6 6
lageros-zg

Filteri - anketa / rasprava

Filteri - anketa o brandovima koje preferirate  

98 members have voted

  1. 1. Koje marke filtera preferirate?



Recommended Posts

1 hour ago, mur3633 said:

Meni je najbitnije kod filtera da što bolje filtrira u periodu dok je u upotrebi. Koliko ću ga koristiti je manje važno.

U redu, ali to stvarno mozemo znati jedino testovima, te subjektivne procjene su vrlo varljive.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakva su iskustva sa BOSCH filterima jer vidim treći su po ocjeni? Jel ih iko koristio duži period? Kada sam radio mali servis na mk6 sve filtere sam uzeo komplet od BOSCH-a Mislim da bi trebali biti bolji od većine ovih ponuđenih.

 

Evo Bosch (Germany) kako izgleda nakon 5500km pređenih.

e48ed4b5798217e8556a8f4d301c8e58.jpg4dffc721757333b3e1dd5d902c52dcdd.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Mogu vam reći da sam bio zadovoljan sa SCT filterima. Nisam ih koristio u svom autu, već u Seatu 1.6 100ks. Izradom su dosta kvalitetni. Takođe i ulje im isto nije loše. A dosta su povoljni.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, AUTOFREAK said:

Vidis tokicev s aktivnim ja stavljam u 99posto slucajeva. Probao mahle par puta pa kita marjenova... em je laksi em je losiji materijal na kojeg se kaci poklopac tj zatvarac (g5)

2 romano
Orginal je hengst na mk7 lizi... Mk5 i mk4 su imali mann (pricamo o uljnom)... 

Ovo je Tokićev kojeg sam htio staviti, bio je MicronAir unutra. TQ nije sjedao u ramicu, zarezi nisu pasali, skoro ju polomio jer ne paše, ljepila posvuda, materijal proziran, vidi se kroz njega i tanji nego na MicronAirovom, slijepac vidi razliku u kvaliteti. Zamijenio ga sa OEM i nadoplatio razliku, sad tko voli nek izvoli. To je bilo 2015., da li je sada bolja izrada ne znam, tada je bio takav i opet ga ne bih stavljao kad mogu uzeti OEM od Anđelka za pristojnu cijenu.

dsc_0045zbux1.jpg

dsc_0004dejsr.jpg

Primjer sa OEM filterom ulja uzetom u ovlaštenom, napravljeno nekih 8tkm, više godišnje nisam radio, sada pogotovo i kada se usporedi sa gornjim Boschovim vidi se razlika. Dolje je odmah novi OEM stavljen, uzimam ih od Anđelka sada.

dsc_01535ckny.jpg

dsc_02057hkll.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zelim se svadjati ali vizualni izgled filtera ne govori nuzno o kvaliteti. Kako on zapravo filtrira ono sto mi ne vidimo to ne mozemo znati. Konkretno pricam o uljnom filteru.

Filter zraka ako je pun ljepila, ne sjeda dobro onda je jednostavno los ali sto se tice prozirnosti i materijala, tu je tesko pricati jer filteru zraka je zadatak da propusta zrak a zasutavlja prasinu i smece. Neki bas namjerno stavljaju protocne filtere. Tko zna mozda su bas ovi jeftini i porozniji bolji ako se rade male kilometraze :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj upit je bio vezan za Filtron, vjerojatno si htio vidjet kakav je u praksi i kakve je kvalitete po iskustvu ostalih. Ako te baš zanima sastav svaki proizvod bi trebao imati deklaraciju na stranicama proizvođača pa uspoređuj, filtraciju i ostale detalje izrade. Dao sam savjet što mislim i što koristim, što ćeš uzeti je tvoja stvar u to ne ulazim niti mi se dalje raspravlja.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si izuzetno pedantan i dosta se oslanjas na vizualni dio, no kod filtera to ne mora biti nuzno znak kvalitete.
Ove informacije o losim okvirima i ljepilu su korisan info i hvala ti na tome, opcenito cijenim svaki tvoj komentar, da ne bi bilo zabune, nadam se da smo si i dalje dobri  👍

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mur3633 Jbg, puno je tržište fuš robe a BOSCH proizvodi se itekako falsifikuju, znam za dosta slučajeva!  Evo ti jedan domaci video gdje BOSCH može parirati po kvalitetu MANN-u a i OEM-u. Pogledaj video do kraja :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, projektilski said:

Ti si izuzetno pedantan i dosta se oslanjas na vizualni dio, no kod filtera to ne mora biti nuzno znak kvalitete.
Ove informacije o losim okvirima i ljepilu su korisan info i hvala ti na tome, opcenito cijenim svaki tvoj komentar, da ne bi bilo zabune, nadam se da smo si i dalje dobri  👍

Znaš da jesmo. :)
Samo eto, poznajem te i znam na što ciljaš, voliš na papiru vidjeti deklaraciju, koji materijal je korišten i testove pa onda uspoređivati kvalitetu da se napamet ne priča, nego konkretno.
Ovo ti je onako moje mišljenje... Znam da sa MANN-om / OEM  neću pogriješiti, prošao sam tu fazu ispitivanja što mi paše i u praksi mi se dobro pokazao, tako da dalje nemam potrebe mijenjati ono što mi valja, a od Anđelka dobivam vrhunsku robu za više nego pristojnu cijenu, što više kazat. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je i kako si osobno zadovoljan, makar dojam bio subjektivan, slazem se.
Andjelko je zakon, od njega sam prije stalno uzimao ali sad kako dobivam kod mehanicara odlicne popuste prakticnije mi je samo ostaviti auto kod njega i da on sve odradi.
Neke stvari i dalje uzmem od Andjelka. Sad kad ce doci zamjena diskova i plocica, to cu od njega uzeti jer mi se ATE kombinacija svidja i zadovoljan sam njom a mehanicar mi ne moze ponuditi ATE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa!

Kao što vidite, nisam puno aktivan, kako ovdje, tako i drugdje, niti na fejsu privatnom i poslovnom, jer ne stignem nikako.
No, kako god da se okrene, ovakve rasprave su i dalje aktualne i gledajući iz nekog svog kuta, najčešće se radi o novcu i koliko što košta.
Naravno, nekima taj izdatak ne znači puno pa im je manje bitno koliko što košta, ali generalno u svim segmentima je novac prvo i osnovno
te što se dobije za to isto.
Činjenica je i ta da VW značka na autu košta puno novaca, ali vrijednost istoga više ne opravdava kao što je to bilo u vrijeme Golfa II npr i što je on značio
te na čemu se to sve i počelo vrednovati. Da, znam da sam ovom izjavom pogodio neke, ali istini za volju, ovo novo više nije toliko vrijedno kao ono prije.
No, da ne odem u preveliku širinu, ostati ću na dijelovima koji su danas bit i srž svakoga automobila, a jednako tako i toga da se jedan automobil sastavlja
od tisuća raznih dijelova i od raznih dobavljača. Konačni proizvod (auto) je od proizvođača automobila i samo to je onda taj jedan proizvod pod tom značkom proizvođača,
ali od raznih i mnogih drugih manjih dobavljača/proizvođača koji proizvode prema zahtjevima proizvođača vozila. Nekada to nije samo 1, nego ih bude i više
pa se kroz godine eksploatacije nekog vozila za npr 1 filter može promijeniti i više dobavljača.
E sad, primjećujem kroz godine unazad, da se marketinški uvijek koristi određena informacija nekog proizvođača dijela da se nalazi u prvoj ugradnji te se to odmah
poveže sa svim filterima na autu, ali u stvarnosti to ipak nije tako.
Osobno volim zaviriti u svaku kutiju koju prodajem, a originala (filtera) prodajem poprilično od dosta proizvođača vozila (VAG, FORD, PSA, RENAULT, OPEL, FIAT, KIA/HYU..)
i da, točno je da se nađe i Filtron, ali od svih nabrojanih u zagradi, vrlo malo, na VW G5 i G6 je to filter zraka, ali samo to, ništa drugo, uglavnom je MANN najčešće za filter zraka.
Kod Opela ih bude najviše, ali uglavnom za starije modele s početka 2000 ili 90-ih.
Naravno da će svaki trgovac/mehaničar preporučiti ono na čemu najviše zarađuje pa makar to i bilo loše, jer realno, mnogi su se uzdigli na jeftinoj robi.

Isto tako treba poznavati materiju poslovanja i velikih firmi pa konkretno ovaj gore video gdje su uspoređeni filteri za KIA/HYUNDAI modele, treba znati da i velike firme poput
MANN-a ili MAHLE/KNECHTA (kao i ostalih) nemaju svu svoju proizvodnju za sve filtere koje imaju u prodajnom asortimanu, nego surađuju (ugovorno) sa onim proizvođačima
koji proizvode za prve ugradnje (najčešće je to za vozila sa područja Azije) te se u istom pogonu gdje se proizvodi originalni filter za KIA/HYUNDAI modele, proizvodi i za
MANN, BOSCH i još mnoge druge koji se odluče na taj potez i ne, nije to da je MANN ili BOSCH tamo izgradio tvornicu, nego je samo dao platiti da se na te filtere
upiše njihovo ime pa je radi toga rezultat ispitivanja jednak kod tih proizvođača i izvedbi samog filtera u konstrukciji. Može se razlikovati u boji npr, ali i ne mora.

Na žalost nemam slike trenutno (radim od doma ovaj tjedan, prehlađen sam malo žešće), ali filter ulja za HYUNDAI i30, dizelski motor 1.6 npr, za original proizvodi
korejski brand ONNURI, za koji, vjerujem, nitko nije čuo, ali ja ih imam oba na stanju i usporedio sam ih te su oba ista i da ne zabilježite koji je iz koje kutije, ne bi znali
kojega vratiti u koju kutiju.

Dakle, cijena je ta koja diktira apsolutno sve i to je ono što je svima bitno te će svatko u svom slučaju čuti ono što mu paše te tako reagirati i zapravo navoditi vodu na svoj
mlin, jer svima nama je u prirodi bića da svi volimo biti u pravu i da je po našemu, kako mi kažemo pa makar bili i u zabludi.
Kako kaže moj kolega s posla:
Pravilo broj 1: kupac je uvijek u pravu
Pravilo broj 2: na kraju svega, pogledaj pravilo pod brojem 1

Ja nisam od takvih i ne mogu se složiti sa time da kupac diktira moj posao ili način na koji radim, jer ipak postoje razlike u znanju i problematici te stručnosti i uglavnom
nemaju svoje mišljenje, nego zapravo se oslanjaju na ono što drugi govore iz nekih svojih iskustava, a ne uzimajući u obzor da se jako često puta događa da većina
iz nekog svog ponosa neće priznati da su pogriješili i krivo napravili/odradili posao, jer opet se vraćam na ono da nam je to u prirodi bića da se ne predstavljamo
sa svojim neuspjesima, jer mi smo svi uspješni u svemu, i znamo sve što god je tematika.

Ovakva tema za raspravu je za apsolutno sve dijelove i uvijek će biti onih koji će htjeti ono nešto iz gornjeg doma proizvođača, kao i onih koji će htjeti ono iz donjeg.
Kada se čita cijeli internet, doista se može reći da sve valja i ne valja ništa, bilo to original, bilo to zadnje smeće i to je činjenica.
Ali meni je onda nekako logično da se čovjek sam zapita da kako to da nekome to nešto radi kako treba, a nekome drugome pak ne radi?
Ja bih tu povukao jednu paralelu (gledajući iz osobnog iskustva) da ima majstora kome ne valja apsolutno ništa, sve je smeće, loše i teorija zavjere,
a onda opet ima onih koji i od lošega naprave dobro i sve radi.

Istina je uvijek negdje na pola i potrebno je pratiti svoje parametre kod održavanja automobila i onoga osjećaja u vožnji, ali isto tako i razumijevanja da se danas
puno toga radi na brzinu, u velikim serijama te da isto tako (pogotovo na našem tržištu) se nalazi puno plagijata, a i zbog silne želje za što bržom zaradom
se radi po onoj: "Kupi što jeftinije, prodaj što skuplje!" 
I nitko nikoga za to ne može kriviti, legitimno je.

Svatko od nas ovdje radi neki posao, prodaju ili uslugu te sam siguran da poznaje tematiku svoga posla i zna razlike zašto je to što on/ona radi dobro i zašto je možda
i bolje od konkurencije te na taj način vrednuje svoju robu ili uslugu pa shodno tome, vjerujem da će svatko od vas ovdje razumjeti ono što sam htio reći ovim tekstom
te da će sagledati i vidjeti puno širu sliku općenito ovakvih tema i rasprava, jer to je svuda oko nas ;) 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, lageros-zg said:

Pozdrav ekipa!
... Osobno volim zaviriti u svaku kutiju koju prodajem, a originala (filtera) prodajem poprilično od dosta proizvođača vozila (VAG, FORD, PSA, RENAULT, OPEL, FIAT, KIA/HYU..) i da, točno je da se nađe i Filtron, ali od svih nabrojanih u zagradi, vrlo malo, na VW G5 i G6 je to filter zraka, ali samo to, ništa drugo, uglavnom je MANN najčešće za filter zraka.

Isto tako treba poznavati materiju poslovanja i velikih firmi pa konkretno ovaj gore video gdje su uspoređeni filteri za KIA/HYUNDAI modele, treba znati da i velike firme poput MANN-a ili MAHLE/KNECHTA (kao i ostalih) nemaju svu svoju proizvodnju za sve filtere koje imaju u prodajnom asortimanu, nego surađuju (ugovorno) sa onim proizvođačima koji proizvode za prve ugradnje (najčešće je to za vozila sa područja Azije) te se u istom pogonu gdje se proizvodi originalni filter za KIA/HYUNDAI modele, proizvodi i za MANN, BOSCH i još mnoge druge koji se odluče na taj potez i ne, nije to da je MANN ili BOSCH tamo izgradio tvornicu, nego je samo dao platiti da se na te filtere upiše njihovo ime pa je radi toga rezultat ispitivanja jednak kod tih proizvođača i izvedbi samog filtera u konstrukciji. Može se razlikovati u boji npr, ali i ne mora.

To je ono što krajnji korisnik i može napraviti, osobno u manjem opsegu, odnosno na ono što sam kupio i samostalno usporedio. To je subjektivno kao i za mnoge druge stvari koje kupujemo i vizualnim pregledom uočavamo ili ne uočavamo razliku.

Dosta nas se kod kupovine guma oslanja na ADAC godišnje testove, nekima je to osnova za kupnju i ja sam jedan od njih. No, postoji i izuzetak, da kojim slučajem najbolja ocjena padne na gumu u dimenziji koju želim uzeti npr. Michelin ili Pirelli, ja bih ipak uzeo Continetal jer je ona meni neko mjerilo za kvalitetu, pa čak i da je ocjena nešto niža nego prethodno navedena dva branda, da li je to subjektivno, vjerojatno je.

Koliko mi je poznato za ispitivanje filtera ne postoji nešto slično poput ADAC-a pa da se kupci oslanjaju na njihova testiranja kvalitete, ova testiranja na YT od nekih pojedinaca ne bih uzimao kao neko mjerilo. Znači, ostaje samo neka preporuka korisnika, usmena, pismena predaja ili da se u korištenju dobro pokazao. Sjećam se da ste preferirali MANN kao dobru kvalitetu, ili uloženo/dobiveno, eto, to je isto jedan od načina na koji se većina nas povodi, a i kroz anketu se vidjelo koliko je korisnika istog.

Dodao bih još samo ovo da iako se MANN proizvodi u Aziji, mislim da je proizvođač taj koje može i nadam se da diktira kvalitetu, odnosno da zadrži koju on uvjetuje, to ujedno ne mora biti da je lošija, samo jeftinija u smislu radne snage, to je neko moje viđenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne oslanjam se ni ja na ova testiranja sa YT-a ali nije loše pogledati ih. Kada sam uzimao BOSCH, MANN i MAHLE bili su tu negdje po cijeni a naravno ima i dosta jeftinijih filtera. Eto na malom servisu uradiću detaljnu inspekciju svih BOSCH filtera koje sam stavio, pa vidjećemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, <TDI> said:

 

Dodao bih još samo ovo da iako se MANN proizvodi u Aziji, mislim da je proizvođač taj koje može i nadam se da diktira kvalitetu, odnosno da zadrži koju on uvjetuje, to ujedno ne mora biti da je lošija, samo jeftinija u smislu radne snage, to je neko moje viđenje.

Zapravo MANN (i drugi koji tako rade) znaju za tu kvalitetu, odnosno da očekuju da i za njih rade kvalitetno kao i za original te im tada nije problem staviti svoje ime na taj proizvod pa makar to i bila neka nikome poznata firma iz Koreje, Kine, Tajvana itd. 
Inače slučaj sa ležajem kotača za Hyundai Accenta kojega za Hyundai originalno pakiranje i nekada za proizvodnju na traci, su proizvodile dvije firme iz Koreje. Nama (tada) kao distributeru SKF-a je bilo i smiješno i pomalo zabrinjavajuće kada smo na kutiji SKF-a vidjeli da je Made in Korea. Pa smo se pitali kako i kada su oni tamo napravili tvornicu? No, nekoliko godina kasnije sam dobio odgovor, jer više nisam bio vezan za SKF te sam kupovao i od drugih proizvođača pa tako uvidio koji su točno bili ti proizvođači iz Koreje koji su proizvodili za Hyundai te ležajeve, a isto tako printali oznaku i ime SKF-a na te iste proizvode. I naravno, razlika u cijeni je bila čak do 40%, a što je zapravo dosta i nepotrebno plaćati samo radi imena i boje kutije, ali.... kako su ljudi upoznati najviše sa SKF-om, onda radije kupuju isti proizvod u skupljoj kutiji smatrajući da je kupljeno bolje.
Ili pak druga stvar kod tih ležajeva kotača, gdje je Ford Focus 2. generacije na prednjim kotačima imao FAG glavčine u tvorničkoj ugradnji, a straga SKF i kod kupovine SKF-a za prednje kotače se nije moglo dobiti SKF proizvod unutra, nego FAG, a isto tako i obratno za stražnje kotače u FAG kutiji je bio SKF, jer je takav bio dogovor da se prvih nekoliko godina nije smjelo proizvoditi između tih proizvođača pa su međusobno surađivali i tako u ponudi imali proizvod za svoje distributere, ali naravno, sa skupljom cijenom nego li je to proizvod u vlastitoj kutiji.
Premda, nekada se zna dogoditi da onaj koji pakira ima i nižu cijenu od proizvođača, ali toga nema baš puno.

Ja sam znao reći i govoriti da je auto industrija jedan veliki kupleraj gdje se svatko sa svakim i da treba znati što i kako se postaviti da se ne naj...e :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, teško se kupcu snaći u svom tom trgovačkom košmaru koji vlada u autoindustriji, zato je forum mjesto gdje se može pojasniti da ide i jeftinije za istu kvalitetu ili istu marku samo u drugom pakiranju ili pod drugim nazivom. :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/25/2021 at 11:09 AM, projektilski said:

Ne zelim se svadjati ali vizualni izgled filtera ne govori nuzno o kvaliteti. Kako on zapravo filtrira ono sto mi ne vidimo to ne mozemo znati. Konkretno pricam o uljnom filteru.

Filter zraka ako je pun ljepila, ne sjeda dobro onda je jednostavno los ali sto se tice prozirnosti i materijala, tu je tesko pricati jer filteru zraka je zadatak da propusta zrak a zasutavlja prasinu i smece. Neki bas namjerno stavljaju protocne filtere. Tko zna mozda su bas ovi jeftini i porozniji bolji ako se rade male kilometraze :D

 

Tako je. Sva ta gatanja iz kartona ništa ne znače. Vaganja i slične gluposti. Jedini pravi test je da ga spojiš na neku mašinu i slimuliraš filtraciju a onda su rezultati potpuno drugačiji od vizualne procjene. Što se tiče boscha i uljnog za PD motor nikad nisam imao gore sličan problema a potrošio sam ih gro. U biti ni sa jedim osim sa championovim uloškom koji se deformirao kao taj bosch gore. Inače u boschevoj kutiji za moj motor uredno dolazi mannov filter.

Nisam slikao ali sam našao na netu isti slučaj.

gJAAAgMAyuA-960.jpggZAAAgMAyuA-960.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je bitno, pogotovo kada si sa one strane pulta gdje te svi s druge strane pulta gledaju kao muljatora ili kako ništa nije dobro, pogotovo za Hr tržište
pa onda svakoj stranki želiš dati ono najbolje ili barem ono što je svakome od njih poznato.

S druge pak strane, onome tko je nešto više upućen u "velike tajne velikih kuhara" u auto industriji, zna da nitko ne proizvodi sve te da se u različitim kutijama
mogu naći isti proizvođači. Pa tako npr kod ležajeva kotača možemo naći SKF u FAG ili SNR kutiji, a isto tako i te druge u SKF kutiji, ali mnogima je SKF
jedan od najpoznatijih i u njega imaju neko povjerenje uzevši u obzir njegovu povijest nastanka od 1907. godine, ali to je samo kutija.
I onda u konačnici nakon objašnjavanja da konkretno za Ford Focus prednji ležaj kotača proizvodi FAG (tako je Ford dogovorio), a za stražnji SKF,
ukoliko se kupi SKF kutija za prednji kotač, unutra se dobije FAG, ali je cca 200 i nešto Kn skuplji od FAG-a, stranka ipak sa nepovjerenjem u ono što se reklo
ipak odluči kupiti SKF, jer kaže da je to ipak to i bolje od FAG-a. A onda kada kupi proizvod, otvori kutiju i vidi da u SKF kutiji nije SKF proizvod, nego FAG,
počinje negodovanje i optuživanje da varamo i obmanjujemo ljude, prepakiravamo robu i nabijamo cijenu itd...itd...

Isto tako i MANN nema sve svoje filtere u svojim kutijama, nego za njega isto tako rade neki drugi, ali prema dogovoru, na proizvod se piše MANN,
ali to ne znači da je taj proizvod loš, kao što niti ovaj BOSCH ne bi trebao biti loš, no onda opet dolazimo do javnog mišljenja kako taj "isti" proizvod nije isti,
nego da se radi slabija kvaliteta za konkurenta i slično pa smo onda opet na početku.

U konačnici bih zaključio, jednako kao što svi na VW koncernu vole i misle da je samo CONTITECH remenje ili CASTROL ulje najbolje za njihove automobile,
a zapravo niti je CONTITECH uvijek u prvoj ugradnji, niti je CASTROL više u prvom punjenju (za 507.00), ali i u bočicama u VW servisima, jednostavno stvar je i cijene koja se plaća
za neki određeni proizvod, jer konkretno ovaj iz gore navedenog primjera situacija je kod mene po cijenama sljedeća:
ORIGINAL = 70,00 Kn
MANN = 39,00 Kn
MAHLE = 40,00 Kn
HENGST = 40,00 Kn
BOSCH = 34,00 Kn
UFI = 32,00 Kn
VALEO = 23,00 Kn

Od ovih navedenih, prodajem samo prva 3, eventualno još i HENGST, jer je i HENGST u VW-u, dok UFI za filtrere goriva još ide, jer ih radi za VW, ali ostalo me nitko niti ne pita.

Dakle, kada si sa one strane pulta gdje te rešetaju sa svakakvim pitanjima i traženjima, moraš znati više i moraš dati onu informaciju koja će zadovoljiti kupca,
jer ma koliko god misliš da ti kao prodavatelj znaš više od kupca, uvijek se treba uzeti u obzir sljedeće, a to su ova 2 pravila:
1) kupac je uvijek u pravu
2) ako nisi siguran, pogledaj pravilo broj 1

;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pitanju testa, mislim da je ovaj čovjek si doista dao velikog truda kako bi testirao i pokazao kakve su razlike između proizvođača.
Ima on toga još što je snimio i doista mi se čini da radi dobar posao i to u vlastitom aranžmanu.
Isto tako lijepo i objašnjava proizvod koji testira.
 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U testu koji je usporedio MANN vs Knecht, prednost daje Knechtu, što će sad reći korisnici MANN-ovih filtera, da li će prijeći ili ostati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U originalu dolaze Mann filteri.
E sad ako ne smeta novom Golfu, mislim da neće smetati ni ovome mom što je zgazio pola miliona km.
Ili s godinama postaje osjetljiviji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 3 OEM uljna filtera koje sam uzeo prošle godine, napravio zalihu ko hrčak, znači ostajem i dalje na OEM/MANN.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi su Hengst filteri? Čuo sam za njih da su možda i najbolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, Anđelko bi tu možda znao nešto više reći o njima jer ih ima u ponudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U originalu dolaze mnogi proizvođači, a čak je i ovaj lik sa videa imao slučaj da je u 2 originalne kutije dobio 2 različita proizvođača za isti proizvod.
Uglavnom su to MANN, MAHLE, HENGST, PURFLUX, UFI, DENSO, CORTECO (micronAir) (ono što sam ja vidio i primjetio kroz ono što je prošlo mojim prodajnim kanalom.

HENGST filteri su kao treća karika u trolistu (MANN, MAHLE, HENGST), kao što je to MERCEDES, BMW, AUDI, ali kako gledam, dosta često dolaze made in Poland,
ali ne vidim da ima nekih problema.

A što se tiče ljubitelja MANN filtera :) , bez brige, nije to neki veliki problem, jer to su male razlike u konačnici između ta 2 filtera, ali da je zanimljivo vidjeti kako to testira
i što sve uzima za karakteristike i na koji način, čovjeku skidam kapu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi rekli na to da VW u originalnom filteru 03N 115 562 ulja daje preveliku malu brtvu za Passat B8?

Na kraju je nisam ni promjenio, ali kojeg bi promjera trebala biti ova mala brtva?68ec4e99c7a4009fe2ca3adbf97fcee5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Ivan1902 said:

Što bi rekli na to da VW u originalnom filteru 03N 115 562 ulja daje preveliku malu brtvu za Passat B8?

Na kraju je nisam ni promjenio, ali kojeg bi promjera trebala biti ova mala brtva?68ec4e99c7a4009fe2ca3adbf97fcee5.jpg

Da, znam za to!
Isto tako ta se oznaka mijenjala u 03N115562B i kroz kutije su se izmjenjivali HENGST filteri i MAHLE filteri. Barem koliko sam ja vidio kroz svoje kutije.
No, to je samo dokaz da svi oni nemaju više sve one izlazne kontrole i da jednostavno i oni griješe.
Ali kad gledam i kroz sve ostale originalne kutije, sve te kutije su vrlo slabe ili pak pakiranja su nedovoljno zaštićena pa se proizvodi unutar pakiranja,
koje kroz sve silne transporte i dalje izgleda kao da je tek izašlo iz tvornice, zbog nezaštićenih oštrih predmeta, dolazi do oštećenja proizvoda
(zbog kretanja unutar prevelike kutije) pa to onda nekada zna frustrirati, ali činjenica je da se na svemu štedi, jer sve košta.
Samo primjer robe koju šaljem kurirskom službom. Neki trošak paketa do 3kg je 38,00 ili 40,00 Kn.
I ja uredno naplatim tih 40,00 Kn koliko meni naplati GLS, ali tu još imamo kutiju, selotejp, nekada i špaga te papir, celofan, oni "kikirikiji" od stiropora i što je još ostalo, aha, da, 
radnik koji to sve radi. Kada se sve to zbroji i kada znaš da to nekoga košta i da to sve treba netko platiti, činjenica je da onda i ti veliki na velikom broju nečega, a koji se mjeri u milijunima komada, samo 1,00 € razlike čini veliku uštedu, pogotovo u ovim neizvjesnim vremenima, a i istini za volju, sve je manje kvalitetnih i savjesnih radnika koji vode brigu o tome da sve bude kako treba.




 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6