6 6
lageros-zg

Filteri - anketa / rasprava

Filteri - anketa o brandovima koje preferirate  

98 members have voted

  1. 1. Koje marke filtera preferirate?



Recommended Posts

Da li neko zna da mi pojasni razliku između filtera 071 115 562 C i 071 115 562 C? Malo konfuzno...

 

071 115 562 C

071115562c.jpg

 

071 115 562 C

tdi-sdi-engine-oil-filter.jpg

 

 

Razlika je u ovim rebrima. U ovlaštenom servisu tvrde da nema nikakve razlike osim dizajna, u što nešto ne vjerujem.

Mora da ima još neka razlika.

 

Zahvaljujem.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako sa slike rekao bi da ovaj drugi ima vecu povrsinu filtracije jer kada bi ta rebra rasirio odnosno izravnao kao sa slike broj 1 dobio bi visinski veci filter sto znaci da vise filterira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj sa druge slike sa valovitim rebrima mi se na oko čini nekako kvalitetniji i da bi mogao bolje filtrirati od gornjeg. Gdje si našao fotke od ovog donjeg filtera i može li se u ovlaštenom ili trgovini naručiti takav sa valovitim rebrima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da prvog za vw proizvodi mann, a drugog purflux ( negdje bi trebalo pisati na filteru )

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle ovako!

 

Svi proizvođači automobila imaju po nekoliko dobavljača dijelova za iste stvari i u ovom slučaju kako je gore prikazano na slici, radi se o istom proizvodu/filteru, samo od 2 različita proizvođača.

Prvi sa ravno postavljenim papirom je MANN (što se vidi na slici, LOGO), a drugi sa cik-cak postavljenim papirom je Purflux, čije obilježje i jest cik-cak postavljanje papira na filterima ulja i filterima goriva te ima je i logo i ambalaža u tom tonu.

Uz Purflux (jer se rade u istoj tvornici i na istoj traci) identičan je brand COOPERSFIAAM, samo je kupljen od istoga koncerna (SOGEFI) tako da Purflux i CoopersFiaam su isti proizvodi, samo sa drugom ambalažom i oznakom.

No, mnoge buni brand iz SOGEFI grupacije koji se može naći na tržištu jest FRAM kojega guraju pod istu "kapu", jer je to kao povoljnija varijanta u odnosu na Purflux i CoopersFiaam, ali kako nitko ne obraća pozornost na taj papir (evo konačno netko i jest uvidio razlike :) ) onda kupuju to, a zapravo nije isto.

MANN i MAHLE/KNECHT spadaju pod skuplje, iako imaju ravan papir, ali ga imaju definitivno više u metraži u odnosu na jeftine i tu se nabere razlika, kako u kvaliteti, tako i u cijeni pa shodno tome, FRAM je jeftin proizvod iz SOGEFI grupacije, jer ne samo da je konstrukcijom drugačiji od svoja 2 "brata", nego ima i manje papira za filtraciju.

Najbolji primjer imam kod Renault Clio II modela za filter kabine, gdje u originalu dolazi Purflux, ali.... ima samo 20 rebara i činjenično vrlo taman aktivni ugljen, ali npr drugi OEM proizvođač filtera iz Francuske (kao i SOGEFI grupacija) MECAFILTER (a koji isto radi neke strvari za VAG koncern) na istom tom filteru ima 30 rebara i na kraju dolazi MANN koji ima 34 rebra. A razlika u cijeni je vrlo velika, jer Original pakiranje Renault tog filtera je 65 Kn, Mecafilter je 72,00 Kn, a MANN čak 142,00 Kn i u konačnici su sami korisnici odbacili orginal i kupuju samo ova druga 2, jer su im bolji i manje prenose neugodne mirise u kabinu.

 

Dakle, sve je u redu, jer viđam to kroz te originalne kutije kako se mijenjaju dobavljači za određene dijelove pa tako i filter kabine koji ide na Golfa 5, 6 i Passate tih godina, je bio najprije MANN i kombinaciji sa Densom (oba loga su bila na proizvodu), a sada više nije niti jedan od ta dva i čak niti nema logo koji bi mogli prepoznati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino objašnjeno, kao i uvijek. :)

Ipak ću onda ostat na MANN-u kad već sve od njega uzimam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! :)

Ma nema greške kod MANN-a, nije on lošiji radi ravno postavljenog papira, ali eto, ljudi kod Njemačkih automobila nisu upoznati sa Purfluxom toliko koliko su npr kod francuskih automobila gdje je Purflux jedan od češćih proizvođača prve ugradnje.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam u renou koristio fram i purflux, nisam vidio nikakvu razliku, pa čak ni u cijeni..

filteri kabine su isti, baš isti, na pakiranju piše drugi broj ali unutra je isti proizvod..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvijek me kolega lageros-zg oduševi sa odgovorom.

Hvala puno, sad je mnogo jasnije.

Kupio sam OEM VW filter ovaj "linijski" i na njemu piše Mann.

To mi je filter za Sharana, za Golfa ide onaj klasični valjkasti i vidio sam do sad samo Mann u OEM pakovanjima.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam u renou koristio fram i purflux, nisam vidio nikakvu razliku, pa čak ni u cijeni..

filteri kabine su isti, baš isti, na pakiranju piše drugi broj ali unutra je isti proizvod..

 

Da, to se ne vidi na filterima zraka i kabine, tu su svi jednaki, ali razlike se vide na filterima ulja i goriva, a tu su Purflux/CoopersFiamm i FRAM totalno različiti.

Uvijek me kolega lageros-zg oduševi sa odgovorom.

Hvala puno, sad je mnogo jasnije.

Kupio sam OEM VW filter ovaj "linijski" i na njemu piše Mann.

To mi je filter za Sharana, za Golfa ide onaj klasični valjkasti i vidio sam do sad samo Mann u OEM pakovanjima.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Hvala i drago mi je da se moja piskaranja smatraju dobrim i korisnim :)

Uglavnom ako i bude nešto drugo u originalnom pakiranju, eto, to je zato jer su promijenili dobavljača.

To rade i druge firme pa se toga nagledam kroz te originalne kutije, a najbolje od svega, što kod nekih filtera i ne bude neka dobra, nego čak i jako loša zamjena koja radi probleme kod montaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kakvi su se pokazali ti fram filteri, vidim da u auto kresi se nude od goriva,ulja,zraka,klime ma sve, zanimljivo nude samo fram i comline... bas malo gledam uskoro ide mali servis pa prikupljam info

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je to sve. Kvalitetni su to proizvodi.. kad sam mijenjao ulje unutra je bio neki filter mislim mahle. Ravna rebra, cijeli od kartona. Dok je fram zik zak, plasticno kuciste i ima dve integrirane brtve na krajevima plus jos one 3 u vrecici..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam vidio FRAM da ima cik-cak papir, svi su bili ravni.

Uglavnom, ono što ide na VW je MANN, MAHLE/KNECHT, PURFLUX, UFI, DENSO, CORTECO i jedan FILTRON na filteru zraka za Golfa 5 i 6.

E sad, znam da ima onih koji ne vole Filtron pa ja taj Fram svrstavam u tu grupu zajedno sa Filtronom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo Bosch (Germany) kako izgleda nakon 5500km pređenih.

e48ed4b5798217e8556a8f4d301c8e58.jpg4dffc721757333b3e1dd5d902c52dcdd.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kakvi su se pokazali ti fram filteri, vidim da u auto kresi se nude od goriva,ulja,zraka,klime ma sve, zanimljivo nude samo fram i comline... bas malo gledam uskoro ide mali servis pa prikupljam info

 

Osobno mišljenje!

Bolje gledati na MANN, MAHLE/KNECHT, PURFLUX i UFI

Evo Bosch (Germany) kako izgleda nakon 5500km pređenih.

e48ed4b5798217e8556a8f4d301c8e58.jpg4dffc721757333b3e1dd5d902c52dcdd.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

BOSCH u filterima već dugo nije kapacitet i kvaliteta te se dosta ljudi bunilo na njih, a niti nisu nešto povoljniji.

Ali s druge strane BOSCH kao brand je pak tata-mata za neke druge stvari. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mur to je filter cega?

Ako je ulja to je sasvim normalno da pocrni. Dok nema krupnih cestica ili naslaga OK je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter ulja.

Nije problem što je crn, nego što je pogužvan nakon toliko malo km. Nikad do sad nisam vidio ovako pogužvan filter i na većoj kilometraži.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam vidio FRAM da ima cik-cak papir, svi su bili ravni.

Uglavnom, ono što ide na VW je MANN, MAHLE/KNECHT, PURFLUX, UFI, DENSO, CORTECO i jedan FILTRON na filteru zraka za Golfa 5 i 6.

E sad, znam da ima onih koji ne vole Filtron pa ja taj Fram svrstavam u tu grupu zajedno sa Filtronom.

Ima, ja sam nedavno mjenjao na jednom golfu 6, fram filter ulja i ima cik cak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fram CH10759ECO

 

identičan je purfluxu..

 

VcCjtkM.jpg

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, ja sam nedavno mjenjao na jednom golfu 6, fram filter ulja i ima cik cak

 

:palacg

Fram CH10759ECO

 

identičan je purfluxu..

 

VcCjtkM.jpg

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo Bosch (Germany) kako izgleda nakon 5500km pređenih.
e48ed4b5798217e8556a8f4d301c8e58.jpg4dffc721757333b3e1dd5d902c52dcdd.jpg
 
Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Da se nadovežem na ovo.
Na 6000km/6 mjeseci izvađeno 507.00 ulje i OEM filter ulja iz istog motora iz kog je izvađen ovaj Bosch sa slike.

Filter je bukvalno kao nov, samo što je crn. Mogao je sigurno još 7-8 000 km. Nažalost nisam ga slikao, a ako ga nisam bacio slikaću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, na OEM filteru se nisu deformirala rebra kao na ovom Boschu sa slike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkako Anđelko u ponudi ima OEM filtere po super povoljnim cijenama prešao sam na original.

dsc_00125dka5.jpg

dsc_00064xjlz.jpg

dsc_0009azjmm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ići na vazdušni filter sa vunom radi bolje filtracije ili ipak ostati na običnom?

Mann C37 153 standardni
001.jpg

Mann C37 153/1 sa dodatnim slojem ("vunom")
001.jpg
1J0-129-620-A-M63.jpg

1J0 129 620 A
309398_x800.webp


Vidim da ima i neki Frecious plus za kabinu, navodno još bolje filtrira od standardnog karbonskog

Mann FP 2862
thumb?id=7624546&m=0&n=0&lng=en&ccf=94077804

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6