4 4
framzi

RNS 510

Recommended Posts

jok kod kineza samo jednu zicu treba precvikat i spojit na masu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se radilo o Parking Brake žici i dovoljno ju je staviti na kučište od uređaja (masa) da bi dobio Video in Motion.

dsc_0137m2pc7.jpg

How to do an In Dash DVD GPS stereo Parking Brake Bypass

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se radilo o Parking Brake žici i dovoljno ju je staviti na kučište od uređaja (masa) da bi dobio Video in Motion.

 

dsc_0137m2pc7.jpg

 

How to do an In Dash DVD GPS stereo Parking Brake Bypass

Tako je ta žica je predviđena da se spoji na ručnu pa kad auto stoji i digne se ručna onda dopušta prikaz videa

Pošto je na ručnoj minus onda se može iskoristiti i neki drugi minus (GND)

 

A za original postoji script-a koja mijenja DVD playback speed sa 10 km/h na 300 km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je ova tema samo za rns510 pa cu postavit pitanje znalcima...recite mi ovi dvd za navigaciju u njuskalu za 99kn sta daju komplet karte hrvatske su dobri ili kome se mogu obratiti za dvd navigaciju?

 

Drugo pitanje,montiran je kabel gps lokatora,trenutno ne hvata jer je u armaturi privremeno. Gdje bi ga najbolje stavio? unutar nebo platna,stropa? Jedan frend je stavio pokraj retrovizora,a ja ne bi tako jer se vidi...hvala vam unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli ti to onaj mali receiver od GPS-a? Kod mene je u orginalu na sredini armature, skroz do sajbe, mala crna "grba". Na GTI-u sam imao oem shark antenu sa GPS receiverom i to mi je bilo najljepse rijesenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GPS +5V antenu stavio sam na desnu stranu ispod volana na metalnu površinu, kod mene je aftermarket multimedija. Uglavnom, po tuturijalima sam vidio da tu stavljaju pa sam našao pogodno mjesto.

01_DIY: How to install MFD into Golf/Bora with Double-Din radio..............http://www.billswebs...Golf Jetta.pdf
02_DIY: How to install MFD into Passat with Double-Din (DD) Radio.........http://www.variable2...i/DIY_MFD-2.pdf

dsc_0109zmu0u.jpg

dsc_0110lnu7r.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva mjesta...moj kolega na b7 je imao pored retrovizora blizu sajbe,al ne svidja jer klapara pri voznji tako da nista od toga...vlaho,tako je,onaj mali receiver.Unutar armature iza rns510 gubi vezu,tako da se trazi bolje rjesenje...

A sto se tice dvda? Kaj vi mislite?Taj dvd od navigacije ima ukljucen upgrade softvera ili? Ne kuzim se u takve stvari pa bih naucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nebi uzimao taj dvd, jer nevjerujem da to moze biti tako jeftino. Mozda grijesim, ali eto.

Sto se tice receivera, mora biti negdje di ima cist "pogled" vani radi dobrog prijema signala. I ovdje na brodu mi je GPS receiver na vrhu jarbola da mu ne smetaju ostale antene i cuda. Tako da bi ga ja stavio kao sto je u orginalu, na tablu, sredina, uz sajbu i amen..

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to skinu karte po forumima i preprze dvd i sibaj

Ja sebi tako rijesil za 310

A i kaj kosta ak se sretnes s tipom, isprobas ako ga ocitava i onda mu platis

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlaho, jesi siguran da ti je to gps antena?

 

A da nije solatni senzor koji regulira rad klime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam. Jer sam isti imao na golfu kad sam ubacivao RNS, ali zamijenio sam ga shark antenom. I jos ga imam negdje u garazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlaho,ipak vrijedi probat,ne? Rapajic imas mozda dvd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je ova tema samo za rns510 pa cu postavit pitanje znalcima...recite mi ovi dvd za navigaciju u njuskalu za 99kn sta daju komplet karte hrvatske su dobri ili kome se mogu obratiti za dvd navigaciju?

 

Drugo pitanje,montiran je kabel gps lokatora,trenutno ne hvata jer je u armaturi privremeno. Gdje bi ga najbolje stavio? unutar nebo platna,stropa? Jedan frend je stavio pokraj retrovizora,a ja ne bi tako jer se vidi...hvala vam unaprijed.

ja na B6 imam montirano iza instrument ploče u armaturi i hvata dobro

Edited by Luka_DSG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je ova tema samo za rns510 pa cu postavit pitanje znalcima...recite mi ovi dvd za navigaciju u njuskalu za 99kn sta daju komplet karte hrvatske su dobri ili kome se mogu obratiti za dvd navigaciju?

 

Drugo pitanje,montiran je kabel gps lokatora,trenutno ne hvata jer je u armaturi privremeno. Gdje bi ga najbolje stavio? unutar nebo platna,stropa? Jedan frend je stavio pokraj retrovizora,a ja ne bi tako jer se vidi...hvala vam unaprijed.

Kod mene je signal OK.

Po meni imaš nekoliko opcija ako želiš da je GPS antena na višem mjestu zbog signala, da dobro stoji i da se ne vidi.

 

1.staviti iza sata na željeznu šipku kao u priloženom tutorijalu,

2.provući kabel prema gore pa ju staviti na unutarnju stranu krova, pošto je magnet trebao bi držati,

3 ili kupiti krovnu tzv. 'tumor' antenu sa GPS-om pa ju montirati na krov, što je najbolje rješenje ali je malo veći posao kod ugradnje.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sebi skinuo sam karte sa neta, spržio na dvd i instalirao na RNS 510 bez problema. Imao sam karte za zapadnu Europu, skinuo sam karte za istočnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na B6 isao raditi po ss-u pa sam provukao kabel iza pod straznju sajbu, gdje ide tvornicki fm i gps i sad nemam uopce signala :)

Ili mi je kabel u banani ili oem gps antena a nikako da se pozabavim time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakve su vam gps antene ?

jedino OEM antena vata odlično.

ove kineske funkcioniraju OK al su uvik na granici ( vataju 3-6 satelita od 12 ili 13 - za 3d kartu je potrebno minimalno 4 satelita ).

stoga ili OEM antena

ili kao zamjenska varijanta

 

HIRSCHMANN GPS7 ( vataju 2-3 satelita više od ovih kineskih ).

 

Imam sve 3 antene pa govorim iz vlastitog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...iza instrument sata? Isprobat cu...jel mozda komplicirano vaditi instrument sat? Ja imam kinesku varijantu,al hvata odlicno cim ju drzim van kabine,tako da cu morat ovo isprobat unutar instrument sata. Danas cu probat sprziti na sd karticu i stavit ako je to moguce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovit ću ti linkove jer oni od prije ne rade.
01_DIY: How to install MFD into Golf/Bora with Double-Din radio...http://www.billswebspace.com/VWNavi%20-%20DIY_%20How%20to%20install%20MFD%20in%20MKIV%20Golf%20Jetta.pdf
02_DIY: How to install MFD into Passat with Double-Din (DD).......http://www.variable26.com/navi/DIY_MFD-2.pdf

Prvi link je tutorijal gdje je lik stavio iza sata na željeznu cijev koja se pruža cijelim prednjim dijelom, dok je drugi lik stavio kod osigurača na neki metalni dio. Znači, odluči što ti najbolje odgovara od gore navedenih varijanti ili nađi nešto treće. Prati korake po uputama koje su detaljno opisane sa slikama pa ćeš znati kako se skida sat ili potraži na YT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto je ne stavite na sajbu gore iznad retrovizora na onaj zatamnjeni dio oko retrovizora?

Nema bolje pozicije od te

Share this post


Link to post
Share on other sites

TDI,hvala ti puno.

Mouse-RI,to je moj kolega stavio iznad retrovizora,al klapara pri voznji pa nije zgodno mjesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kllapara, pa zaljepis sa dvoslojnom trakom, neces samovtako stavit da visi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...probat cu. Maknut cu postolje od enc-a i na to mjesto staviti gps...mozda to nije losa ideja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4