1 1
RI VW

Prava na zamjensko vozilo?

Recommended Posts

Zanima me da li kao vlasnik volkswagen vozila koje je pod garancijom i popravlja se na garanciju nekoliko dana, imam pravo na zamjensko vozilo? Konkretno me zanima jer sutra vozim sedmicu od stare da promijene prednje amortizere jer auto ima 14000 km i otisli su amortizeri i rekli su da ce biti na servisu nekoliko dana pa da znam da li imam pravo traziti besplatno zamjensko vozili ili nemam. Molio bih samo provjerene informacije. Hvala

Moje iskustvo sa 5gti kad mi se zblesirao dsg, u Dojkicu sam se morao svadjat s njima i dali su mi auto samo na 3 dana. Kad sam sjebao mjenjac na Renfault Clio 197, auto je bio kod njih 10ak dana i imao sam zamjenski cijelo vrijeme.

meni starome nisu htjeli dati, raskopali kompresor klime i cekao 4 dana auto , naravno pod garancijom.

Zamjenski jedino uz 320 kn dan, naravno da sam im rekao svega i svacega ali nazalost nije promijenilo ishod.

Smradovi

Moje iskustvo uzeo auto bio pod garancijom otisla vodena pumpa pitao za zamjensko smijali su se uzeo vw up za 150 kn dnevno kod njih vozio ga 4 dana platio 600 kn....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako si ga dovezao u servis,onda tesko a ako zoves na mobilno jamstvo dodu sa slepom po auto i onda imas pravo na zamjenski auto

Lijepo stanes kilometar od servisa,nazoves na mobilno jamstvo i kazes da ti auto nije siguran za voznju i da dodu po njega u tom slucaju bi morali dati zamjensko vozilo...

Edited by rade007

Gdje to pise?

Ja sam zvao u oba slucaja mobilno jer auto nije bio u voznom stanju.

Kad dodje po tebe, vozi te u najblizi ovlasteni servis, nema biranja.

Gti mi je stao kod Kutine i platio sam liku da me vozi u Dojkic a Clio kod Rijeke i vozio me u Rijeku, sto je jasno meni problem jer sam iz Zg.

Mobilno jamstvo ti samo jamci da ce ti ili omoguciti nastavak putovanja do odredista ili platiti hotel dan dva dok ti se auto ne osposobi. U garanciji koju daju nigdje ne pise da ce ti dati zamjensko vozilo.

I gledajte realno, od kud njima toliki auti za svaki pokvareni auto pod garancijom?

Kad ti se pokvari ves masina, mikser ili TV pod garancijom, nosis u servis i ne dobijas nikakav zamjenski.

Dobro i kak oni znaju kamo si se ti zaputio i koliko tvoje putovanje traje?

E da nisam pitao koji kurac ca auto u servisu bit par dana kad se amortizeri zamijene za sat vremena.Obavezno trazi da ti se spur napravi,meni su ga zjebali kad su getribu skidali.Njihov propust me kostao 1750kn koliko su dvije nove gume jer je u unutarnje rubove potrosilo totalno,plus spur koji sam sam platio!

Edited by rade007

Ma zato sam i pitao cisto da znam sta me ceka jer u mobilnom jamstvu pise da daju zamjenski auto besplatno 3 dana pa me zanimalo da li mogu i ovako dobiti.

A rade, treba im ocito vise jer moraju skinuti, pa traziti odobrenje pa naruciti pa dok dode pa dok montiraju itd. Uglavnom rekli su iduci tjedan i da ne ocekujem prije. A trap cu im reci da obavezno naprave jer ocito im se mora naglasiti i to.

Uglavnom hvala, javim sta je bilo sutra kad odvezem.

Edited by RI VW

Mene isto zanima imam li pravo na zamjenski auto, makar moj nema više jamstvo?

Popravljam auto u ovlaštenom preko osiguranja (imao sam sudar) i u osiguranju su mi rekli da nemam pravo na zamjenski, a kad mi je ista stvar bila ocu, on je dobio. Pa jel netko ima iskustva s tim?

1 1