1 1
Kiki1911

Slikovi i poluslikovi

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, gledam uzeti 2 prednje gume slik ili poluslik, imate li kakva iskustva? Trebaju mi za sezonu SR ove godine, auto je golf v gti dsg, za koji dan na revo stg4. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ti rabljene stampe u 18, michelin, bf goodrich, pirelli, cijene 400-500kn/kom ovisno o stanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi nove Toyo R888R ili R1R ovisno o dimenziji i dostupnosti

 

javi u inbox koju dimenziju trebaš ja ti ih mogu nabaviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Federal 595 RSR lakši od R888,neznam jel bolji i kroz 2 mjeseca ću kupiti 2 nove pa vidit.

Meni se sviđa i dosta ih hvale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Federal 595 RSR lakši od R888,neznam jel bolji i kroz 2 mjeseca ću kupiti 2 nove pa vidit.

Meni se sviđa i dosta ih hvale

Laksi?Ovo iskreno prvi put cujem...da netko kupuje gume zbog tezine,tj da uopce gleda tezinu gume.R888 je stara serija gume,ove god je izasla nova R888R.Mekse je bocnice,izvrsnog odaziva i drzanja,pogotovo kad se zagrije,jedino je vijek trajanja uzasno kratak,al tko kupuje takve gume kupuje ih s razlogom.Za Federal sam cuo da su dosta dobre,vecinom ih ljudi kupuju jer su jeftinije.I kad si spomenuo tezinu....koja je tezina Federalki a koja R888?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, kad bi mi te gume izdrzale od 5.mj do 10.mj a da ne gubim snagu na utrkama bija bi prezadovoljan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laksi?Ovo iskreno prvi put cujem...da netko kupuje gume zbog tezine,tj da uopce gleda tezinu gume.R888 je stara serija gume,ove god je izasla nova R888R.Mekse je bocnice,izvrsnog odaziva i drzanja,pogotovo kad se zagrije,jedino je vijek trajanja uzasno kratak,al tko kupuje takve gume kupuje ih s razlogom.Za Federal sam cuo da su dosta dobre,vecinom ih ljudi kupuju jer su jeftinije.I kad si spomenuo tezinu....koja je tezina Federalki a koja R888?

Naravno da je bitna tezina gume , to ti je kao da si stavio teze felge.

Ja sam prije vozio R888 , stari model i bio sam zadovoljan, primjetio sam da su poprilicno teske.

Sad sam uzeo Fedime,nisam ih jos uspio davalja istestirat , znam da su lakse ali ovo kratko sto sam probo ili su losije od toyo ili mi je auto dosta jaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je istina za r888 gumu..guma je stvarno teska..imao sam ju za sr..nisam vozio na njima inace po cesti,samo sr..s njom nemozes pogrijesiti nikako.moja preporuka za r888

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je bitna tezina gume , to ti je kao da si stavio teze felge.

Ja sam prije vozio R888 , stari model i bio sam zadovoljan, primjetio sam da su poprilicno teske.

Sad sam uzeo Fedime,nisam ih jos uspio davalja istestirat , znam da su lakse ali ovo kratko sto sam probo ili su losije od toyo ili mi je auto dosta jaci...

 

Na koliko si ti sada ks i Nm?

Ja cu najvjerovatnije u petak ic na valjke, ocekivano je minimalno 370ks, planiram voziti 12.8 tako da 13ica bude sigurna, a sve ce mi to bit za neku stvar ako mi guma ne bude drzala..i ja sam planirao r888r kupiti, vidim da je cijena r888 i r888r skoro pa ista, jedino me strah da nece bit dovoljno dobre..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Federal 595 RSR lakši od R888,neznam jel bolji i kroz 2 mjeseca ću kupiti 2 nove pa vidit.

Meni se sviđa i dosta ih hvale

Te dvije gume baš i nisu za uspoređivati

RSR ti slabije drži od R888 i ima mekšu bočnicu

 

R888 se može prazna voziti za nuždu koliko ima jaku bočnicu

 

problem kod R888 je što u svakodnevnoj vožnji dosta bruji ko potrošen ležaj i po mokrome je koma

 

idealan izbor za svakodnevnu jurnjavu je R1R

 

vozio sam sve 3 gume pa govorim iz iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam probao ni jednu od ovih pa neznam iz prve ruke,al Federalke su mi nekako napete i 99 % ce one biti moj izbor.

A zašto gledat težinu gume...zašto olakšavati zamašnjak,stavljati magnezijske felge,trodjelne...sve ima svoje i faktor je jako velik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Federal 595 RSR laki od R888,neznam jel bolji i kroz 2 mjeseca ću kupiti 2 nove pa vidit.

Meni se sviđa i dosta ih hvale

Ko ce tebi vjerovat kad imas 600Nm hahha :P moj glas ide za R1R ili federal,obje su jako dobre

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako meni ne bude zestoko vrtila bjt ce dobre svima haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sebi stavio 595 rsr sve 4 i kad usporedis sa obicnim gumama odlicne su prije mi je vrtio 3 brzine sad samo prvu kad je dobro.ugrijana ali toyo r888 je puno bolja guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Federal 595 RSR lakši od R888,neznam jel bolji i kroz 2 mjeseca ću kupiti 2 nove pa vidit.

Meni se sviđa i dosta ih hvale

 

 

A činjenica da gledaš krivo kad hvale umjesto toga puno žalospojke. Guma doslovno puca.

 

Bolje Dunlop Direzza ili Yohokama AD08R

Edited by Dottore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frend ima federal rsr na m3 i jako se vozi i zadovoljan je. A drugi frend je imao federal cestovne i na 270-280 mu je doslovno otpao komad gume. Kao da je protektirana pa otpadne komad. Jedva zivu glavu izvukao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je bitna tezina gume , to ti je kao da si stavio teze felge.

Ja sam prije vozio R888 , stari model i bio sam zadovoljan, primjetio sam da su poprilicno teske.

Sad sam uzeo Fedime,nisam ih jos uspio davalja istestirat , znam da su lakse ali ovo kratko sto sam probo ili su losije od toyo ili mi je auto dosta jaci...

Pogledaj si i profil sport ako ciljas na protektirane trkace gume ali nista se nemoze mjerit (ni protektori a ni ove cestovne gume) sa pravim trkacim gumama, pa makar i rabljenim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li tko probao ili što čuo o Nankang NS-2R semi slickovima ? Imaju dosta dobre komentare po stranim forumima. Interesira me za svakodnevnu vožnju. Toyo R1R bi bio odličan izbor, ali ga nema u 13".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko otprilike km traju takve gume ti poluslikovi u nekoj cestovnoj upotrebi...i kako se to ponasa na mokrom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naručio yokohama ad08r 205/55R16 pa čemo vidjeti kako to bude na mk6 gti dsg

Edited by Bery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naručio yokohama ad08r 205/55R16 pa čemo vidjeti kako to bude na mk6 gti dsg

 

 

Kako to manja dimenzija za MK6 GTI? Nisu valjda standarno 17 ili 18"??

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1