1 1
hrvoje2804

Start&Stop sustav - isključivanje/uključivanje

Recommended Posts

ni meni se nije ugasio a ima SS neznam od kad, nemoram ga ni gasit na tipku kad se ne gasi na semaforu, mozda mu dode jednom dva put tjedno kad je vruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

start/stop je samo radi ekologije, jer je teorija da za vrijeme koje auto provede stojeć, da tada ne ispušta plinove...

 

a uvjeta ima puno, a uz sve navedene vam je Battery regulation, jer ako on vidi veću potrošnju struje i pad napona, neće ugasiti, ako vam ventilacija radi ili npr ako klima nije postigla željene temperature, onda isto neće ugasiti, ili ako dok je zagašen, temperature ventilacije nisu zadovoljene, tada automatski pali auto itd..

 

uglavnom najbolje ga isključiti, na nekim autima sam ga u ecu isključio da ga više ne pali, pa se ne mora svaki put pri paljenju stiskat gumb

Share this post


Link to post
Share on other sites

SS je uveden zbog toga jer u NEDC ciklusu po kojem mjere potrosnju je dosta veliki postotak vremena u kojem vozilo miruje. Ne znam tocno, ali nekih xy% tako da ako se koristi SS u tom ciklusu, vozilo na papiru trosi nekoliko dcl manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li se u ovlastenom servisu ugasiti start-stop,ja ga isto uvijek gasim...

Isto tako bi volio ugasit zvuk pistanja pojasa,znam imat relacije po 2-3km,pa mi se neda stalno vezat i odvezivat...

 

Inace moj start stop radi i dok je hladan,dok je vrel,dok radi klima i sve ostalo...odnosno ne radi samo ako nisam vezan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj!!!

 

samo ces sebe izivcirati i umisliti da imas nekakav problem, a na kraju je sve u redu... to govorim iz iskustva :lol2

 

Kao sto je vec receno, stete nema, tako da kad upalis auto, stisni taj prekidac i peglaj dalje :)

 

 

 

Hm... sad si me zabrinuo...pratit ću stanje još malo pa...nadam se da će biti sve ok...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj!!!

 

samo ces sebe izivcirati i umisliti da imas nekakav problem, a na kraju je sve u redu... to govorim iz iskustva :lol2

 

Kao sto je vec receno, stete nema, tako da kad upalis auto, stisni taj prekidac i peglaj dalje :)

 

 

 

Evo danas mi se ugasio auto (SS sustav odradio svoje) na semaforu, nakon vožnje na cca 2000 rpm i 10-tak kilometara...dakle sve ok...nastavljam i dalje po starom: ugasim prekidač i vozi...

 

Tnx svima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali tko da se bavi tim i mene živcira, da se namjesti da je stalno ugasen i ako ga bas trebam upalim na istu tipku 😁

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Passat B7 mozes trajno putem VCDS ako se ne varam ili kupiti modul koji spojis na gumb i taj modul ima memory funkciju, dakle pamti i nakon gasenja da si ga ugasio preko tipke, sto znaci da ga i po potrebi mozes opet upaliti.

ovako nesto 
https://www.cete-automotive.de/en/To-disable-automatic-start-stop-memory-module-to-start-stop-automatic/
https://shop.pci-diagnosetechnik.de/VW-Passat-B7-Start-Stop-Automatik-Memory-Deaktivier-Ausschalt-Modul_1

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Nikola.3 said:

Imali tko da se bavi tim i mene živcira, da se namjesti da je stalno ugasen i ako ga bas trebam upalim na istu tipku 😁

koji auto ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro pitanje, ja sam napisao za Passat B7 jer mu to stoji u potpisu ali tko zna, mozda nije za taj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1