6 6
lageros-zg

Filteri - anketa / rasprava

Filteri - anketa o brandovima koje preferirate  

98 members have voted

  1. 1. Koje marke filtera preferirate?



Recommended Posts

Vidio sam taj filter sa dodatnom filtracijom putem nekog filca rekao bih, ne vunom, čak mislim da imam i doma jedan sličan komad. Ideja po meni nije loša, pitanje je cijene, koliko vidim u nekom shopovima nije baš mala, duplo nego što dajem za OEM filter bez te filtracije. Da li imam potrebe za njega, iskreno, nemam, jer redovito mijenjam, a prelazim <8tkm godišnje i kad ga mijenjam skoro da je čist. Ako bi cijena bila nešto primjerenija dalo bi se uzeti u obzir, duplo više ne bih dao za njega. Na MANN-ovim stranicama piše da je za hladniju klimu, ako je tako onda možda nije svugdje primjenjiv, odnosno nema potrebe za istim. Što se ti će filtera za kabinu, ostao bih na OEM sa aktivnim ugljenom, bez freshmakera.

  MANN C37 153
  MANN C37 153/1

OEM 1JO 129 620 A
18,30€   

1jo129620abfkph.jpg

1jo129620a_2exkng.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad uzimam filter vazduha za Sharana, uvijek dobijem ovaj sa ovim dodatnim slojem. Nisam primjetio nikakvu razliku.

 

Ja prelazim nešto oko 12 000km godišnje i skoro uvijek bude crn filter na nekih 9000km.

 

Ako mi izleti ovaj sa dodatkom uzeću ga čisto radi probe.

 

Edit: Sad baš uporedih cijene na sajtu generalnog zastupnika Manna, obični je 11e, a onaj drugi 14e.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško se ima što primijetiti, filtracija čestica je vjerojatno bolja, što nije loše za sam motor, jedino mi nije jasna napomena od strane MANN-a za taj sa dodatnom filtracijom. Javi cijenu za usporedbu, ja sam ju našao u nekom webshopu i po meni ispada duplo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je materijal kao filter od nape.
Da zaustavi vlagu, a papir prasinu.
Kaj bi ja trebo rec, imam K&N filter koji filtrira manje od svih njih. Poznanik na superbu 2.0 TDI chipanom od prvog dana 2011, (auto je bio u vlasnistvu gazde servisa) imao K&N i dogurao do 270000 km i iso ko prvi dan. Prodan dalje za ok novce.
Tak da ono filter zraka je ok bilo koji, samo da se ne raspadne pa da ga motor ne usiše...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, materijal je sličan ili je baš taj od nape...  Po tome onda ima smisla ona napomena na MANN-ovim stranicama da je za hladnije klimatsko područje, odnosno da spriječi ulazak vlage u papir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovaj mali servis sam bas kupio filter za vazduh sa dodatnim slojem. Nikakva razlika se ne oseca, vuce apsolutno isto kao i sa obicnim filterom. Verovatno je samo razlika na mikro nivou sto se prodornosti cestica tice. (Motor 1.6 16v) To je neko moje iskustvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

F zraka svako 30tkm kakvih 10 iljada novi ic. Osim ako radite u rudniku il kamenolomu!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pijem, ne pušim, ne idem u k....nje, mijenjam sve filtere godišnje, ajd, nisam baš svetac ostavio sam filter goriva on već ima nešto preko 10k km, njega ove godine mijenjam. Po tvom bi ga mijenjao svake treće godine, hebiga Ivo, nemam baš puno poroka pa negdje moram potrošit...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čuj, ima ekstrema kojima se baš fućka i tjeraju da oglodaju sve do kostiju, od ulja do filtera koliko je tvornički propisano da može. Pošto sve mijenjam sam i kupujem povoljno onda ne škrtarim, nisam ga uzeo na leasing pa da mu mast moram izvadit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mjenjam svakodnevno a i sebi svako 30tkm... pa taj f zraka bude skoro kao nov... Neznam kuda vi vozite al moj bude neprimjetno zaprljan....  Bezpotrebno bacen novac... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi su Filtron filteri? Meni ih je zadnji put stavio mehanicar, kaze da su ok, pogotovo ako ne radim neke ogromne kilometraze a ne radim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristio sam ga na duji jedno vrijeme, nisam baš bio zadovoljan, ne znam kakva je sada kvaliteta. Zašto ne pitaš Anđelka, ja od njega uzimam OEM filtere za zrak, kom 10 eura, još u vrećici zapakiran, ko kruh.

dsc_00125dka5.jpg

dsc_00064xjlz.jpg

dsc_0009azjmm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zato jer ih dobijem povoljno i odmah su kod mehanicara. Kazem ja ne radim neke kilometraze. Evo bas cu sljedece godine poslikati da vidimo u kakvom su stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je  u novije VW Filtron prva ugradnja, ja ih koristim za zrak i kabinu iako mi majstor kaže da su to dobri filteri a ionako ih mjenjam svakih 15 osim nafte na 30.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, projektilski said:

Ma zato jer ih dobijem povoljno i odmah su kod mehanicara. Kazem ja ne radim neke kilometraze. Evo bas cu sljedece godine poslikati da vidimo u kakvom su stanju.

Usporedi ih sa OEM ili MANN-ovim filterom, ovako odokativno, sve se može vidjeti i ako je isto uzimaj onda Filtronov. Meni je MANN i sada OEM koji je ujedno isti proizvođač stvarno kvalitetan, druge ne koristim pa ne znam razliku, morao bih vidjeti neki primjerak za usporedbu.

O Tokićevom filteru za kabinu sam napisao mišljenje, na oko je vidljivo da je zbrda zdola sklepan, njega ne bih nikada više uzimao, sada uzimam samo OEM sa aktivnim ugljenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, projektilski said:

Kakvi su Filtron filteri? Meni ih je zadnji put stavio mehanicar, kaze da su ok, pogotovo ako ne radim neke ogromne kilometraze a ne radim. 

Valja

Koristi i ih i tvornica za prvu ugradnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nekidan mjenjao na G7 2.0tdi, unutra su bili filtron, a stavljao sam mann. Dovoljno je bilo samo pogledati broj rebara na zracnom i uljnom filteru kod filtrona i onda vidis koliko su gusci i finiji kod mann-a. Filtron filter ulja je imao par rebara blago pokrivljena. To sto tvornica ih stavlja ne mora znaciti da su i najbolji. A i nit su im cijene iste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak se cini za zadnjih dvije tri godine ni 15km ne radim godisnje jer se pravednije raspodjeljuje na dva auta.

57 minutes ago, <TDI> said:

Usporedi ih sa OEM ili MANN-ovim filterom, ovako odokativno, sve se može vidjeti i ako je isto uzimaj onda Filtronov. Meni je MANN i sada OEM koji je ujedno isti proizvođač stvarno kvalitetan, druge ne koristim pa ne znam razliku, morao bih vidjeti neki primjerak za usporedbu.

O Tokićevom filteru za kabinu sam napisao mišljenje, na oko je vidljivo da je zbrda zdola sklepan, njega ne bih nikada više uzimao, sada uzimam samo OEM sa aktivnim ugljenom.

Tesko da po izgledu mogu znati da li valja, boja, opip, gustoca, sve je to nebitno, bitna su svojstva filtriranja odnosno propusnosti a to se moze samo testovima odrediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se i odokativno kvaliteta papira, ne treba u labos nositi na testiranje ili ispitivanje, a ti kako hoćeš, meni je svejedno što ćeš uzeti i koristiti. Slažem se sa Romano010...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih odokativnih procjena se najvise bojim default_smile.png

Uvjeren sam da postoje bolji filteri od Filtrona no pitanje da li za eksploataciju i kilometre koje ja radim imaju smisla.

Tu se slazem da bi trebao malo bolje prouciti cijene no ako ce mi oba filtera odraditi posao i ako jedan moze izdrzati 30k km a drugi 20k km a ja ih mijenjam na 10k onda moras priznat da je potpuno svejedno. No ako mi se jeftiniji podere, raspadne na manje od kilometraze na kojoj ih mijenjam onda je to lose.

 

Neke stvari mijenjas kad se potrose i tu je pametno birati dio koji traje dulje, no filtere mijenjam debelo prije nego se pohabaju. Da radim 30k km godisnje tad bi gledao kvalitetnije filtere koji mogu toliko trajati.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najbitnije kod filtera da što bolje filtrira u periodu dok je u upotrebi. Koliko ću ga koristiti je manje važno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, said:

Usporedi ih sa OEM ili MANN-ovim filterom, ovako odokativno, sve se može vidjeti i ako je isto uzimaj onda Filtronov. Meni je MANN i sada OEM koji je ujedno isti proizvođač stvarno kvalitetan, druge ne koristim pa ne znam razliku, morao bih vidjeti neki primjerak za usporedbu.

O Tokićevom filteru za kabinu sam napisao mišljenje, na oko je vidljivo da je zbrda zdola sklepan, njega ne bih nikada više uzimao, sada uzimam samo OEM sa aktivnim ugljenom.

Vidis tokicev s aktivnim ja stavljam u 99posto slucajeva. Probao mahle par puta pa kita marjenova... em je laksi em je losiji materijal na kojeg se kaci poklopac tj zatvarac (g5)

 

2 romano

Orginal je hengst na mk7 lizi... Mk5 i mk4 su imali mann (pricamo o uljnom)... 

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa BOSCH filterima jer vidim treći su po ocjeni? Jel ih iko koristio duži period? Kada sam radio mali servis na mk6 sve filtere sam uzeo komplet od BOSCH-a :) Mislim da bi trebali biti bolji od većine ovih ponuđenih.

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6