1 1
hrvoje2804

Start&Stop sustav - isključivanje/uključivanje

Recommended Posts

Nakon tjedan-dva iščitavanja foruma našao sam mnogo kvalitetnih informacija za moj automobil (Golf Variant 1.6 tdi BMT, 2011.) i hvala na tome...

 

No, nisam našao info o slijedećem:

 

Zanima me je li na bilo koji način štetno (nepreporučljivo) tijekom vožnje isključiti SS sustav...dakle, ne mislim isključiti zauvijek, nego svaki puta kada palim auto on je po defaultu uključen, a ja ga često kroz gradsku vožnju isključim da mi se ne pali/gasi x puta...pa me brine da li time utječem na npr. punjenje ili trajnost akumulatora ili štogod drugo...

 

Usput, u ovom zimskom periodu (cca već 3 mjeseca) SS sustav mi nijednom nije ugasio automobil na semaforu...pretpostavljam da je to normalno (jer mora biti zadovoljeno dosta uvjeta da bi se motor ugasio, a nemam nikakvih upaljenih žutih ili crvenih lampica ili bilo čega da bi signaliziralo nekakav kvar na istom).

 

Dnevno radim nekih 50-60 km, od toga 10% gradska vožnja...

 

Znam da je funkcija SS sustava manje CO2 zagađivanje, ali me muči ako ga stalno/često gasim (jer me živcira - taman kad stanem na semaforu, ugasi se a trebam krenuti na zeleno...itd...ma sve vam je jasno) hoće li biti ikakvih problema zbog toga...

 

Hvala... :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

SS sustav ti se isključuje pri niskim temperaturama.

Što se tiče samog sustava nama na faxu su rekli da je to čista glupost i štetno za motor i akumulator (pričao jedan ugledni profesor na mome fakultetu koji se razumije u automobile do stopice ako treba)... Tako da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj SS je malo zesca glupost na tim novijim autima. Ako postoji mogućnost da se to trajno iskljuci, ja bi odmah to iskljucio. Ako ne, onda svaki put ujutro kad ga upalim, isjljucio bi to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SS sustav ti se isključuje pri niskim temperaturama.

Što se tiče samog sustava nama na faxu su rekli da je to čista glupost i štetno za motor i akumulator (pričao jedan ugledni profesor na mome fakultetu koji se razumije u automobile do stopice ako treba)... Tako da.

Tako da...što?

 

Nisam razumio...sorry...

 

Da ga isključujem svaki puta kad palim auto i nema utjecaja na trajnost nekog dijela automobila (npr. akumulatora) ili ga bolje pustiti da radi kako je napravljen (i zanemarim to malo što me živcira)... Tnx...

Taj SS je malo zesca glupost na tim novijim autima. Ako postoji mogućnost da se to trajno iskljuci, ja bi odmah to iskljucio. Ako ne, onda svaki put ujutro kad ga upalim, isjljucio bi to.

Znam...samo me muči ima li kakvih posljedica za trajnost dijelova ili funkcionalnost ako ga vozim s isključenim SS, npr. punjenje akumulatora je slabije, potrošnja struje veća, ... ne kužim se u to pa želim samo potvrdu tipa: Ništa nećeš poremetiti, slobodno isključi i vozi, to nema nikakvog štetnog utjecaja na druge dijelove automobila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga ne ugasis onda utjece na trajnost drugih dijelova. Samo ti njega svaki put ugasi i najbolje za tebe i za auto definitivno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja to uvijek gasim cim sjednem u atuo, i sad mi je u navici i gotovo.

to je cista glupost po meni, gasiti i paliti stalno auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator ti se sigurno puno puno vise trosi kad ga stalno pali i gasi na auto mislim jel isto tako alnaser i ostali pokretacki djelovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto odmah gasim cim upalim auto.

 

Ali se nikako ne slazem da je normalno da ti uopce ne gasi auto ako je ukljucen. Sigurno bi to trebao raditi barem dok postigne radnu temp a kad je vani toplije i puno prije. Recimo ja sam sparkiran u garazi na razini -1 i ujutro kad izadjem van, gasi mi auto vec cim se malo ugrije jer mi auto nije ni bio hladan kao da je stajao vani.

 

A ti kazes da ti ga vec 3 mjeseca nije ugasio i to sigurno nesto ne valja.

Edited by Xman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u nekoliko situacija ne gasi auto. Ako je auto hladan. Ako je klima na max ili ako je upaljeno odmagljivanje sajbe i ako nisan vezan onda se nikad ne gasi sam. Tako da neznan kad se zadnji put ugasija sam jer i ako se vezen odma gasin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je već ušlo u naviku čim upalim auto automatski ruka ide na tipku i gasim start/stop .....živcira me :zid

Inače se može ugasiti putem VCDS-a kodiranjem ili adaptacijom ....zavisi od auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto odmah gasim cim upalim auto.

 

Ali se nikako ne slazem da je normalno da ti uopce ne gasi auto ako je ukljucen. Sigurno bi to trebao raditi barem dok postigne radnu temp a kad je vani toplije i puno prije. Recimo ja sam sparkiran u garazi na razini -1 i ujutro kad izadjem van, gasi mi auto vec cim se malo ugrije jer mi auto nije ni bio hladan kao da je stajao vani.

 

A ti kazes da ti ga vec 3 mjeseca nije ugasio i to sigurno nesto ne valja.

Hm... sad si me zabrinuo...pratit ću stanje još malo pa...nadam se da će biti sve ok...

 

Vjerujem da je jedan od uvjeta da se auto ugasi i radna temp ulja koja bi trebala biti cca 100 stupnjeva, a meni rijetko kada bude po zimi (vozim auto na cca 1400-1800 rpm, upaljeno grijanje, radio, svjetla, ...) pa je i to razlog što kada dođem u grad na semaforu se ne ugasi auto...

 

U svakom slučaju, do zime se gasio stalno da mi je išao na živce :grrr

 

Ali eto, koliko sam shvatio, nije nikakva šteta za auto da SS sustav isključim svaki puta kad upalim auto...Tnx svima...

Ako ga ne ugasis onda utjece na trajnost drugih dijelova. Samo ti njega svaki put ugasi i najbolje za tebe i za auto definitivno...

Evo i da zahvalim svima... a posebno svom sugrađaninu što me smiruje :zivio

Edited by hrvoje2804

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je najveća ludost.dosta sam se navoza vw-a s tim sustavom i pogotovo gradske vožnje.i totalno je iritirajuće u gradskoj vožnji. tako da san odma gasija. + šta imaju specijalni akumulator koji košta oko160-1700kn. tako sam ima 2 slučaja crka akumulator ja u etku ono čovik skoro pa na guzicu + se još mora podesiti kad se zamini.znači kućna radinost ništa nego servis ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam vozio koleginog porschea (cca tjedan dana) isto tako me zivcirao start stop sustav, dok je nekad znao bit jako dobar posto je auto bio opremljen pdk automatskim mjenjacem, drzis kocnicu on ugasen cim pustis on se pali, s tim da ja nisam cekao da se upali, nego odma nogu na gas i mogu rec da auto lansira. pali se u sekundi.

Kada mi je dopizdio ss sustav onda stisnes tipku sport i on laganini pootvara klapne u auspuhu (inace imao je tipku i za to), automatski gasi start stop sustav, podigne okretaje u leru i promjeni zvuk. po meni bolesno.

No misljenja sam da je to za benz ok al za dizela i nije bas jer alnaseri traze vise struje za paljenje i pod vecim su opterecenjem plus konstantno paljenje i gasenje uz dmf cine katastrofalnu kombinaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... sad si me zabrinuo...pratit ću stanje jo malo pa...nadam se da će biti sve ok...

 

Vjerujem da je jedan od uvjeta da se auto ugasi i radna temp ulja koja bi trebala biti cca 100 stupnjeva, a meni rijetko kada bude po zimi (vozim auto na cca 1400-1800 rpm, upaljeno grijanje, radio, svjetla, ...) pa je i to razlog to kada dođem u grad na semaforu se ne ugasi auto...

 

U svakom slučaju, do zime se gasio stalno da mi je iao na živce :grrr

 

Ali eto, koliko sam shvatio, nije nikakva teta za auto da SS sustav isključim svaki puta kad upalim auto...Tnx svima...

 

Evo i da zahvalim svima... a posebno svom sugrađaninu to me smiruje :zivio

Mozda kad stanes na semaforu ga drzis u prvoj i stisnuto kvacilo pa ti zato ne gasi auto. Jer da bi ugasio mora biti u leru i dok stisnes kvacilo se on upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i meni radi u passatu.. mora bit u leru, radna temp, i pojas vezan.. ni autohold ne radi ako nisi vezan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moja situacija jutros, vani je relativno toplo. Prva slika 7:49 slikao odmah nakon paljenja auta.

 

2016_02_23_07_49_11.jpg

 

12 minuta i 4 km kasnije, auto jos nije na radnoj temp. Vanjska temp 11C (slikao bi i prije al sam pogodio par zelenih semafora). Stop/start radi, vidi se "A" na boardu i okretaji na nuli.

 

2016_02_23_08_01_00.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ste mi oduzeli riječi iz usta na kolegino pitanje iz mog posta. Da utječe dosta na neke dijelove auta. Zamisli vani je +35°C imaš hlađenje, klima, imaš svjetla, imaš radio, imaš punjač mobitela ITD ITD šta sve imaš upaljeno.. tebi se ugasi auto. nemaš klimu, a ostali potrošači užasno puno uzimaju struju. a što se tiče paljenja i gašenja auta.. jako je štetno stalno ga paliti i gasiti. prosim na izrazu ali sjebe ti i karike i cilindar.tako daaa..ako imaš mogućnosti ga izgasiti preko dijagnostike ugasi da si ne razbijaš glavu kada ulaziš u auto

Edited by MarkoTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni bez neke velike fame, taj start stop je ogromna glupost. Netko tko se vozi po gradu da mu se 100 puta ugasi/upali auto na nekoj relaciji je užas.

Neznam što toplo vodu izmišljaju.

Pa meni da se dvaput ugasi bi mi išlo na živce, više štete nego koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, a to što se razj.... npr. anlaser, pa turbina, to se očito proizvodi po najvišim ekološkom standardima i koriste se sve ekološko dijelovi..... :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zašto su oni to uopće stavili u auto jer očito da je to štetno dosta....Nepitam sarkastično nego zbilja nisam informiran za što to služi uopće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A stavljeno je u auto tako da oni imaju extra zaradu kad se krene po servisima... nije to vise golf dvica kupis je mirian si do kraja zivota ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda kad stanes na semaforu ga drzis u prvoj i stisnuto kvacilo pa ti zato ne gasi auto. Jer da bi ugasio mora biti u leru i dok stisnes kvacilo se on upali.

Uvijek sam vezan, ne držim kvačilo i u brzini...itd...tnx....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1