1 1
Gugy

Golf 3 White Lion

Recommended Posts

Nakon nekoliko dana prelistavanja i čitanja 4uma uzduž i poprijeko konačno da predstavim svoje vozilo.

Dakle priča ide ovako:

Zaposlio sam se i buduči da u kući imamo jedan auto a supruga i ja radimo na različitim krajevima slavonije i nikako da se uspijemo uskladit s prijevozom odlučeno je da se nabavi još jedan auto. Krenuo sam u potragu. Prvotna namjera je bila neka Škoda ili Seat isključivo benzinac. Čisto slučajno kad sam bio na njuški mi je izbacilo nedavno predan oglas Golf 3. Oglas je bio jako štur i ništa se detaljno nije moglo saznat. Auto je bio udaljen 50ak km od mene i ajd da ga odem pogledat. U oglasu je bilo navedeno da je 96 god 217000km šiber i 2 zračna jastuka. Nazvao sam broj, javila se neka cura i rekla da je to njen auto ali ona ima drugi i da pogledam kod tate.

Došao i vidio auto. Od opreme ima ABS, servo volana, 2 zračna jastuka, električni šiber, električne retrovizore i GRIJANA SJEDALA. Limarija je rađena prošle godine i svježe je obojen cijeli. Na autu su bili neki čuning branici, angel eyes farovi, zadnja hauba bez tablicei jap style zadnji lonac koji se derao za izludit. Evo par slika:

lyhOTbJs.jpg

upj1Kbrs.jpg

i4Pci2bs.jpg

Uz auto sam dobio još i normalne branike. Dogovorio sam s njenim tatom ostavio kaparu i podatke i dogovorio da ga prepiše na mene i doveze mi na posao.

Nakon 3 dana auto je dovezen i odmah sam se bacio na kupusanje auta. Promijenio sam branike, zamijenio angel farove za dvokomorne (naravno da sam uzeo i doplatu) i iz firme uzeo jedan auspuh koji je sa slupane rashodovane Vectre. Oprao sam auto izvana, promijenio ulje kočnica, ulje, filter ulja, zraka, svječice i brisače, sredio malo iznutra i odmah na tehnički. .

 

3Vw6ZlBs.jpg

Z9H20tks.jpg

pRipb3Ws.jpg

0SNsdDys.jpg

 

Na tehničkom je bilo malo problema zbog zadnje haube jer mi tablica nema osvjetljenje i jedan amortizer prednji je pustio ulje. Ali uspio sam ga regat.

 

Odmah sam ovdje na 4umu kupio 2 nova amortizera od člana sapko (HVALA SAPKO).

 

Sljedeči dan sam na poslu spajao radio. U autu su bili zvučnici u vratima koji su nekako čudno svirali. Nije ni čudo jer preko zvučnika nisu bile mrežice nego poklopci bez rupica pa sam se bacio u nabavku mrežica i našao kod lika u VK koji me besramno odero ko sansku kozu za 70kn. Al nema veze. . Sve za gušt.

 

hpFUlKSs.jpg

wO5nLSfs.jpg

 

Sljedeče stvari koje se rade na autu je krpanje nekoliko rupa na podu ( oko onih gumenih čepova ) i stavljanje plina. Pod obavezno moram nabavit zadnju haubu u normalnom izdanju a planiram lagano zatamnit zadnja stakla jer su bijela bez ikakve nijanse, staviti 15cola alu felge i daljinsko centralno jer su kvake rasturene i neda se zaključat.

 

 

Komentari : http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/88556-golf-3-white-lion-komentari/

Edited by Gugy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planirao sam uzet novu zadnju policu jer je stara izbušena ali su mi neplanski izletili jedni MacAudio zvučnici promjera 20cm pa sam ih uzeo da isprobam još malo proširit rupe i ubacit ih. Ako sve bude OK sjelo i ljepo sviralo mislim da ostaju na zadnjoj tabli. Inače su ko novi jedino nemaju naljepnice iza pa neznam koje su snage.

 

Qn9yijl.jpg

 

 

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/88556-golf-3-white-lion-komentari/

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako mi danas čisto nenadano uletile alu felge 15cola sa TOYO gumama u dimenziji 195 50 15. Felge su dosta prljave ali gume bi mogle istrpit ovo ljeto. Inače danas se počelo u firmi stavljat plin. Mislim da bi do subote mogao bit auto gotov. Dečki to rade kad imaju rupe između dva servisa i ugradnji.

 

MwXPO22.jpg

 

 

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/88556-golf-3-white-lion-komentari/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh dugo me nije bilo pa da malo oživim temu. Uglavnom puno i dosta toga se radilo i odradilo na vozilu.

Uglavnom evo nekih sitnica koje mi random padaju na pamet:

 

- Stavljeni su bočni winddeflectori ili vjetrobrani ili kako več tko želi

- Promijenjena stakla na vozačevim i suvozačevim vratima. Sada su TINTED

- Promijenjena sjedala malo dublja i profilirana.

- Poljepljena je folija na zadnja stakla i na dio prve šajbe kod kolege Marija u PŽ. TNX Mario na vrhunskom poslu.

- Ubačen je aktivni Pioneer subwoofer u bunker i razvučeni su kablovi po cijelom autu po propisu.

- Stavljen je kompletan ispuh originalni osim što je ovalni INOX nastavak od Audi-a A4.

- Skinut katalizator.

- Nabavljeni novi farovi,prednji branik, ralica iliti lip od GTi-a i sve uredno obojano u donekle istu bijelu boju. (osim lipa naravno)

- Promijenjena zadnja svijetla. Sada su smoked (original HELLA)

- Promijenjena ručica mjenjača kineska neka kopija za Golf4 ali bolja od one sluzave i ljepljive.

- nabavljen čep za zatvaranje rupe od antene na prednjem blatobranu.

- Posebno sam ponosan na nabavljene alu felge original BBS 15cola

 

I evo današnja slika :

 

 

89485452849228859994.jpg

 

 

 

Komentari : http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/88556-golf-3-white-lion-komentari/

Edited by Gugy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet malo javljanja nakon dosta vremena. Zima je pa se ništa ne radi osim što sam danas produžio registraciju za godinu dana. Prošao sam tehnički pregled bez problema iako imam malo problema sa ler gasom. Napomenuo mi kontrolor da su mi seleni na mostu na izdahui da to sredim za drugi tehnički. Ostalo je sve OK. Trenutno je auto na tužnim zimskim gumama i čeličnim felgama.

 

Komentari : http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/88556-golf-3-white-lion-komentari/

 

27716928975382793048_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1