1 1
Docc2108

Centralno zakljucavanje/spustanje prozora

Recommended Posts

Pozz mislim da imam jedan ozbiljni problem. Naime jucer navecer sam ostavio auto na parkingu kod zgrade i normalno zakljucao ga daljinskim i sve i danas oko 6 popodne kad sam trebao ic s njim dodem do njega i imam sta vidjet, auto otkljucan prozori spusteni.

nedavno sam ugradio kinesko daljinsko ali nisu spojeni prozori, samo zmigavci, otkljucavanje i zakljucavanje radi preko modula

u cemu bi mogao biti kvar? jer nije mi bas drago da mi se usred noci otkljuca auto i spuste prozori

I radi se o polu 9n 2002 1.4 tdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da si imao postojeće centralno i tada si imao mogućnost s ključem (kad držiš duže) otvarati/zatvarati prozore i sad si dodao samo daljinsko (kineza) na to postojeće centralno....

Nešto ti nije dobro spojeno .... taj koji je spajao nek provjeri shemu i nek provjeri spojeve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi da se netko neigra s tobom. Jer za ta kineska smeca imas takodjer na ebay-u uzeti kradljivca (daljinski) za par dolara i s dva tri klika uhvati tvoju kutijicu i otkljucava zakljucava i radi sto hoces...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ali mi nebi mogao spustiti prozore osim s kljucem jer mi to nije spojeno s kineskim modulom

Pretpostavljam da si imao postojeće centralno i tada si imao mogućnost s ključem (kad drži duže) otvarati/zatvarati prozore i sad si dodao samo daljinsko (kineza) na to postojeće centralno....

Neto ti nije dobro spojeno .... taj koji je spajao nek provjeri shemu i nek provjeri spojeve

budem ga sutra zvao i rekao mu sto mi se dogodilo nisam htio sad za blagdane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno se ulovio za žicu koja ide sa brave i spojio na tu kinesku centralu.....ako je ta centrala zaštekala kad si zaključavao auto onda je original modul za centralno dobio neki signal sa te kineske centrale , auto se otključao i prozori se spustili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno se ulovio za žicu koja ide sa brave i spojio na tu kinesku centralu.....ako je ta centrala zatekala kad si zaključavao auto onda je original modul za centralno dobio neki signal sa te kineske centrale , auto se otključao i prozori se spustili.

znaci moram pripazit kad ga zakljucam da pricekam malo dal ce se opet to dogodit

a dal se moze to dogodit dok auto stoji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A možeš se igrati tako sa čekanjem i testirati ... može biti sve u redu dok ti budeš testirao a onda nakon 100 puta može se desiti ovo isto ....

Ne znam ni kakva je centrala ni kvaliteta ali pošto kažeš da je kineska ništa čudno ... Možda na nju može utjecati i pad napona....puno je tu nepoznanica

Najbolje nek ponovno pregleda taj koji je spajao pa nek testira i ako se cudno ponaša nek stavi drugu centralu .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A može se igrati tako sa čekanjem i testirati ... može biti sve u redu dok ti bude testirao a onda nakon 100 puta može se desiti ovo isto ....

Ne znam ni kakva je centrala ni kvaliteta ali poto kaže da je kineska nita čudno ... Možda na nju može utjecati i pad napona....puno je tu nepoznanica

Najbolje nek ponovno pregleda taj koji je spajao pa nek testira i ako se cudno ponaa nek stavi drugu centralu .....

sto se tice centrale ona je original od auta, a modul zakljucavanja je samo kineski a modul nije povezan s prozorima samo otkljucavanje/zakljucavanje i zmigavci

Share this post


Link to post
Share on other sites

slična stvar se meni desisla pred kraj lita i da stvar bude još gora po najvećem pljusku :ne

auto je golf 3 i već je deset godina kod nas i na njemu je doša ugrađen gt auto alarm s daljinskim i nije bilo nikakvih problema

ja doša na posa i ostavija auto poloviom pod nadstrešnicom(teke je ublažilo posljedicu) i inače nisan zaključava auto,ključ u pretincu

okrenija teški pljusak grmljavina, i tako pada sat vrimena kad viče kolega šta si otvorija prozore es poludija, ja kod auta kad sva 4 prozora spuštena vode zapedalj

doša kući vadi sve suši itd.

neznam šta se desilo možda ga grmljavina isprovocirala(al nije bija zalključan pa ni aktiviran) al otad mi nije baš svejedno mada kod kuće je u garaži i nije se ponovilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

slična stvar se meni desisla pred kraj lita i da stvar bude jo gora po najvećem pljusku :ne

auto je golf 3 i već je deset godina kod nas i na njemu je doa ugrađen gt auto alarm s daljinskim i nije bilo nikakvih problema

ja doa na posa i ostavija auto poloviom pod nadstrenicom(teke je ublažilo posljedicu) i inače nisan zaključava auto,ključ u pretincu

okrenija teki pljusak grmljavina, i tako pada sat vrimena kad viče kolega ta si otvorija prozore es poludija, ja kod auta kad sva 4 prozora sputena vode zapedalj

doa kući vadi sve sui itd.

neznam ta se desilo možda ga grmljavina isprovocirala(al nije bija zalključan pa ni aktiviran) al otad mi nije ba svejedno mada kod kuće je u garaži i nije se ponovilo

ja sam imao srece sto nije kisa padala a i jos vece sto nitko nadam se nije opazio jer mi stoji u naselju ispred zgrade

strah me da ne bude opet tako ako ga gdje ostavim da se ne otkljuca i spusti prozore

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ima si sriće, al ti si to nedavno ugrađiva pa otprilike znaš šta je, al u mene je to ko zna od kad u autu, a kod nas je auto jedanaesta godina i prvi se put sad desilo. i meni je spojeno ako su otvoreni prozori,a ti na daljinski zaključaš onda se automatski dignu

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ima si sriće, al ti si to nedavno ugrađiva pa otprilike zna ta je, al u mene je to ko zna od kad u autu, a kod nas je auto jedanaesta godina i prvi se put sad desilo. i meni je spojeno ako su otvoreni prozori,a ti na daljinski zaključa onda se automatski dignu

kaj je najbolje nisu prozori spojeni s daljinskim, jer mi ih nije strujic htio spajat jer navodno da odlaze vodilice o onda imas sranja jer namota i sajlu unutra i sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo problem rijesen,u vozacevim vratima u centralnoj bravi neki limic sto daje kontakt je oksidiral i gubilo je kontakt te je uzrokovalo automatskom otkljucavanju i spustanju prozora

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam golf 5 i kad sa kljcucom spustam prozore spusta se samo 1 prozor, dok sa rezervnim tj drugim kljucem spustam spuste se obadva prozora, u cemu je caka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam golf 5 i kad sa kljcucom spustam prozore spusta se samo 1 prozor, dok sa rezervnim tj drugim kljucem spustam spuste se obadva prozora, u cemu je caka?

kod mene je to ok, spusta ovadva bilo koji kljuc

 

TDI - To Dobro Ide :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo stara tema, al slicno pitanje pa.... 

 

Polo 9n3 2006 godina. 5 vrata.

Prednji podizaci prozora imaju impulsivno podizanje, zadnji su na zgance. Ima tvornicko centralno zakljucavanje preko daljinskog. 

E sad. Kad gurnem kljuc u bravu i duze drzim u smjeru zakljucavanja/otkljucavanja dize/spusta prednje prozore. Jel moguce preko dijagnostike ili nekako to spre*ebat da dizanje/spustanje prozora odradi preko daljinskog? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1