1 1
RoMario44

OEM tekućina za pranje stakala?

Recommended Posts

Bez_naslova.jpg

 

- Vidim u novom katalogu ovu ponudu koja mi se naspram ovih "jeftinih tekućina za pranje stakala" čini izuzetno dobra, pa me zanima ima neko iskustvo s ovim, miris čega je i jel šta valja? Kakva je na temperaturama ispod O...?

Hvala svima na korisnim odgovorima ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj da ti kazem iskreno kupio sam i ja to stoji mi u garazi cekam da istrosim trenutnu"zimsku" tekucinu....otvorit cu ujutro ako ti nije kasni pa ti napisem na sta ima miris....a prilikom servisa su ga jako nahvalili u ovlastenom pa sam odlucio uzet...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti iz ovlastenog vam prodaju mu*a pod bubrege. Kupio sam tu oem tekućinu, ali zimsku.. nista bolja ili posebnija nije od nekih drugih koje sam koristio. Godinama koristim Sonax ljetnu i zimsku, miris limuna, i super mi je. Skida ljeti bube sa sajbe i to mi je najbitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove sa slike ljevamo u ovlastenom...

Meni a i par kolega je matirao krov. Vjerovatno los lak al eto... (stariji auti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti je povoljno ti kupi,al po meni je to bezveze

ova žuta gori kolegi je u bosni smrzla svejedno

radio sam u ovlaštenom i to nisam koristija

kupim na akciji u plodina kad naiđe, i uvik koristim zimsku jer ionako to ne trošim previše

P.S. ima ta tekućina oem u economy (jzw) verziji (plave boje) koja je čak i skuplja od ove žute, tako da ono oem navlakuša

moje mišljenje nhf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije smrzla. Ako znaš čitati upute i korištenje destilirane vode onda OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ove kaufland metro getro ostavljaju talog pa bas ih i nekoristim..

ove iz vag-a neostavljaju nista taloga

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je lik iz ovlaštenog ponudio tu OEM tekućinu kod sam prošli puta bio na servisu ali pošto koristim i ljeti zimsku nisam htio isprobavati jer imam još jedno pakovanje od 5L pa tek kada ga potrošim mogu uzeti nešto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih mogućih tekućina, najzadovoljniji i zimskom i ljetnom iz Lidla, najvažnije je da nema mirisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego opcenito one plave na hektolitre... pa posuda bude iznutra osusena i tekucina se pretvori u neki ki kamenac...stavec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego opcenito one plave na hektolitre... pa posuda bude iznutra osusena i tekucina se pretvori u neki ki kamenac...stavec

 

kao pljesan odnosno talog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

kao pljesan odnosno talog.

da i moze zacepit brizgaljke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo da mogu, nego začepe. Stavio zimsku iz lidla u nuždi, i miris jako intenzivan, za ljetnu ne znam. Uglavnom, rijetko koristim brizgaljke, i lijeva se začepila. Nakon toga izbjegavam takve, trenutno koristim onu žutu što je stavio Dottore i zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim ljetni sonax koncentrat 1:100 ima miris po muskom parfemu i izdrzi mi 2 ljeta a kosta 30ak kn.

Siguran za boju i vosak a odlicno cisti stakla.

Ne riskira mi se s jeftinim tekucinama pu im alkohola koji pojedu farbu i uniste gume te farovi matiraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni najbolje Autoglas od Ine. Stavim jednu litru Autoglasa i ostatak dopunim s destiliranom vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Žuti koncentrat koju koristim i tokom proljeća nadodajem samo destiliranu vodu. Pošto dovoljno brišu i nijednom tokom zime nije zaledilo.

 

da i moze zacepit brizgaljke...

To se dešava sa ultrasupermegaturbo jeftinim tekućinama iz lidla, konzuma itd. Uglavnom obična voda i samo obojana tekućina stvara probleme začepljenosti.

 

 

Po meni najbolje Autoglas od Ine. Stavim jednu litru Autoglasa i ostatak dopunim s destiliranom vodom.

 

Ako se ne varam , Inin Autoglas ima više alkohola i time više grizu gumene metlice brisača. Budem kasnije još toga nadopisao. (Trenutno su mi podaci na cloudu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu jel tko probao onu maramicu sto na ini prodaju kao nano zastita za stakla? 25 kuna kosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu jel tko probao onu maramicu sto na ini prodaju kao nano zastita za stakla? 25 kuna kosta...

Jesan ja, stvarno posluži, priko 80km/h ti ne tribaju brisači, samo otkliže voda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo probao i ja jbg 25kn nije neka lova reko da probam...jedino je tesko malo obrisat sajbu poslije kad se to posusi al ok je ipak...samo je pitanje koliko ce trajat

https://youtu.be/WtdLjmO6r2g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam , Inin Autoglas ima više alkohola i time više grizu gumene metlice brisača. Budem kasnije još toga nadopisao. (Trenutno su mi podaci na cloudu)

 

Ne znam koliko imaju druga sredstva za pranje, ali Inin Autoglas ima 5% Etanola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo probao i ja jbg 25kn nije neka lova reko da probam...jedino je tesko malo obrisat sajbu poslije kad se to posusi al ok je ipak...samo je pitanje koliko ce trajat

https://youtu.be/WtdLjmO6r2g

Dobro su maramice odradile posao, je li to vožnja kroz Požegu. :)

Bio je jedan test tih tekućina na TV-u koje se nanose na vjetrobransko staklo a vidio sam da ih u Kauflandu ima za kupiti, radi se o Rain X i košta cca. 50-60 kn ako me sjećanje služi. Ima je 200ml pa je možda bolja opcija nego maramice jer duže traje. Da li je netko isprobao ili ju koristio možda?

 

obir8s0l.jpg

 

RAIN-X DER REGENABWEISER UNSICHTBARER SCHEIBENWISCHER

 

RainX Window Treatment

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1