pragovima preko zime ili pri naglim promjenama temperature, pa je bitno da su svi otvori od pragova prohodni i čisti od smeća, da nakupljena voda može izaći i da se prag kasnije može prosušiti pri toplijim danima.

Golf4 Türabläufe säubern

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu. :)

Ova slika od kolege Mastera je dobar primjer. Ako se sjetimo keca i kakav je on problem imao sa hrđom, pa duje koja je nešto bolja bila po tom pitanju, osim TAS-ovih modela, trice koja je opet imala sličan problem ... Izgleda da neparni brojevi imaju peh ali uz preventivnu zaštitu mislim da je to bilo moguće izbjeći.

 

Osim stvari koje je nabrojao kolega tommek10 u postu #18 i što sigurno utječu na stvaranje hrđe, važno je i to da li je auto garažiran ili je vani pa mu se stvara kondenzacija u pragovima preko zime ili pri naglim promjenama temperature, pa je bitno da su svi otvori od pragova prohodni i čisti od smeća, da nakupljena voda može izaći i da se prag kasnije može prosušiti pri toplijim danima.

 

Golf4 Türabläufe säubern

Gledam ovaj video i ne vjerujem. Cim mi stari dode iz DE sa svojim G4 moram mu skinut tu plastiku oko blatobrana da vidim ima li smeca kakvog. Budem i na svojoj dvojki cim malo vrijeme bude bolje u ZGu...

Nisam ni znao da neka mjesta postoje u autu.

Primjera radi : Bio sam kod jednog kolege ciji je stari meho i malo mi je gledao po autu i kaze mi da je tipicno mjesto hrdanja na dvojki kod rezervoara gdje je mulda i bas je pocelo hrdati na tom mjestu ( pocelo izbijati u gepeku ) i bilo bi super da to saniram i da odem u autopraonu i zabijem pistolj kod rezervoara iznad gume da se pocisti reko OK... Dodem u autopraonu i napravim to i imam sta za vidit - toliko smeca je izaslo da sam vjerojatno dobio sad weight reduction na autu :gleda

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako sam imao peh sa svim čepovima koje sam morao zamijeniti jer su se doslovno raspali, pregledao sam cijeli auto a posebno pragove koji se mogu lijepo vidjeti iznutra u kakvom su stanju a bili su kao da je auto jučer izašao iz tvornice, mislim da sam napravio nekoliko fotki gdje se vidi prag i naneseni vosak. Kada bi netko htio vidjeti stanje pragova bez da skida čepove koji su premazani tvorničkom zaštitom jer bi se morali trgati, stvarno bi sonda sa kamerom dobro došla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2