3 3
Valentino007

Golf 5 2.0 tdi 140ks Turbina safe mod

Recommended Posts

Naime pri 3000 okretaja baca turbinu u safe mod i dijagnostika javlja gresku Regulacija tlaka punjenja(prekomjerno filanje turbine)Gasim auto palim ponovno sve normalno turbina vuce.Ne baca ju svaki put u safe mod.Auto normalno radi turbina ne tuli nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da ti je ovo samo upozorenje, da je što prije repariraš ili uzmeš novu. Bolje prije nego da negdje stanes na cesti....

Ako sam u krivo ekipa će me brzo demantirat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj vakum ventil turbine i senzor pritiska turbine.

Meni je jednom prilikom vakum vrisnuo i nije vukao varijabilni dio turbine neg ostane u položaji senzor očita preveliki pritisa i zato ga baci u safe mod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto mislim da je to jer mi je nekolicina majstora to rekla.Da ona sama nije problem neg nesto prije nje.Jer ona vuce normalno cijelo vrijeme i ne baci ju svaki put.Kad sam bio na dijagnostici majstor je pogledao to nes ocistio i reko neki ventil steka il tak nes da nek vidim tjedan dan dobro i opet baca.sad ide na komplet pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto mislim da je to jer mi je nekolicina majstora to rekla.Da ona sama nije problem neg nesto prije nje.Jer ona vuce normalno cijelo vrijeme i ne baci ju svaki put.Kad sam bio na dijagnostici majstor je pogledao to nes ocistio i reko neki ventil steka il tak nes da nek vidim tjedan dan dobro i opet baca.sad ide na komplet pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel riješen problem, u kojoj si fazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kad se to desilo dao cistit turbinu i nikad vise problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav problem ja sad imam sa cetvorkom. Edition 1.9 74kw. Dok prvi put ne dode na 120kmh sve super. Nakon toga imam sdi koji nejde prek 120 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na cvrki 1.9 pd 96 kw na 120-140 bacao u safe mode. Aktuator je bio problem. Zamijenio i problema nema. To se lako istestira. Digne se auto i provjeri se da li se stangica na turbini mice.

Moze biti i n75, aktuator, prljava Turbina, vakum crijeva...

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je bio kod turbine stavljena reparirana garancija 2 godine odmah ucinjen servis promjenjeno ulje i svi filtri usput promjenjena manđeta cijena prihvatljiva 4200 kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto meni opet isto haha...jel ima neko mozda prijedlog sta bi moglo bit? Jel moguce da negdje neki kratki spoji i jednostavno skuri taj ventil? Znaci u 1000km su mi dva elektromagnetna ventila jednostavno crkla. I to obadva nova nova orginalna. Jucer se vracam iz slavonije i na autoputu vozin se 180 i odjednom izfubi snagu i nejde prek 130-140

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ti pokaze na dijagnostici ?

Meni je otisao senzor pritiska tlaka na turbini , ali upalila mi se lampica "check engine" normalno se vozim samo kad ga vozim malo jace po autoputu cca 30-40 km ugasi se turbina i slabije vuce. Kad ugasim auto , ponovovno upalim sve ok.

Senzor je po mojim info nekih 1500kn + 500 kn rad , ima dosta posla jer je na nezgodnom mjestu pa navodno i prednji cijeli teap moraju skidat da dodju do njega.

Auto je golf 6 , 2.0tdi (81kw).

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3