2 2
tommek10

Poklopac motora mk5

Recommended Posts

a kakav je taj materijal nakon nekog vrimena? ono počme li se mrviti i to? ja planiram ovo lito klapne ventilacije na golfu 3 riješiti pa mi se taj armafleks čini idealan za to,ali me samo muči kako se ponaša nakon nekog vrimena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon godinu dana jos uvijek postojan i elastican kao i kada sam ga stavio, vidjet cemo za nekoliko godina kakav ce biti. Ako se OEM izolacija raspala nakon deset godina a mozda i prije mislim da bi i armafleks mogao izdrzati toliko. Ako netko ima slozen poklopac sa armafleksom unazad par godina neka se javi sa dojmovima jer i mene zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Armaflex je puno kvalitetniji od ''spužve'' koja se OEM stavlja.

Još je k tome vatrootporan, ne slovi bezveze kao najkvalitetniji kod izvođenja toplinskih radova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kakav je taj materijal nakon nekog vrimena? ono počme li se mrviti i to? ja planiram ovo lito klapne ventilacije na golfu 3 riješiti pa mi se taj armafleks čini idealan za to,ali me samo muči kako se ponaša nakon nekog vrimena

Ja sam ga na brodovima viđao za izolaciju raznih cjevovoda,obično klimatizacije i sistema ledenice.Iz iskustva i nakon više od 10 god.i dalje je elastičan i ne mrvi se.Preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok znači dura dugo. sad još naći dućan da prodaje samoljepljivi u više dimenzija pa prikupiti to do 7-8misca. mislim da bi od 5mm bija taman za ovo šta meni triba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra se bacam u potragu za armaflex spuzvom. Zna li mozda netko gdje bi se mogla naci u blizini samog centra zagreba? Nasao sam petrokov poslovnicu na ravnicama. Kad bi bilo negdje blize bilo bi jos bolje. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao petrokov imaju od 9mm samoljepljiva 77kn kvadrata armaflex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da sam uspio u petrokovu izboriti 1 kvadrat samoljepljive armaflex zastite. I tko bude isao neka zaboravi da ce uspjeti, jer samoljepljivu prodaju u komplet roli u kojoj ima 8 kvadrata i nerezu je na manje. Obicna ide na kvadrat ali samoljepljiva ne. Meni su jucer telefonski rekli da ide i kad sam dosao da nemoze i onda kad sam upotrebio drugu metodu uspio sam.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sličnu situaciju prije dvije godine u Petrokovu, samo što su mi nudili da kupim ostatak od 3m² što mi je bilo previše, a za poklopac dovoljno je 0,5m². Uspio sam se s njima dogovoriti za manju količinu, dok drugi nisu imali problema, pa možda ovisi na koga naletiš.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je spasilo sto sam zvao dan prije i rekli su mi da ide na kvadrat i koja je cijena. I kad sam danas pukao iz like za zg nisu me mogli odbit a probali su na sve nacine. Rekli su da ce ostatak ici na otpis i da nema sanse da se tako prodaje. Taj petrokov na ravnicama je stvarno ogroman i imaju zaposlenih hrpu al nebi si smjeli to dopustat....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, 1 kvadrat si dobio? Koliko je to u cm?

 

 

Sent from mobile Zabela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti iz Like a ja iz Slavonije. :)

Kada sam trazio taj armafleks nigdje ga nisam mogao pronaci osim u Petrokovu, drugdje ne znam gdje bi jos bio dobavljiv i po mogucnosti u manjim komadima. A nista, kupiti onda ekipno cijelu rolu i podijeliti je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, 1 kvadrat si dobio? Koliko je to u cm?

 

 

Sent from mobile Zabela

Nisam dobio vec kupio 77kn , kvadrat je 100x100 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav !

 

ja sam stavljao armaflex pd poklopac , ali u mene je bio od 8mm, pa sam ga podupla na 16mm.

To drži ko sam vrag ,kad se jednom zalipi nemš to više odlipit,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frend ima kod kuće armaflex 19mm, ali nije samoljepljivi. Da li se on moze iskoristiti za takve stvari, tj. da li se isplati "igrati" s tim umjesto samoljepljivog? On je kupio cijelu rolu jer smo ga lijepili po GTI-u, pa je dosta ostalo (mazali sa lijepilom i stavljali na njega armaflex, isto drzi ko sam vrag, ako ga skidas ostaje sloj armaflexa zalijepljen).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam cemu 2cm debelo ici. A tvornicki je 0.5cm i to obicne spuzve. Ja cu stavit 1cm debljine i ima ga i previse. Bitno da zulja plastika po plastiki jer se cuje.

Ma ide i obicni armaflex.... tvornicka spuzva je ljepljena s onim za stakla ljepilom ili silikonom na mjestima tocke su stavljali. Male se tockice stave na mjestima u slucaju da se skida da neostaje puno.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam cemu 2cm debelo ici. A tvornicki je 0.5cm i to obicne spuzve. Ja cu stavit 1cm debljine i ima ga i previse. Bitno da zulja plastika po plastiki jer se cuje.

Ma ide i obicni armaflex.... tvornicka spuzva je ljepljena s onim za stakla ljepilom ili silikonom na mjestima tocke su stavljali. Male se tockice stave na mjestima u slucaju da se skida da neostaje puno.

Ma ne mislimo mi to stavljati. Pitam jer me zanimalo, a mozda se i odluci prodavati, pa da znam info za ubuduce da li smije/moze ici i na poklopac.

Hvala za info u vezi lijepljenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da sam uspio u petrokovu izboriti 1 kvadrat samoljepljive armaflex zastite. I tko bude isao neka zaboravi da ce uspjeti, jer samoljepljivu prodaju u komplet roli u kojoj ima 8 kvadrata i nerezu je na manje. Obicna ide na kvadrat ali samoljepljiva ne. Meni su jucer telefonski rekli da ide i kad sam dosao da nemoze i onda kad sam upotrebio drugu metodu uspio sam.

Ja u Splitu nigdi nisam moga nac,obisa sam sve di god sam mislio da bi mogli imat,ima jedna firma al samo na veliko prodaje,a druga koja ima treba cekat narudzbu 1mj.,i kako si sad zadovoljan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja san sad za uskrs kad sam bija kod kuće iša pitati po ovim dućanima u šibeniku. jedino u Feroterma ima traka 0.5 debljine (nisam pita cijenu jer mi traka ne triba) i mogu nabaviti tablu 1m2 ali samo debljine 13mm oko 100 i nešto kuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2