1 1
Marko22

Sredstva za ciscenje?

Recommended Posts

Evo trazio preko pretrazivaca,nade mi ponesto razbacano po silnim temama,dakle sta vi koristite za ciscenje plastike? Podova? Koja srestva cime nanosite ?

Posebno me zanima za sjaj plastike jer moja 4ka kao da je ga izgubila nekako ;)

Hvala unaprijed,lijep pozdrav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda nešto od Meguiar's kozmetike za interijer.
A što se sjaja ti će, što manje to bolje, da ne izgleda slaninasto.

01.Natural Shine
02.Supreme Shine Protectant...http://www.meguiars.hr/category/172
03.Meguiar's kozmetika...http://www.meguiars.hr/home/

How To Use Meguiar's NEW 2010 Natural Shine Protectant



How To Use Meguiar's NEW 2010 Supreme Shine Hi-Gloss Protectant

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za kokpit uvjek plak 2R sredstvo...50ak kuna litra mislim, odlicna stvar nije masno...ne sjaji previse...taman onako cisto izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas u ciaku ga i uzimam tu kod nas u Požegi i stvarno je ok tj zadovoljan sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam koristio onaj Niger sredstvo za cocpit. Meni je odličan.. Ne sjaji se nimalo. Pokupi prašinu i prljavo! Inače izbjegavam sredstva za cocpit. Samo pobrisat prašinu. Mokra mikrofazna krpa i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada sam isao do trgovine uzeo sam krpicu, i Sonax ov sampon,pitao sam a i pise Kazu da je za plastiku a i za pranje pa vidjet cu rezultate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sampon za sta tocno?

Ja sam jednom uzeo njihov neki za vanjsko pranje s voskom...ali nisam bio zadovoljan...slabo to pere po meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna netko di kupiti ovaj nastavak za snow foamd2fbced7b24ccf10d59338d6ee4c077c.jpg

Imas u bauhausu, metrou i tim vecim ducanima za uzet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate za ovo ti treba ?

Evo sta sam ja uradio bude kao novo i nemas vise problema sa tim. ;)4daa848643d94ccad9cfb2d65ae41cb7.jpg

aa519c8759199f9013363318f456bdde.jpg

 

 

 

Takvo nesto ali kod menme ima samo par milimetara na vratima,ali kod mne vise sjaj ali svi kazu da ne treba pa nisam nista ni radio.

Said- Pise brzi sampon za rucno trljanje i uporaba i vani i unutra ;) Pokusat cu pa cu javiti rezultate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pretezno u golfa 4 bude takvo po rucicama u vratima, po konzoli gdje je mjenjac, po konzoli gdje je klima, pepeljera, sa bocnih strana.. to im je mana.. ja kad sve to sredim auto bude kao novo unutra.. a sve se ocisti sa obicnim vlaznim maramicama druze.. tako da moj ti je savjet to.. da ne bacas pare uzalud hehe.. samo jes da treba truda ali veoma djeluje.. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,sutra ode u nabavku i vlaznih maramica haha ;) Ali ovo kod mene je na vratima parnica vjv od cipele uslikam vam sutra ako vrijeme dozvoli...

A sonax kada probam javim vam rezultate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako želiš da ti plastika u vozilu bude kao nova, ne pomaže tu maramica, nego sprej i polako.

 

Prije

dsc_00022uu6g.jpg

 

dsc_0011k6uoh.jpg

 

dsc_0003pmuvj.jpg

Poslije

dsc_0012o6uyf.jpg

 

dsc_0031mgu2n.jpg

 

dsc_0195equz1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tdi jesi radio kakvu pripremu za bojanje?

Koji sprej si koristio i koliko si zadovoljan rezultatom od 1-10 :)

Frend uzeo cetvorku koja je jako losa iznutra pa razmislja kako to rijesiti...mislim na te soft touch povrsine sve mu je unisteno

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, pripremio sam prste za okršaj sa plastikom. :)
Pripremu i sam znaš kako ide, uglavnom je prvo mehaničko skidanje Soft Touch boje koje se na nekim dijelovima lakše (ravne površine) a na nekim teže (rukohvat) skida. Koristio sam drvenu lopaticu koja mi se dobro pokazala sa skidanje. Nakon toga alkohol na krpu pa trljaj dok ne skineš ostatke i dosta se teško skida. Probao sam i neke recepte sa interneta kao ocat i izoproplini alkohol ali sa običnim je bilo najbolje. Sa acetonom ide puno brže i lakše ali on otopi plastiku ispod i matira ju, a to sam htio izbjeći, mada ako gledaš da preko svega ide sloj boje i neće se vidjeti ali nisam bio siguran da li ću bojati ili skinuti samo Soft Touch pa nisam htio riskirati.

Sprej je od Dupli Colora za plastiku i dobro se pokazao. Malo je skup ali nisam htio riskirati jer se ipak radi o interijeru. Obični mat sprej koristio sam na PVC kapicama za vijke od felgi i još su kao i kada sam ih bojao, tako da neka svatko sam procjeni. Nisam koristio primer za plastiku pa onda boju kako bi trebalo za pripremu ali i ovako se pokazalo sasvim OK. Prije samog bojanje očistio sam plastiku sa antislikonskim odmaščivaćem jer Soft Touch je smolast pa da ne bi bilo problema sa prihvatom nove boje.

Da, kod četvorke poznata boljka, ali sa jednim sprejem da se napraviti hrpu takvih dijelova. Zadovoljan, pa neka jača osmica rekao bih, teško je pogoditi tu originalnu boju koja je malo mat i sivkasta ali kada gledaš da je i ovako pristojno napravljeno, lijepo izgleda, dobro se uklopila boja u ostali interijer, nije osjetljiva kao originalni sloj a o uštedi da ne govorimo, onda bih rekao da se trud isplatio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e78c3e91fc84ae49ec556ecc9cc13dae.jpg

Malo je skuplje al je dobra stvar, uzimao u partesu. Ovaj PERL vrijedi svake kune. Razrijeđuje se ili ne, ovisno o povrsini... ak ide na armaturu to izgleda odlicno svijeze danima. A prasina 0 bodova

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ovakvu dobio od zene na poklon i pije bolesno samo sad me strah kako ju oprati jer koristim ju već pola godine i duže nadam se da će svojstvo upijanja ostati i nakon pranja.bf3a39b9eea16229d4ce0e20de95cbef.jpg

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo na AliExpresu veliki ručnik od mikrofibre (92x56cm) za siću, nije kao ona mamutica jer nisu vlakna sa obje strane iste dužine ali zato ne košta 250 kn i odrađuje posao. Cijeli auto obrišem s njom pokupim vodu i onda uzmem onaj mali CG ručnik (30x30cm) koju sam uzeu u Partesu od mikrofibre i samo pokupim što je ostalo.

- Large Size Microfiber Car Cleaning Cloths Car Care Microfibre Wax Polishing Detailing Towels Washing Drying Cloths 92*56cm (https://www.aliexpress.com/item/Large-Size-Microfiber-Car-Cleaning-Towel-Cloth-Multifunctional-Wash-Washing-Drying-Cloths-92-56cm-Yellow/32577993587.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.jpbfEC)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ovakvu dobio od zene na poklon i pije bolesno samo sad me strah kako ju oprati jer koristim ju već pola godine i duže nadam se da će svojstvo upijanja ostati i nakon pranja.bf3a39b9eea16229d4ce0e20de95cbef.jpg

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Identičnu ja imam, operi je u masini ali isključivo sa tekućim deterđentom za pranje rublja BEZ omekšivača ( ne praškom ), na 30 ili 40 stupnjeva.....

Ručnik ti bude ko nov uvijek i spreman za upotrebu nakon sušenja.

Imas jednu od skupljih i kvalitetnijih krpa na tržištu.

 

Marko:

 

preporučam ti ovaj jer i taj imam, odličan je, auto obrišeš u trenu, vodu kupi do ''nule'', nema mrlja za njim, predobar....

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1