1 1
RoMario44

Što mislite o ovome...BOSCH PLUS 90...?

Recommended Posts

Bas tako said...meni tako sinoc bilo...zasljepi te cijelog zbog maglenki a magle ni na vidiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto sam koristio maglenke a nije vani magla, iako je bila...ono na intervale a na pitanje a kad ih smijem koristiti samo kad je smanjena vidljivost i kada vam ne pomazu kratka ili duga. Pa sad vidi

 

To su te onda ozenili jer po hr zakonu nema kazne za tako nesto.

Ja sam za da se maglenke ne koriste kad nije magla...pogotovo kad je mokra cesta i ljudi upale maglenke iz suprotnog smjera...ubija mi oci to hahaha

 

Ovo nikako nije istina. Kratka/duga svijetla isto lupaju u cestu i to daleko jacim intenzitetom i rade veci odbljesak. Ako ti isti ljudi upale jos i maglenke, tek se neznatno pojaca odbljesak na cesti.

E ljudeki a kaj mislite jel mogu mene jebat zbog narandastih pozicija i US zmigavaca?

 

Da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam na MK5 složene maglenke na 30% kao daylight i US žmigavce isto na 30%...do sad me nisu zaustavili zbog toga, znam da me mogu zbog US, ali zbog magleniki ne mogu jer kad ih upalim na prekidaču, vidi se da je intenzitet puno jaći nego na "0"

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To su te onda ozenili jer po hr zakonu nema kazne za tako nesto.

 

 

Ovo nikako nije istina. Kratka/duga svijetla isto lupaju u cestu i to daleko jacim intenzitetom i rade veci odbljesak. Ako ti isti ljudi upale jos i maglenke, tek se neznatno pojaca odbljesak na cesti.

 

 

Da.

eto nije izmislio sam to ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo, mozemo i napraviti test cim sljedeci put padne kisa pa da snimimo i koji filmic :)

 

Ja nisam eto nikad primjetio da me po noci i kisi, smetaju auti sa maglenkama ista vise od onih koji nemaju upaljene maglenke. Svi su jednako bljestali zbog kratih svjetla koja su se odbijala od poda i to podosta dalje nego od maglenki koje lupaju krace. Bas sam prije koji mjesec obracao paznju na to jer je netko to vec spomenuo.

 

No ok, svatko percipira na svoj nacin pa nije da tvrdim da sam u pravu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clanak 108 zspc kaze da se ne smiju koristit zandnje maglenke ako nema magle, prednje se ne spominju, a kaze i da prednje mogu biti bijele ili zute...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nekužin ljude koji voze stalno

ja iman i prve i zadnje pa ih palim samo po potrebi a i to rijetko po magli mi se bolje vidi sa kratkim svjetlima

a bez magle mi je seljakluk na kvadrat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači cijenjene kolege,

Nažalost i sami znate da zakon nije za sve isti i ne provodi ga svaka ovlastena službena osoba jednako to znači da ovisi na koga naidete. Npr.netko Vas može voditi na izvanredni tehnicki pregled a netko će jednostavno progledati jer bitno je da svijetli i da nisu ba upadaljive...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve sta te kazne, ukazat ce ti po kojem je to clanku kaznjivo, tako da ne mogu bas oni sve kako oni misle da je...

 

Ako nisi siguran da si napravio prekrsaj, liepo zamolis po kojem je to clanku i lijepo ce ti rec, a i pisat ce ti na kazni...

 

Nista na svoju ruku ne rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije je bilo kažnjivo koristiti prednje maglenke ako nema magle, to su promijenili u zakonu i sada nema te zabrane.

 

Isto kao sto su znali zezati za ledice na tablici pa sada pise da svjetlo moze biti bijelo itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BiH je tako i znam da nisam jedini koji je platio kaznu.Ako se kojim slucajem nadjete u BiH palite maglenke jedino ako imate viska para. Bilo je to prije nekoliko godina a neznam da se sta promijenilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kojem smo mi trzistu?

Pa dobro al znaci to nit bljesti nit ista cisto dekorativno

Benki i Volvo u serijali imaju tak oni smiju mi ne :ne2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je Croatia...sta da vise kazem

A dobro da slazem se

To je zemlja di je uredu ak se krade ubija i to al jebiga ak stavis da ti zmigavci svijetle na 30% pff odma kazna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro nije da je odmah kazna ali po zakonu nije i nema se kaj cudit ako se dobije kazna

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam u Tokicu nema vise HB4 i H7 Cool Blue Intense već neke Cool Hyper po specifikaciji ispadaju bolje od CBI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nes ti postarine, 30kn.. a jbt. Ja sam narucio od tog lika s njuske te hb4 za maglenke i uzeo sam iz znatizelje i one za poziciju w5w. Oba para te CBI. Pa ćemo vidit kako će svijetlit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S maglenkama ces biti zadovoljan sa w5w neces :)

 

Nego, malo mi je cudno da ti je prodao w5w jer sam ga ja prije koji mjesec trazio da mi proda pa je rekao da nema jer mu se ne isplati pa sam narucio s ebay i osramovu verziju i philpsovu i isti k, bjelije od obicnih, daleko od xenona...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1