3 3
Golf2GTI

Kod boje..

Recommended Posts

Otidi negdi di se rade boje ima ih vecina uredaj koji stave na auto i izbaci ti kod besplatno je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti skeneri nisu nešto ili ne mogu uvijek dati 100% točan podatak koliko sam mogao pročitati, pa se bolje drži one sigurne i pronađi naljepnicu u gepeku na kojoj ti piše kod boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mana im je krupnoca zrna metala a nijansu pogode

metale moraš vidjeti okom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj si dolje na ovoj stranici gdje ima dosta kodova za VW pa možda pronađeš po godini. Ja sam ovlaš prelistao ali nisam pronašao, možda detaljnijom pretragom naiđeš na Green Gray boju. Ne znam kako stoji mogućnost da preko VW servisa, odnosno broja šasije dođeš do koda boje ako nemaš naljepnicu u gepeku. Colour Codes: Volkswagen - Audi...http://www.uniquecarsandparts.com.au/colour_codes_volkswagen_audi.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna iz prakse... dođemo Dino i ja u trgovinu sa Glasurit bojama i tražim lika da mi izmješa 300ml baze po lak kodu od auta jer mi treba za lajsne, lipove i ručke što imam u planu napravit i sad lik ukuca i vidi još 14. nijansi crne po tom kodu (LC9Z metalik crna sa efektom) pa kaže donesi poklopac od spremnika da utvrdim točnu nijansu jer po ovome ne može.

Da stvar bude bolja prethodno se najavio i poslao lak kod e-poštom pa je mogao odmah reći da treba komad za uzorak a autom nisam išao da ga skine sa karoserije. Iskreno nisam znao za to i mislio sam da je lak kod dovoljan ali izgleda da nije i ne uvijek jer za felge je izmiješao bez pitanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A druga stvar. Meni boja na duji "apsisala" nije to vise ta alpine white...sta da mu ja donesem onda.

Ne razumijem zar nebi lak kod trebao biti tocno ta nijansa i gotovo, ili da oznace pod varijante a ne ovako.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to me i iznenadilo jer sam mislio da je lak kod dovoljan i točka ali jok nije baš uvijek tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna iz prakse... dođemo Dino i ja u trgovinu sa Glasurit bojama i tražim lika da mi izmješa 300ml baze po lak kodu od auta jer mi treba za lajsne, lipove i ručke što imam u planu napravit i sad lik ukuca i vidi još 14. nijansi crne po tom kodu (LC9Z metalik crna sa efektom) pa kaže donesi poklopac od spremnika da utvrdim točnu nijansu jer po ovome ne može.

 

Da stvar bude bolja prethodno se najavio i poslao lak kod e-poštom pa je mogao odmah reći da treba komad za uzorak a autom nisam išao da ga skine sa karoserije. Iskreno nisam znao za to i mislio sam da je lak kod dovoljan ali izgleda da nije i ne uvijek jer za felge je izmiješao bez pitanja.

Svaki kod boje ima više varijanti

malo tamnija, malo svjetlija, krupnoća zrna metala, presijavanje....

proizvođač napravi više varijanti boje jer nisu svi auti ofarbani sa istom

bojom od istog proizvođača....

A druga stvar. Meni boja na duji "apsisala" nije to vise ta alpine white...sta da mu ja donesem onda.

Ne razumijem zar nebi lak kod trebao biti tocno ta nijansa i gotovo, ili da oznace pod varijante a ne ovako.

ispolira se i napravi najsličnija

čak i da imaš tu boju sa kojom je bilo auto ofarbano

nebi ti odgovarala jer se boja promjenila sa utjecajem vremena.

Poliranjem se vrati sjaj ali nikad se ne vrati na onu nijansu

u potpunosti koja je bila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to me i iznenadilo jer sam mislio da je lak kod dovoljan i točka ali jok nije baš uvijek tako.

Nikad nije dovoljan samo kod boje.

za felge ti je zamješao bez problema jer je znao da je za felge

ili je zamješao osnovnu varijantu

ili ima jedna varijanta po kodu za felge

jer tu nije toliko bitna varijanta

Evo za one kojima treba broj boje ovo je konkretno "Reflex Silver Metallic" golf 6 !A nalazi se u servisnoj knjizici ili u gepeku naljepljeno!Znaci ta 4 slova ili broja je kod boje !

 

http://www.automotivetouchup.com/touch-up-paint/volkswagen/2015/golf/

 

20180221_132755.jpg

Skoro 20 godina je sve šta je srebrno u VAG grupaciji la7w

TDI

skini dio pa pogledajte kartice

sa mobitelom posvijetliš da vidiš kakva je boja pod kutevima

ako ima skener još bolje skeniraš boju i kažeš mu kod boje

pa nek skener odabere nijansu pogoditi ce samo treba

paziti na krupnoću zrna metala jer to ne prepoznaje

krupnoću može vidjeti u receptu za boju ili prekontroliraš sa karticama

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je razlika u srebrnoj boji LA7W i LB7Z?

Nikad nisam mogao da ih razlikujem.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dado,

za oba seta Speedaline R15 felgi koristio sam lak kod od OZ Aristo R18 jer sam na njega naišao a mislim da je ista ili jako blizu i za ove Speedline a radi se o (8Z8 Porsche Brilliantsilber). Nju sam uzeo od Mobihela za prvi set i sad od Glasurita za drugi i to je izmiješao da nije pitao niti jedan od njih za neki uzorak.

 

Budem skinuo dio pa odnesem, imaju oni sve od skenera pa do lampe tako da nije problem ali nisam znao da je tako u praksi sa nijansama jer mislio sam kad nema koda da je onda uzorak potreban a ne obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je razlika u srebrnoj boji LA7W i LB7Z?

Nikad nisam mogao da ih razlikujem.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Velika ukusi su različiti ali LA7W je puno ljepša i "bogatija"

sam naziv Reflex silver sve govori

LB7Z je Satin silver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dado,

za oba seta Speedaline R15 felgi koristio sam lak kod od OZ Aristo R18 jer sam na njega naišao a mislim da je ista ili jako blizu i za ove Speedline a radi se o (8Z8 Porsche Brilliantsilber). Nju sam uzeo od Mobihela za prvi set i sad od Glasurita za drugi i to je izmiješao da nije pitao niti jedan od njih za neki uzorak.

 

Budem skinuo dio pa odnesem, imaju oni sve od skenera pa do lampe tako da nije problem ali nisam znao da je tako u praksi sa nijansama jer mislio sam kad nema koda da je onda uzorak potreban a ne obrnuto.

vjerojatno ima samo jedna varijanta a za felge se to niti ne gleda

niti inžinjere šta rade na usavršavanju varijanti boje ne interesira pretjerano boja za felge

da ofarbaš i montiraš na istoj strani prednju sa Mobihelom a stražnju sa Glasuritom

nema šanse da se primjeti razlika

a da je na jednoj strani vozila jedna srebrna a na drugoj strani vozila

druga srebrna boja i da je 2-3 nijanse svjetlija ili tamnija

nitko neće primjetiti.

Skenerom kad skeniraš tvornički ofarbano auto

na sebi zna imati 2-3 varijante boje

jedan bok jedna boja, drugi bok druga varijanta

nitko neće viditi

Broj boje ili kod je tu samo da te uputi o čemu se radi

i onda imaš varijante

varijacija na tu temu

Svjetlija, tamnija, presijavanje na plavo, crveno, zeleno....

zrna metala sitniji, srednji, krupni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta smo puta raspravljali oko kodova ali sad se zna kako je i u praksi sa nabavkom baze pa eto, sad smo malo pametniji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velika ukusi su različiti ali LA7W je puno ljepša i "bogatija"

sam naziv Reflex silver sve govori

LB7Z je Satin silver

Danas sam baš igrom slučaja upoređivao Golfa 4 Reflex i Sharana Satin Silver. Razlika je drastična, kad se malo bolje zagleda. Satin kao da ima neku nijansu svijetlo plave kad se gleda iz ugla.

 

Šta znam, obe su boje lijepe na svoj način.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li biti ova?

 

LA5M Mercato Blue Metallic

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško je ovako po slikama reći o čemu se radi

nije boja toliko česta da bih znao

potraži po listićima boja od VW-a

a možda je auto komplet farban i boja nema veze sa VW-om

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3