1 1
Sven250

Zamjena BCM modula

Recommended Posts

Htio bi zamijeniti svoj medium++ modul sa novim highline++ modulom koji podrzava xenon farove pa bi trebao nekog elektricara na podrucju Zga i okolice koji bi to znao sloziti i iskodirati..

 

Ako ima netko kakvu informaciju neka napise ovdje ili posalje na pm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njega sam zvao prvog,ali je u guzvi i nezna kada bi mogao pa trazim rezervu u slucaju da on nece moci unutar dva tjedna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas modul i VCDS onda ti savjetujem da si sam to slozis.

Ja ti mogu izvuci gdje se nalazi modul.

 

Prvo skeniras sa VCDS i snimis log file, a mozes i svaku postavku CECM-a poslikati iz VCDS-a. izvuces stari, prebacis relayeve na novi modul da budu isto kao i na starom (vrlo bitno) ako vec nije dosao novi sa istim rasporedom i nakon toga kodiras sa VCDS-om na nacin da vratis long coding od starog u novi i ako prihvati prodjes kroz sve opcije da vidis je sve dobro zakvaceno a ako ne prihvati onda ides rucno i sve kvacis sam.

 

Ja sam to sebi radio sam i nije tesko osim sto je meni kicma pukla jer je duboko ispod volana, a vjerojatno i tebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam di je modul tako da to nije problem.. I kod mene je ispod volana tako da ce bit trganje kicme Vec sam kodirao dosta stvari ali me malo strah ici to sam raditi jer sve mora biti 100% tocno da bi radilo sve kako treba.. Nekima se desavalo da im konstantno gore ledice na farovima,svjetla u interijeru ne rade itd.. Ako zeznem bit ce duplo vise posla poslije mene

 

 

Nasao sam sada diy kako se sve radi tako da mozda ipak sam krenem to slagati.. Neznam jel smijem tu stavljat linkove drugih foruma? Da vidis o cemu se radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozes zeznuti ako sacuvas stari long coding. Ja sam prvo zaboravio prebaciti relayeve odnosno poslozit ih da budu isti pa mi je sve cudno radilo, palim maglenke a meni se pali spricanje farova a maglenke nista :)

Uostalom, to lako isprobas prije nego sklopis nazad pa ako ne stima vratis stari modul nazad jer on je ispravno kodiran. Slikaj si i postavke prije u VCDS-u a i CECM modul kad ga izvadis da tocno znas gdje je sta.

 

Smijes stavljati linkove osim ako nisu na krekirane programe itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sacuvati taj long coding? Kod mene su samo dva relaya tako da cu tesko fulat

 

Budem jos malo istrazio pa cu vjerovatno ovih dana to sloziti jer mi se ne cini previse tesko sto vise citam i istrazujem..

 

Evo link sa diy kako sve napraviti.. Vjerovatno je i kod tebe tako islo

 

http://www.team-bhp.com/forum/diy-do-yourself/169586-vw-polo-diy-upgrading-bcm-body-control-module.html

Edited by Sven250

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako napravis autoscan i snimis log file onda ti uz sav info za svaki modul snimi longcoding ako ga ima, ali i kad udjes u CECM modul, imas long coding opciju, tamo ti je on ispisan, mozes ga kopirati, slikati, sto god ti pase. Naravno tamo gdje ti je long coding, tamo su ti i ako imas dobru verziju VCDS-a i kvacice za ukljucivati, iskljucivati opcije a time se automatski i long coding mjenja, nakon sto se long coding promjeni samo ga upucas u modul a mislim da je tipka DONE ili DO IT ili tako nesto jednostavno :)

 

Edit imas i na ovom linku koji si postao, fino se vidi na slikama

 

Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 6R0-937-08x-09.clb
Part No SW: 6R0 937 087 T HW: 6R0 937 087
Component: BCM PQ25 H+4 H40 0432
Revision: BF040001 Serial number: 0775 146150604
Coding: 3AB82BBF08A10000003800003C2B14900000414F6004000020 0000000000
Shop #: WSC 12345 123 12345
VCID: 4E9388B31922FE6E56F-801B

 

Evo Coding je long coding za BCM/CECM modul kod njega, kod tebe ce biti drugaciji

 

I sad vidim da je na tvom CECM i gatway sve u jednom, onda jasno moras i gatway list snimiti, bas kao sto pise u uputama.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,sve mi je jasno

 

Jel znas koja bi verzija VCDSa trebala biti? Imam 12 12

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1