1 1
GOLFMK

Adblue aditiv

Recommended Posts

Zanima me je li tko upoznat sa navedenim aditivima i primjenom u vw modelima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije aditiv.

Ako je auto euro6 norme i ima scr katalizator, onda moraš imat i spremnik za Adblue, bez kojeg ne smiš ostat inače baca u safe-mode.

On u biti služi samo kako bi se anulirali štetni ispušni plinovi. Neka me neko ispravi ako san šta krivo napisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam recimo neke opće stvari o tome, ali me zanima je li tko ima to na tj. u svom automobilu poto se uglavnom koristi za teretna motorna vozila... Te koje vw modele obuhvaća (moja pretpostavka da motore sa većom zapreminom motora. > 2.0)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ga vec odavno u osobnim automobilima... Nije friendly prema kozi i pazi kako uljevas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luka ti je dobro rekao. Prije SCR-a imaš brizgaljku koja baca adblue kako bi smanjila emisije štetnih plinova. Koristi se za teretna vozila uvijek. I sada za osobna. Za pasata znam najnovija linija 2.0 motori 140+ konja imaju to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima u sharanu još od 2006. a da bi nalija tekućinu moraš biti ispoda auta i to je bila ona skupa tekućina litra 600+ kn al dugo traje, ali znam koji koriste i ovu običnu za kamione u tim autima i priko 300 tisuća bez problema

a zadnjih 5 godina je ona "obična" ad blue prozirna i nije skupa u vw servisu 10l oko 150kn. znam da su ovi sharani od 2010. imali problem sa "nekakvim grijačem/diznom" za ad blue i jako skup kvar oko10 000kn.

uliva se u gepeku s desne strane i ima kupiti boca od mislim 2l i kad potrošiš otkineš dno pa ti služi kao livak

sad i novi caddyji imaju adblue i njima se liva ispod haube

e sad s kojim točno motorima dolazi nije me zanimalo pa nisam ni provjerava

pazi proliti otrovno je ko vrag i s ovim plastikama i tekstilom reagira pa ostavi neke fleke

Share this post


Link to post
Share on other sites

AD blue, obična cca 32% otopina ureje sa demineriliziranom vodom.

Slučajno se kod točenja par puta polija, normalno fleka ostane dok se ne opere, ali nikakve nuspojave što se tiče ''jedenja'' tkanine nema.

Nak srednja cijena je oko 7kn-1l, a ako se uzme na veće količine, ispod 2.5kn-1L.

S obzirom da kod autiju izdrži cca 15k km, ne toči se prečesto.

Kod teretanjaka je druga priča, potrošnja od 1.5l ( čak do 3 ) na 100km.

Ako dođe do kvara, ekstremno je skupi popravak jedinice adblua, postoji već opcije isključenja potrošnje, bez ikakvih posljedica na tehničkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se to ne moze iskljuciti? Mislim kako ljudi iskljucuju/izbacuju EGR i DPF pa pitam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može se softverski isključiti kao i sve to što si naglasio,nikakvih nuspojava za motor nema.Na Sharanima je znao otići grijaći element i popravak nije preskup.Dosta puta zna otici i procesor,ali ista im je cijena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to ljepo dok nepocmu stroze kontrole na tehnickom...

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je ako nisi vec sve pocupao i zablokorao...nebili ti auto tad automatski dobilo 20ks :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle, za teretna vozila su nađena riješenja koja već to koriste preko 10 godina, tako da nije to ''topla voda'' koju treba sad otkrit.

Nema nikakvih gubitaka snaga, a jos manje problema na teh. pregledu.

Pogotovo vani kad te zaustavi BAG( govorim za teretnjake ) i kompletno ti skinu ''gaće'' kod provjere i najsitnijeg detalja vozila.

Kad prođeš takav pregled, onda znaš da si 100% ispravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, s obzirom da sam laik imam jedno pitanje vezano za taj AdBlue. Ima li moj auto taj AdBlue, ako da gdje je spremnik i kako znam koliko ima tekućine i koju točno trebam dolijevati? Auto je Touran, 2013. godina 1.6 TDI, Bluemotion. Ima DPF i Start/Stop...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, s obzirom da sam laik imam jedno pitanje vezano za taj AdBlue. Ima li moj auto taj AdBlue, ako da gdje je spremnik i kako znam koliko ima tekućine i koju točno trebam dolijevati? Auto je Touran, 2013. godina 1.6 TDI, Bluemotion. Ima DPF i Start/Stop...

Čini mi se da tvoj nema Adblue. Inače spremnik se nalazi ili pored spremnika goriva ili negdje u gepeku (rezervne gume ili sastrane). Nisam 100% siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da tvoj nema Adblue. Inače spremnik se nalazi ili pored spremnika goriva ili negdje u gepeku (rezervne gume ili sastrane). Nisam 100% siguran.

 

Hvala na odgovoru. I meni se čini da nema jer nisam nigdje našao spremnik niti pokraj spremnika niti bilo gdje u gepeku, a sve sam prekopao. OK i tu nepoznanicu smo riješili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste vi sigurni o toj potrosnji toga?

 

Jer to imam u sluzbenoj Opel Zafiri 1.6 136 ks cdti, toci se isto kao dizel, jedan cep pored drugog, auto ima vec 70-ak tis km i nikada nije dolijevan do sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam kako je za Opel, ali jedan rezerovar kod VAG-a izdrži cca 8-12k km, ovisno o modelu vozila.

I koliko znam smješten je kako je gore kolega napisao pokraj čepa za gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam danas popravljal jednu benzinsku postaju.tj pumpu za Adblue. To je mjesavina pisaline od stoke i destilirane vode. Nema previse opasbosti al dok znas kaj je ti nije ugodno. Fleke odlaze sa vodon bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što fuj, sve je to organsko. :)
Urea je dobra i za akne a miješa se u razne kreme, onda nije fuj. ;-)
Bolje to nego neka teška kemija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je sperma za zenski ten ko i puzeva sluz.. Ne smrdi taj adblue.samo se kristalizira na povrsini..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je sperma za zenski ten ko i puzeva sluz.. Ne smrdi taj adblue.samo se kristalizira na povrsini..

Kak ti znas da je dobra sperma :bleh:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahha citaj kaj sam napisal.. :)volim citat inace vam je taj adblue dobar protiv korova isto.

Edited by Marinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam danas popravljal jednu benzinsku postaju.tj pumpu za Adblue. To je mjesavina pisaline od stoke i destilirane vode. Nema previse opasbosti al dok znas kaj je ti nije ugodno. Fleke odlaze sa vodon bez problema.

Ako je dobra pišalina od stoke onda valja i ljudska

uzmeš bocu od 5 litara destilirane vode

žena koristi za peglu kad se do pola potroši

onda 2-3 dana pišaš u bocu

i eto adblue :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1