1 1
vwkec

Golf 4 grijaci sjedala..

Recommended Posts

Pozz.. znaci ovako kupio sam recaro sjedala sa grijacima i prekidace za palit.

Zanima me sljedece dali je potreban kakav relej, eto ako je neko vec radio dobro bi mi dosao i koji savjet hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije potreban. Sklop za kontrolu grijanja je ugraden u samom prekidacu, zato su prekidaci i poveci u odnosu na mk 3.

Samo nadi shemu na netu. Uglavnom je jednostavno ako si dobio konektore sa sjedalima i konektore za spojit na osiguracku kutiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoci.. konektore za sjedala imam i konektore za prekidace imam a dalje cu kupit žice pa pospajat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si provjerio grijače u sjedalima dal su ispravni?

Edited by rajkec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nisam bio kod majstora, sicevi su na presvlacenju, a nikako da se zaletim da isprobamo grijace ali hvala na savjetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno je, na prekidace moras dovest stalni plus, kontakt plus, masu i zicu za rasvjetu prekidaca, od prekidaca do siceva spojis zice po bojama ako vec imas konektore i to je to sta treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolje imaš nekoliko linkova i tutorijala kako se ugrađuju grijači za sjedala pa možda pomognu. Imao sam u planu pa sam skupljao nešto materijala po internetu.

01.Einbauanleitung für Kabel von Sitzheizung...................http://www.motor-talk.de/forum/einbauanleitung-fuer-kabel-von-sitzheizung-t1230361.html
02.Sitzheizung nachrusten. Hat mit jemand einen Tipp?...http://www.motor-talk.de/forum/sitzheizung-nachruesten-hat-mit-jemand-einen-tipp-t2944687.html
03.Einbauanleitung mit OEM VW Schaltern.......................http://www.christian-baeurle.de/Forum/Waeco%20Sitzheizung%20mit%20VW%20Schalter.pdf
04.Anleitung zum Einbau einer OEM Sitzheizung..............http://www.carhifi-portal.de/share/sitzheizung.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ekipa vecinu vec objasnila tako da ce to biti sasvim dovoljno.. cim sicevi budu gotovi budemo isprobali hvala svima jo jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi kako je prošla ugradnja kada ih staviš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam imao prilike sjediti na grijanom sicu, ali me zanima u cemu je fora? Tokom zime mi se bas guzica ne smrzne toliko na sicu dok se auto malo ne ugrije sa grijanjem i onda je OK.

Moze li tko objasniti ako nije problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni je ove zime kad bi ujutro u 5:15 na -13° iša na posa baš dobro doša dok se auto ne bi ugrijalo. Čim ti je leđima toplo ostalo sve je nebitno.

Bilo mi je samo zajebano par dana dok nije radilo grijanje mog sica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je samo fora imati ih slozene u G4 da imam popunjenu plocu sa crvenim indikatorima zajedno sa Bora ventilacijom u kombinaciji i ako se eventualno odlucim za kozu, a da cu ih koristiti, bas i ne toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam imao prilike sjediti na grijanom sicu, ali me zanima u cemu je fora? Tokom zime mi se bas guzica ne smrzne toliko na sicu dok se auto malo ne ugrije sa grijanjem i onda je OK.

Moze li tko objasniti ako nije problem.

Meni je grijanje siceva bolja opcija od klime koja mi smeta radi sinusa. A zimi nema nista ljepse nego sjest u topao sic.. ja ih zimi nikako ni ne gasim. Pocnu grijati nakon minute i milina za ledja.. ko sto kolega kaze, kad su ledja topla, sve drugo je ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako...ujutro prvo upalim grijanje siceva za minutu vec toplo pod guzicom i ledjima i milina nije uopce problem onda dok auto ne pocne puhat topli zrak...

Ja ih gasim...stavim na najjace dok ugrije i onda ugasim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih postepeno gasim, par minuta na najjace pa smanjujem. Pretpostavljam da ljudima koji nisu zimogrozni ne trebaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam imao prilike sjediti na grijanom sicu, ali me zanima u cemu je fora? Tokom zime mi se bas guzica ne smrzne toliko na sicu dok se auto malo ne ugrije sa grijanjem i onda je OK.

Moze li tko objasniti ako nije problem.

probaj sjest u četvorku na kožni sic nakon kaj auto cijelu noć stoji na -20

možeš imati grijanje pola sata upaljeno ali kožni sic se neće zagrijati

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj sjest u četvorku na kožni sic nakon kaj auto cijelu noć stoji na -20

može imati grijanje pola sata upaljeno ali kožni sic se neće zagrijati

Tebi nesto ne valja sa grijacima ako ti se ne zagrije sic nakon par minuta. Sjedio sam u dosta koznih siceva i svi se ugriju u roku 2-3 minute.. Pa sto mislis da bi ljudi kupovali aute od 50-60 tisuca eura sa koznim sicevima, a da im grijanje istih ne radi? Glupost..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze kolika je temeperatura oni za minutu dvije moraju grijati. Ko mene kad je znalo biti i -36 na koznim sicevima kroz dvije minute grije samo tako. To je nesto mozda naknadno ugradjivano i pekareno ili jednostavno pokvareno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi nesto ne valja sa grijacima ako ti se ne zagrije sic nakon par minuta. Sjedio sam u dosta koznih siceva i svi se ugriju u roku 2-3 minute.. Pa sto mislis da bi ljudi kupovali aute od 50-60 tisuca eura sa koznim sicevima, a da im grijanje istih ne radi? Glupost..

mislio sam na grijanje auta,jer je napisao da čemu grijači u sjedalima.badava ti radi grijanje auta,ako nemaš grijanje kožnih sjedala ne budu se zagrijala od toplog zraka

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1