6 6
lageros-zg

Filteri - anketa / rasprava

Filteri - anketa o brandovima koje preferirate  

98 members have voted

  1. 1. Koje marke filtera preferirate?



Recommended Posts

5 minutes ago, VW_GTD23 said:

@lageros-zg  

Ok, nikada nisam cuo za tu firmu, koliko vidim nema OLX profil niti ima svoj zvanicni website nazalost :( Drzli li oni i MANN filtere?

A sto se tice MANN filtera, koliko ja znam jedini ovlasteni distributer tih filtera za BiH je Mikra-Matic d.o.o. Siroki Brijeg. Ja sam ih tamo kupovao a na lageru imaju uvijek preko 900 vrsta MANN-ovih filtera.

E sada koliko ja znam ovaj Mikra Matic u BiH je samo poslovnica Mikra Matica iz Sesvete...

Gdje vi u HR kupujete MANN filtere? Isto tamo ili?

 

 

Mlada je firma, gazda zapravo ne zna raditi ništa sa autima, pokušava nešto pa je uzeo tog mog prijatelja da mu radi posao.
U svakom slučaju vidim po Ford grupi da im uredno isporučuje robu (ono kada ljudi poslikaju paket ili robu da su dobili što su naručili).
Slobodno pitaj, nemaš što izgubiti.

Što se tiče Mikra Matika, mi kao firma smo s njima nekada davno radili jako puno (oni su kod nas kupovali SKF program, jer smo tada radili samo SKF za razliku od danas),
no, unazad nekoliko godina kao da su nestali. Navodno radili neke velike poslove s firmama neplatišama pa sve to otišlo u krivom smjeru.

Ja ne kupujem u Hr, ja uvozim izvana od nekoliko firmi sa kojima surađujem kod kojih imam i MANN i HENGST i MAHLE i UFI itd... plus i ponešto originala,
jer mi se ne isplati kod nas kupovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites




[mention=364079]mur3633[/mention]
Kako vidim nisi imao problema sa ostalim BOSCH filterima koje si koristio, kao ni ja. Jedini problem je bio taj sa filterom ulja, meni je nakon 15k izgledao dosta dobro a jedini problem je sto se odvalila ova donja plasticna sipka. Ne znam kako se to moglo desiti, jedva sam je uspio izvuci iz kucista. Dok filter kabine i vazduha bi se mozda i mogli uzeti BOSCH jer oni nisu toliko ni bitni


I kod mene su bili ok filteri vazduha, kabine i goriva. Bar ono što se može vidjeti okom. Sad da li ima razlike u propuštanju to ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, sta se tu tacno desilo ne znam ni ja ali mora postojati razlog. Gledajuci po cijeni MANN je nesto skuplji od BOSCH-a, negdje 0.6-0.7 evra ali eto najvjerovatnije preci cu na MANN. Ima jos dosta jeftinijih filtera kao WIX,MEYLE,FRAM itd...

A kakva je cijena toga OEM sto uzimas u Skodi @mur3633? Je li skuplji od obicnog MANN-a iako je vec on tu upakovan u njega :( ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko onda izadje filter ulja kod njih? Znam da oni uvijek dobro deru. Sta god da sam tamo pitao bili su preskupi. Zapravo to i jeste MANN-ov filter samo upakovan u njihovu ambalazu i preprodan po visoj cijeni :( Sto ne uzimas sve direktno od MANN-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Rivenu su mi dali WIX filtere. Vidim da ih ne koristi baš puno ljudi. Kakvi su oni, jel valjaju ili bolje da ih ne stavljam? Mijenjam sve komplet (ulje, zrak, klima i gorivo).

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6