1 1
Golf987

Ugradnja 2.0 16v ABF

Recommended Posts

Pozdrav,

Ovako planiram u golfa 2 ubaciti motor iz golfa 3, 2.0 Gti 16v 150ks i sad me zanima sta pase a sta ne pase i sta se sve mora prerađivati.

Pase li kompletan prednji most sa trojke na dvojku?

Pase li mjenjac iz trojke na dvojku i ako je to neko vec radio dobro bi mi dosli savjeti.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najjednostavnije

komplet most sa svime od trojke na dvojku

rezervoar sa pumpom takodjer

i onda se igraš sa strujom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedale ti ne pasu,,motor pase na nosace ali onaj na bloku moras stavit od dvojke,ako ces stavljat most od trojke pase ti sve ali je siri,tj vilice su sire,saltung pase skoro,zadnje 2 rupe zasarafis i onda moras probusit rupu u sasiji za onaj brezon koji se sarafi iz nutra..

mjenjac utrpas skupa sa motorm ali moras na Fire wallu busit rupu za hidraulico kvacilo..

Edited by klikiTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi to ovako napravio i neka me neko ispravi ako sam nesto u krivu i ako se to nemoze:

 

Kupio bih komplet trojku i onda sa nje poskidao rezervar sa pumpom i ostalim crijevima zadnji i prednji most od trojke,pedale i motor sa mjenjacem instalacijama i ostalim.

I sad me zanima pase li rezervar na sarafe ili se mora preradivati most ce ici od trojke i on pase na sarafe odnosno u karoseriju od dvojke,a mjenjac ne pase i mora se doradivati jel tako?

I ako su vilice sire ja msm da to nema veze samo se gume biti malo izbacene vani, a pedale nepasu i moraju se preradit i upasat na fire wall ako sam upravu i onda bi to trebalo biti to? I oce pasat zadnji most od trojke na dvojku

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve ti pase nasaraf, pedale uzmi od corrada ili passata 90-97 sa cilindrom za kvacilo i nosacem servo bubnja od kocnica.

 

mogu se stavit i od trojke pedale ali je vise posla

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto Rallye VR6 ti je sve reko,ja sam stavljo tdi iz trojke u svoju dvojku,pedale passat medulinija,motor pase na moje mosace samo zadnji na bloku motora stavio od duje,prednji zadnji most ti pase sve,zadnji je siri sa svake strane 1.5 cm al to nema veze isto tako i prednji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih radije na ABF-a stavio 2y mjenjac...manje posla a vise veselja :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Rallye VR6 da kupim pedale od corrada ili pasata ali kojeg motora? I servo bubanj ostaje od trojke samo nosac od passata ili corada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja mozda papucice od passata te koje trebas mislim da cak ima i cilindar od kvacila...jedino od gasa ne znam jel ti pase posto je od tdia sve komplet

Ako trebas javi pa cu potraziti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Said

Ako mi bude trebalo javit cu se.

Hvala ti na ponudi.

Dzinn 16v

Taj mjenjac 2y je sa golfa 2 1.8 gti a jel pase on na abt motor i koja je razlika izmedu ovog 02A original od abt-a i toga 2y i koji mi saltung treba?

I pasu li poluosovine na reduktor ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih radije na ABF-a stavio 2y mjenjac...manje posla a vise veselja :-)

Ja sam stavio 2y od g3 gti.Ne moras nista da kemijas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2y je od duje 16v...sve ti pase samo sto je kraci mjenjac i na poluge je...sto znaci da se nemoras jebati sa ugradnjom pedala na hidro kvacilo i saltunga na sajle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ostaju moje pedale koje vec jesu na autu i moj mjenjac je na sajle ja msm i to sve moze ostat jel tako? Ima li razlike u duzinama sajli kvacila i saltunga kod moga golfa 1.6 TD i 1.8 GTi 16v ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasarafi tu tvoju getribu sa zamasnjakom i kuplungom na motor i ono Bog te veseli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tvoj mjenjac na sajle nego na poluge...da ostaje sve tvohe kao sto kaze kolega zasarafis novu getribu na ABF I GAS...SAJLA KVACILA JE ISTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jos samo jedno pitanje vezano za mjenjac

Naso sam jeftino taj 2y mjenjac ispravan i kad ga budem montiro hoce li pasat korpa i lamela od 2y na zamajac od abf-a i obrnuto hoce li pasat korpa,lamela i zamajac od abf-a na mjenjac 2y ili je to sve isto? Hoce li i poluosovine od abf-a na taj mjenjac?

Zahvaljujem svima na razumijevanju i odgovorima.

Postavljam ovoliko pitanja da znam sto cu kupiti a sto ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za korpu,lamelu i zamajac nisam sigiran kako je na abfu ali sto se poluosovina tice ako stavljas most ss vilicama od trojke moraju ic i poluosovine od trojke,razlog je opet sirina mosta time su odna i poluosovine duze,ako ostaje tvoj most onda samo zasarafis mjenjac sa orginal osovinama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako,moze most od trice ali vilice,poluosovine i bla,bla ostalo od dvice.Isto tako poluosovine od dvice ili jednostavnije- kupi podvozje sa poluosovinama i kocnicama od Corrada,,,,Roko tog ima na bacanje i prodaje za sicu.I ne pilaj vise nego radi nesto. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ides na taj 2y mjenjac onda i komplet kvacilo od istog montiras...mislim da i zamajac takodjer mjenjas

Abf ima kvacilo kao tdi i vr ili g60

I mislim da ti u tom slucaju ako je 2y mjenjac ne pasu poluosovine jer abf ima 100mm prirubnice na mjenjacu sad ili ces mjenjat prirubnice ili zglobove

Neka me netko ispravi ako grijesim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Said istina,ja sam mjenjo zglobove na svojim poluosovinama jer mi je osto mjenjac od tdia a most i vilice od duje

Share this post


Link to post
Share on other sites

moraš imati od 2y lamelu.korpu i zamašnjak,od abf-a komplet ti ne paše jer je ovo getriba na poluge a abf na sajle.......2y mjenjač ti ima prirubnice 100mm i 210mm lamelu,a ABF 228mm...

tak da ili sve 2y ili od ABF-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko...

Poluosovine ostaju tvoje jedino trebaš vidjeti koliki je unutrašnji zglob 90 ili 100 mm,za 2Y mjenjač trebaš 100 mm.

100 mm su na ABF-ovim poluosovinama pa možeš prebaciti.

Ovo što si pitao za zamašnjak ti ne paše,za 2Y ti ide drugačiji set i zamašnjak u odnosu na ABF,na ABF zamašnjak ide na radilicu a kod mjenjača na poluge na radilicu ide potisna ploča (korpa) te zamašnjak preko nje.

Ako si do sada imao 1.3 onda ti ne paše ni sajla spojke (kvačila,kuplunga) niti nosači mjenjača pa bi ih trebao nabaviti. Ako nije 1.3 onda ovo zanemari.

I još jedan jako važan detalj,8v i 16v GTI imaju 210 mm lamelu ali je razlika u spojničkoj,lamela koja ide na 2Y ti ima i više zubaca ( mislim da je razlika 28 zubaca 2Y tj 16v motor a 24 ima 8v motor) jer je deblja spojnička osovina na tom mjenjaču pa kada kupuješ kupi lamelu/set baš za taj mjenjač koji ćeš imati na autu.

Ostali imaju 200 mm lamelu.

Kada mijenjaš mijenjač obavezno promijeni ulje u njemu te semering spojničke (2 kom,mali u njoj i veći oko nje) te piksu da ne bi skidao ponovo mjenjač zbog ulja koje curi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam i ja jedno pitanje,da ne otvaram novu temu.

znaci ugradio bih od a3 1.8t 110kw,u dvojku gti. trapove od vr6 imam sa poluosovinama.koji mjenjac najbolje stavit,dali ostavit orginal od tog motora ili moze neki drugi.volio bih sto kraci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam od abf-a mjenjac na 1.8t u trici al to je ajmo rec isto ko i duja :)

Mozes staviti i kraci al po meni nema potrebe za neku svakodnevnu upotrebu jedino ako si cesto na autocesti onda je i ovaj kratak osim da ubacis petu od tdia

Auto ide 230 s tim mjenjacem

Znaci ako se vozis 130-140 na autocesti to je vec preko 4500 okretaja

A ovako za grad i okolicu gdje se najvise vozim meni je super s tim mjenjacem

Share this post


Link to post
Share on other sites

pase li od abf-a mjenjac na zamašnjak od 1.8t.ili treba od abf-a zamasnjak?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1