6 6
lageros-zg

Filteri - anketa / rasprava

Filteri - anketa o brandovima koje preferirate  

98 members have voted

  1. 1. Koje marke filtera preferirate?



Recommended Posts

Pozdrav ekipa!

 

Evo prije nekoliko dana sam ovdje naletio na neke razgovore o filterima pa eto nakon toga malo i nabacio neku ponudicu,

ali generalno me zanima malo više mišljenja na jednom mjestu i da čujem od (što je više moguće vas ovdje) što sve kupujete,

što preferirate i što biste najradije kupovali.

 

Da, čuo sam svih i svakakvih iskustava, da su oni najlošiji nekome bili najbolji, kao i da su oni najbolji bili najlošiji, tako da nema nekih pravila, ali ipak...

Ovdje bih volio dobiti neke informacije da i sam vidim kako se postaviti na tržištu, jer od svih ovih nabrojanih u anketi, mogu ponuditi i odraditi,

a naravno da toliko novaca, za sve to imati na legeru, nemam, no eto, imam želju i volju prilagotivi se što je više i bolje moguće, a da svi budu zadovoljni.

 

Pa eto, nadam se da će ova anketa, kao i tema biti vrlo konkretna i korisna, a ako se pokaže kvalitetna, možda nastavim sa time i po pitanju ostalih dijelova.

 

Ja u svoje ime mogu reći da sam najviše u kontaktu s prvih 11 ponuđenih, ostalo, vrlo malo ili nikako.

 

Za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju.

 

Lijep pozdrav!

 

Anđelko Nizek

 

Lageros d.o.o.

Edited by lageros-zg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam izabrao prvi 5 po mojem izboru.

 

Filtron nisam izabrao iz nekih razloga. Za zrak i kabinu sasvim dobar.

 

 

Za Meyle nisam puno čuo osim kočnice za BMW.

 

 

 

Edit.

Vjerujem da ima puno ljudi koju ne bi znali razlikovati filtera kabine. Ionako sam puno toga vidio i čuo da kupuju obične filtere maksimalno do 70kn.

Edited by Dottore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikad obracao paznju bas na to...vecinom uzmem sto dobijem u trgovini

I evo bas nedavno uzeo u ciaku i filter ulja je bosch made in south africa...jel to valja ista ili da zamjenim za neki drugi?

Inace su uvjek bosch, filtron, mann ili champion ali nikad nisam gledao gdje se proizvode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam izabrao prvi 5 po mojem izboru.

 

Filtron nisam izabrao iz nekih razloga. Za zrak i kabinu sasvim dobar.

 

 

Za Meyle nisam puno čuo osim kočnice za BMW.

 

 

 

Edit.

Vjerujem da ima puno ljudi koju ne bi znali razlikovati filtera kabine. Ionako sam puno toga vidio i čuo da kupuju obične filtere maksimalno do 70kn.

 

Da, mnogi smatraju filter kabine manje bitnim, ali bitan je poprilično, pogotovo za alergičare, kao i za zamagljivanje stakala isto tako.

 

 

Nisam nikad obracao paznju bas na to...vecinom uzmem sto dobijem u trgovini

I evo bas nedavno uzeo u ciaku i filter ulja je bosch made in south africa...jel to valja ista ili da zamjenim za neki drugi?

Inace su uvjek bosch, filtron, mann ili champion ali nikad nisam gledao gdje se proizvode

 

Uglavnom većina ljudi uzima ono što se lokalno nudi po trgovinama, a gledano po tome tamo gdje netko ima najbolje uvijete i najveću zaradu da prodaje (logično naravno).

Radit će i taj Bosch, ali činjenica jest da vrlo često cijena tog Boscha bude u rangu MANN-a ili HENGST-a, a za koje držim ipak boljim i kvalitetnijim.

 

 

Uglavnom, u izradi sam nekih cjenika pa ću (nadam se) stići to ubaciti na svojoj temi ovdje u kojoj će biti navedeno sve što mogu ponuditi pa me zanima kakvo će biti mišljenje o cijenama.

Da se odmah ogradim, popusta kao popusta više nema, jer sam cijene snizio, a i glupo mi je više navoditi "Popusti od 30-45%" i slično, a u konačnici svakoga od vas zanima koliko će što platiti.

 

Sve u svemu, kako anketa ide, vidim da je MANN ipak u prednosti.

 

Hvala na sudjelovanju i slobodno tko još ima što za reći, slobodno :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da, mnogi smatraju filter kabine manje bitnim, ali bitan je poprilično, pogotovo za alergičare, kao i za zamagljivanje stakala isto tako.

 

Njima je to u interesu jer je jeftino mjenjati dva puta godišnje za cijenu jednog aktivnog ugljena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mann su imali nesto kratko...pa filtron i champion i sad imaju bosch

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Njima je to u interesu jer je jeftino mjenjati dva puta godišnje za cijenu jednog aktivnog ugljena

 

Da, samo što nema potrebe 2 puta to mijenjati kad se mijenja npr jednom godišnje.

A i npr MANN filter kabine s aktivnim ugljenom za Golf 5 i Passata isto godište je 85,00 Kn kod mene.

Ima li smisla kupovati neki od 42,50 Kn u ovom slučaju npr? (da, ima, znam... neki će reći) ;-)

 

Mann su imali nesto kratko...pa filtron i champion i sad imaju bosch

 

Da, logično, bolji rabat dobiju na navedenim ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je MANN nekako najbolje sjeo po cijeni i kvaliteti. Ovlašteni ih koristi u svojim pakiranjima koje skupo naplaćuju (klima, zrak, ulje, gorivo), a ako mogu direktno kupiti od proizvođača u njegovom originalnom pakiranju, zašto ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Također dižem glas za MANN, prvi put ih kupio, i kupujem ih skroz, doduše jesu skuplji od ostalih ali ih bar ne moram mijenjati ubrzo kao da imam filtron.

Da ne bi otišli preširoko u raspravu, pravio sam svoje analize jer sam inače "picajzla" HENGST im je vrlo blizu po cijeni i kvaliteti, ali ipak MANN je MANN, i kako sam kupio auto iz Njemačke koji je održavan u ovlaštenom servisu, ulja je Mannov filter a kabine Valeo (po meni bzvz) i zraka mi je bio neki piše Made in Bosnia and Herzegovina...

 

Kupio filtere u KUPIULJE.HR i mislim da imaju najbolje cijene, popuste, dostavu,...opet kod njih ;-)

 

Kratak osvrt na BOSCH, prave sve i svašta od fenova za kosu do filtera i ne rade ih sami već netko to radi za njih....


I SVAKA ČAST ZA ANKETU!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Također dižem glas za MANN, prvi put ih kupio, i kupujem ih skroz, doduše jesu skuplji od ostalih ali ih bar ne moram mijenjati ubrzo kao da imam filtron.

Da ne bi otišli preširoko u raspravu, pravio sam svoje analize jer sam inače "picajzla" HENGST im je vrlo blizu po cijeni i kvaliteti, ali ipak MANN je MANN, i kako sam kupio auto iz Njemačke koji je održavan u ovlaštenom servisu, ulja je Mannov filter a kabine Valeo (po meni bzvz) i zraka mi je bio neki piše Made in Bosnia and Herzegovina...

 

Kupio filtere u KUPIULJE.HR i mislim da imaju najbolje cijene, popuste, dostavu,...opet kod njih ;-)

 

Kratak osvrt na BOSCH, prave sve i svašta od fenova za kosu do filtera i ne rade ih sami već netko to radi za njih....

I SVAKA ČAST ZA ANKETU!!!

 

Hvala na osvrtu s finim objašnjenjem.

A može na PM broj šasije pa da nabacim info ponudu za MANN (iako ću ja to sve i ovdje još dodatno u širinu sa još ostalim brandovima), jer me zanima koliko su povoljni i mogu li konkurirati, odnosno, konkuriram li sa svojim cijenama.

Uzeo sam si poprilično posla po ovom pitanju i nisu samo filteri i potrajat će, ali skužio sam da ljudi još nisu shvatili/vidjeli koliku širinu ponude imaju kod mene pa rekoh, da krenem sa nekom anketom i da vidim kako stvari stoje te naravno da vidim kako i ja u svemu tom stojim :D

 

Hvala unaprijed!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo svaka čast da se netko tko vodi nekakvu firmu sa autodijelovima ovako na jednom od jačih, ako ne i najjačem forumu u državi trudi i prati rasprave o potražnji autodijelova/ filtera to još nisam doživio... interesantno ;-)

 

Da, malo je teško...ja kad sam tražio, naučio sam kao i većina, otići u najbliži Tokić, Ciak i slično kupim i to je to..no međutim kad čovjek "gleda na svaku kunu" onda shvatiš da možeš uštediti dosta novca i dobiti kvalitetnu robu..tako sam po internetu od kupi.ulje do ostalih našao si najpovoljnije za sebe a opet kažem MANN.


Naravno običaj je , a bolje da umre selo nego običaji, da se dogodi i neki dodatni popust za VW FORUM ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo svaka čast da se netko tko vodi nekakvu firmu sa autodijelovima ovako na jednom od jačih, ako ne i najjačem forumu u državi trudi i prati rasprave o potražnji autodijelova/ filtera to još nisam doživio... interesantno ;-)

 

Da, malo je teško...ja kad sam tražio, naučio sam kao i većina, otići u najbliži Tokić, Ciak i slično kupim i to je to..no međutim kad čovjek "gleda na svaku kunu" onda shvatiš da možeš uštediti dosta novca i dobiti kvalitetnu robu..tako sam po internetu od kupi.ulje do ostalih našao si najpovoljnije za sebe a opet kažem MANN.

 

Hvala lijepo!

A činjenica je da na raspolaganju imam sve one gore navedene (i više malo) brandove, ali nemam novaca za sve to imati na lageru (i naravno, ako se zbroje sva vozila koja radim, a to su sva :D ) jednostavno bih morao imati milijune Eura (ne Kuna) i onda bih htio znati što najbolje imati odmah na stanju pa makar i po 1 komad (s obzirom da rokovi isporuke za neke artikle budu od 1-6 dana).

 

Evo dobio sam PM pa ću javiti ponudu :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se...mudra odluka ;-)

Može pa ti javim ili sendam sliku cijene po kojoj sam dobio Mannove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto je anketa u svezi filtera bila uspješna da li u bliskoj budućnosti možemo očekivati jednu u svezi ulja za motor i ulja za mjenjač koja bi vjerujem isto bila zanimljiva a pošto filteri idu zajedno sa izmjenama ulja ne bi bilo loše. :) Ujedno ove komentare koje stavljate za svaki proizvod je zanimljiv pa ako stignete kakvo je Vaše iskustvo sa uljima, vjerujem da bi bilo korisno da podijelite s nama na forumu.

Ujedno bih imao upit u svezi OEM VW ulja (G 052 171 A2) za ERF mjenjač sa 6. brzina pa ako mogu zamoliti za dobavljivost i cijenu ovdje na forumu ili u pm.

- MINERALNO ULJE
- (G 052 171 A2)
- 75W-90
- GL 4
g052171a2ursfq.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno vidim da moram držati MANN, ali kad budem na svom topicu naveo cijene većine gore navedenih filtera, vjerujem da će se neki prebaciti npr na UFI, jer je doista povoljan, a u odnosu na recimo jedan BOSCH, CHAMPION pa čak i FILTRON, a opet je brand koji je povezan i s VAG koncernom i svojim sustavima filtriranja.

 

A po pitanju ulja, tu sam najmanje u "igri", ali i to bude došlo na red no prije toga će biti stvari vezane za veliki servis i dijelove po tom pitanju, pa kočnice, ovjes itd.....

 

Svakako hvala na preporuci i ideji :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu, hvala na anketi i nadamo se da će i ulja uskoro doći na red. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa moje neko nahođenje je bilo koji je sistem filtriranja onda taj i filter. a takose vodim i ostalim dijelovima.ovo govorim za druge dijelove. ako je Oem povoljno (ne nenormalno skupo) onda uzmem oem,a ako ne oem onda istog proizvođača koji dolazi u oem pakiranju. jedino sam ove tekućine(servo,antifriz,kočnice,getriba) uzima uvik oem

međutim kako nekad prije (sad je lakše itd.) nije ilo toga nego si ima 1-2 dućana dijelova onda sam uzima šta imaju u ponudi

filtere uglavnom od championa,ali bilo je tu i f ulja od alco,meyle. pa filter goriva ufi , klime valeo. jednom čak i TQ ;-)

ali pošto sada sam "u tim vodama" i informiraniji sam o svemu onda mogu birati. sad zadnje sam nabavio sve filtere Oem (imam negdi i slike pa da vidite) i bilo je ovako

filter zraka (nepiše proizvođač ali piše made in bosna)

ulje (nepiše proizvođač) made in china

gorivo(ufi) made in china

ventilacije ( nisam siguran jeli filtron ili valeo)

 

ovi hengst filteri koda nas su počeli tek prije 3-4 godine, ali ja sam pričao s jednim čovikom koji je prodavao sijelove za kamione i on se kunija te hengst filtere. ima je nekakvu diplomu od njih (sa nekog tečaja) i bia je raspara filter da mi pokaže razliku u saćama hengsta i filtrona

a na opelima je hengst proizvođač sistem za filtraciju ulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Šime

 

Hvala na opširnoj interpretaciji.

I svakako se slažem s onim "informiraniji" da je danas informacija jako bitna.

 

Zapravo po pitanju Opela, nije Hengst jedini, on je samo jedan od, jer ima i Purflux isto tako što ide na uljne sustave kod Opela, a eto i taj Filtron isto tako, ali same stranke mi ga odbijaju kupiti i kao OEM ambalažu, tako da je to kod mene prekrižen brand po pitanju prodaje.

 

Hvala Šime još jednom :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema na čemu!

ineč ima bu tu sad reći dosta i o ostalim dijelovima i maraka ali to bi bilo previše pisanja.

inače nisam iz te struke. ali zadnjih 10-tak godine se intenzivno bavim time i pacijent sam po tim stvarima(odma gledan kutije vadin i gledan ko je napravija a čija kutija). a radio sam do nedavno i vwservisu(s.savjetnik i skladište,prodaja djelova) pa sam ima priliku provjeriti koji su to proizvođači pod "oem"

teško je to kod naših ljudi jer neznam ako je mann nekad bija pojam onda je to i sada za njih. poznam jednog taksistu koji samo mann koristi i to ne kupuje koda nas nego ima rodbinu u njemačkoj i pošto puno radi km ima uvik u rezervi filtere i ulje itd. čak i neke veće potrošne dijelove i to sve kupuje u njemačkoj :-)

možda na nekom meetu bude prilika ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspjeli ste od filtera napravit znanstvenu fantastiku, i onda se ljudi cude sto forumi propadaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspjeli ste od filtera napravit znanstvenu fantastiku, i onda se ljudi cude sto forumi propadaju.

 

Objasni nam to na hrvatskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam sto objasnit,pa pol foruma je samo pametovanje,kao da vozite F1,odes u trgovinu pitas koji je filter dobar kupis.Naravno ovaj sto je postavio anketu prati samo kretanje trzista to razumijem,ali razviti filozofiju oko filtera!?Ili fantazije oko drzave proizvodnje,boze moj 2016. je godina skoro svi brendovi proizvode tamo gdje je jeftinija radna snaga a ne u maticnim zemljama,jedino sto se moze desit je lazna ili skart roba koja dode na nase trziste, inace svi proizvodi moraju postivat neki nivo kvalitete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odes u trgovinu pitas koji je filter dobar kupis.

A najbolji je onaj koji trenutno ima na polici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se malo ukljucim u raspravu. Kako kupujem ulja i filtere vec dugi niz godina tako za f.ulja i f.goriva(nafte) preferiram Bosch ili Knecht,a za zrak i kabinu uglanom uzmem Filtron ili ako je cijenom blizu Knecht. Od ulja iskljucivo koristim Aral, kojeg sam poceo upotrebljavat prije 16god u passatu 1.8 iz 99god. Prije god. dana sam kupio Passata 2.0TDI iz 2011 i sad mi je na redu servis pa sam kupio sljedece filtere. F.ulja Bosch 48kn, a bila je i opcija Mann (47kn), za zrak Knecht 60kn opcija Mann (83kn) i filter kabine Filtron sa ugljenom 56Kn opcija Mann (69kn), od nafte sam mjenjao prosli put a inace je cijena Knecht 154kn opcija Mnn 165kn i ulje Aral 5w-30 4l 235kn.

 

Opcenito mislim takoder da bi svi trebali postivat neki nivo kvalitete pa tako mislim i za Filtron koji nebi trebao biti loš za zrak i kabinu narocito pošto mjenjam svakih 13 do 15tkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam sto objasnit,pa pol foruma je samo pametovanje,kao da vozite F1,odes u trgovinu pitas koji je filter dobar kupis.Naravno ovaj sto je postavio anketu prati samo kretanje trzista to razumijem,ali razviti filozofiju oko filtera!?Ili fantazije oko drzave proizvodnje,boze moj 2016. je godina skoro svi brendovi proizvode tamo gdje je jeftinija radna snaga a ne u maticnim zemljama,jedino sto se moze desit je lazna ili skart roba koja dode na nase trziste, inace svi proizvodi moraju postivat neki nivo kvalitete.

 

 

Vidis meni je bitnija ovakva tehnicka rasprava nego prepiranje o nekim stajling stvarima.... Svak valjda zeli najbolje autu pa je ovakva tema po pitanju odrzavanja odlicna... mozda ce se stvorit kobasica od par strana al zasto ne... imamo strucnu osobu koja to prodaje a i nas par koji to izgradjuju / ugradjuju i odrzavaju vozila bilo u ovl il nekom drugom servisu....

 

Samo cu komentirat "made in bosnia i herzegovina" filter... susrecem se s njim cesto i kvalitetni su jer ebaga ja vw ima neki prag kvalitete a ne samo naj nizu cijenu....

Sto se tice ulja tu se svega moze procitati a mnogo toga o fake uljima pod x y popularnim imenom.... tu bi se tek stvorila kobasica :)

Go 4 it ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6