2 2
tigra16

Snaga AJM

Recommended Posts

Dakle imam Golfa MK4 AJM, 2000 godina i na njemu je nova turbina (reparirana), novi maf senzor od Boscha i sada sam mu kupio sve za veliki servis, a radi se o tome da auto lijepo pali, poteže jako dobro, ali nakon 150-160 auto uopce nema snage, dode do nekih 190 ali jedva na kazaljci i dalje ne mrda i to jedva dovuće 190 onak nategnuto, ali do toga do 140-150 stvarno ide lijepo.

Da li je to normalno za tu mašinu ili nije, jer par ljudi mi pricalo ma taj auto bi morao više ici i jace, a nisam siguran da li je to istina ili nije pa rekoh da vas pitam.

Znaci preko 3000 obrtaja u 6 on jedva jedvice ide

edit : takoder citam da je moguce da ima speed limiter da je bilo to na AJM masinama (VAG EDC15P+ with active speed limiter) i takoder egr mi je mehanicki delete-an

Hvala

Edited by tigra16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je dizlo sta bi ti a i ne ubrzava se u 6-toj nego kruza, petu kad razvuces do crvenog onda sesta.


Moj je sad na cca 140-150 ks i nemogu prebacit nekih 215 uz povoljne uvjete do 170-180 ide ko munja a poslje sve je natezanje. sa 115 konja nemozes vise ocekivat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma zato pitam, posto mi je prva dva auta bili jaki benzinci pa pitam koji više znate od mene u tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato ti kazem. dizeli su jaki u niskima i na malim brzinama al moras imat ozbiljnu konjazu da bi iso preko 200-220. tvornicka gtd sestica sa 170 ks ide nekih 230 max valjda

ovo sto si ti napiso za 115 ks je sasvim ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim boru s istim motorom, po cajgeru dodje do 200, isto u 5. i 6. Do 160-170 nabere brzo, poslije lagano nabire

 

Na koliko km si mijenjao turbinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle bio kod majstora i kaze on da auto fali nekaj, sutra jutro idemo testirati sve, on sumnja u map senzor ili negdje u vakumu jer kaže da mu fali to snage, nije puno al da auto nejde kak bi trebal

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2