2 2
tommek10

Poklopac motora mk5

Recommended Posts

Jeli imao tko problema s spuzvom ispod poklopca (plastike) motora??? Moja se pocela mrviti i otpadati i to dost ruzno izgleda kad se skine. A mislim da da plastika i malo se cuje kad se vozi. Razmisljao sam neku spuzvu zaljepit ispod umjesto ove stare jel plastika je ko nova. Ima tko kakavih ideja??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo taman naleti na netu u Splitu firma sto ga prodaje odmah mi je ispod stana,sad cu se spustit i vidit sta kazu i koja je cijena. U mene je jos cijela,meni ne treba,al svejedno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko aj ispitaj pa javi... a gdje bi moglo biti armaflexa za kupit, koliko sam na brzinu procitao za centalno gdijanje oprema jos mozda gdje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

90kn 1m2 imaju dvi debljine,13 i 19,preporuca mi deblji. Nije puno naspram ovlastenog.

Edited by markol5

Share this post


Link to post
Share on other sites

19 mm? mislim da 1 kvadrat dosta ima a s cim ga pricvrstit na plastiku da stoji??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem sam imao sa poklopcem i riješio sa 19mm Armafleksom prošle godine. Bolje nego OEM spužva koja se raspala i puno je tanja od Armafleksa kojeg sam stavio. Dolje ti je link do teme, post #54 ako ti zatreba koji dodatni podatak oko izrade, ima posla ali se isplati.

PVC POKLOPAC MOTORA (IZOLACIJA)...http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/81663-vw-golf-iv-19-tdi-130-ps/page-3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morat cu i ja to napravit, jer ja ispod same plastike od poklopca motora nemam nista. I ta plastika malo i klepece..

Anaton

Marko jeli mozes pitat salju li postom mozda? Da ne trazim po Vinkovcima di ima to za uzet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je sada sve tiho ispod poklopca ali me izludjuju cvrcci od kutije filtera zraka. Sve pokusao, podmazao, nosace, stavio kockice armafleksa izmedju kutije zraka i akumulatora ali nista ne pomaze. Najvise se cuje dok radi u leru a nikako da nadjem gdje je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je sada sve tiho ispod poklopca ali me izludjuju cvrcci od kutije filtera zraka. Sve pokusao, podmazao, nosace, stavio kockice armafleksa izmedju kutije zraka i akumulatora ali nista ne pomaze. Najvise se cuje dok radi u leru a nikako da nadjem gdje je problem.

Za koliko se smanji buka motora kad se stavi nova izolacija? Jel se bas osjeti razlika ili je neznatna? U mene je golf dosta bučan,izolacija je ok skroz,nije se poderala,al ako ce se smanjit buka idem odma na novu soluciju. Tamam sam gleda kod tebe u temi kako si radio,sve pod "liver" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tooo, baš mi treba na Polu iz 2003. Spužva je raspala skroz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem sam imao sa poklopcem i rijeio sa 19mm Armafleksom prole godine. Bolje nego OEM spužva koja se raspala i puno je tanja od Armafleksa kojeg sam stavio. Dolje ti je link do teme, post #54 ako ti zatreba koji dodatni podatak oko izrade, ima posla ali se isplati.

 

PVC POKLOPAC MOTORA (IZOLACIJA)...http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/81663-vw-golf-iv-19-tdi-130-ps/page-3

Samo mislim da je 19 mm malo previse jer ona oem nije niti centimetar debela. Mislim da je onda prikladnija 13mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koliko se smanji buka motora kad se stavi nova izolacija? Jel se bas osjeti razlika ili je neznatna? U mene je golf dosta bučan,izolacija je ok skroz,nije se poderala,al ako ce se smanjit buka idem odma na novu soluciju. Tamam sam gleda kod tebe u temi kako si radio,sve pod "liver" :)

Nisam radio test da vidim koliko je razlika u buci, sa i bez, tako da ti ne mogu konkretno reći. Imam snimljen audio zapis bez izolacije a mogu naknadno snimiti i ako se osjeti onda više nije rekla, kazala a sa mjeračem decibela bi točno znao. Ujedno izloacija se ne stavlja samo radi buke koja mu je istina primarna funkcija, nego da utiša plastični poklopac koji zna dosta vibrirati i klepetati što je čest slučaj.

 

Samo mislim da je 19 mm malo previse jer ona oem nije niti centimetar debela. Mislim da je onda prikladnija 13mm.

Armafleks od 19mm je taman, iako je OEM puno tanji ali je zato kao izolator buke sa tom debljinom ipak bolji od 13mm, ujedno naliježe perfektno kod mene. Ako misliš da je 13mm bolja opcija stavi 13mm jer ni sa tom debljinom nećeš pogriješiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je svrha poklopca cisto vizualne prirode, cisto sumnjam da ona zastita ispod poklopca smanjuje buku nego vise sluzi za uklanjanje vibracija. Posto se i meni ta spuzva raspala, ja cu ici na 13mm debljinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi isto uzeo 13mm.. na brodu sam pa ne mogu normalno surfati po internetu, pa ako neko moze neka napise koja su svojstva tog Armafleks-a. Hvala unaprijed!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opis proizvoda:
Armaflex je fleksibilan elastomerni materijal baziran na vulkaniziranoj sintetičkoj gumi zatvorenih ćelija. Vrlo je fleksibilan i postojan. Fina ćelijska struktura materijala omogućuje dobru termičku iskoristivost. Njegove tehničke karakteristike garantiraju izvrsna izolaciona svojstva i kontrolu kondenzacije.

Zvučna izolacija:
Redukcija prijenosa zvuka po instalaciji...Izolacijski učinak do 30dB(A)...................D 3660...DIN 52219 i DIN EN ISO 3822-1
Koeficijent apsorpcije zvuka.................................................do 0,56.........................D 2551...EN ISO 20354

Nije zapaljiv, isprobao osobno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2