1 1
neer

poklopac ventila 1.9 tdi golf 5

Recommended Posts

pozdrav interesira me nesto .posto mi curi ulje na poklopcu ventila dali postoji sansa da se kupi samo brtva ili se samo kupuje komplet poklopac a on je abnormalno skup u ovlastenom oko 1900 kn se krece cijena.

pa eto ako imate ikakvu ideju kako da se zaustavi curenje slobodno dajte s prijedlozima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam u ovlastenom stavio nov komplet poklopac i ruke = 1300kn cca 2011 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

1700kn meni trazili u 12mj prosle godine.Skinio deklo i namazo silikonom,malo se smanjilo ali opet slini.Svaka tri mjeseca operem motor odozada i mir.Probaj sa original brtvom pa ces vidjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ovi iz ovlastenog mi usiljili pricu da mi treba novi poklopac i da se tu brtva nemjenja .cini mi se da me prave glupim i dobro im to ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako slini odozada mislim da nije na brtvi,,nego na polutkama od bregaste ali ima brtva posebno za kupiti u ovlastenom oko 200kn ili u tokicu 100elringova

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

slini od iza na strani gdje je turbina i to posteno slini ....nakon duzeg parkiranja fina lokvica ispod auta bude,znaci postoji brtva

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ako s prednje strane je onako malkoc vlazno... cak se ulje niti nevidi niti se sljeva. Vec onako malo tek vlazno. Ulja netrosi kapi i zastitna plastika ispod je suha ko barut. Imam li razloga za brigu ili ona standardna to ti je golf ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

slini od iza na strani gdje je turbina i to posteno slini ....nakon duzeg parkiranja fina lokvica ispod auta bude,znaci postoji brtva

Tak jedino moze sliniti ako nije stegnuta cijev od tlaka ulja na turbini

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd poslikam pa postam na forum pa da vidite

Share this post


Link to post
Share on other sites

u remix ni mrtav vise (otkako su mi za svjetla u vratima naracunali 5000 kn) samo sam se okrenuo i oso.. :D a zubak je malo bolji al ipak no)

Brtva oko 30 kn doma ju sam zamjenis za 10 min i veselooo (sebi sam to radio takodjer je iza slinio)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u remix ni mrtav vise (otkako su mi za svjetla u vratima naracunali 5000 kn) samo sam se okrenuo i oso.. :D a zubak je malo bolji al ipak no)

 

 

 

Dok ne vidim predracun, nevjerujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako etka nedaje brtvu onda je nema... Naravno ako se ide po sasiji... Etka je ista u svakom ovl servisu.

Metnuh jednom erlongovu i pustala je odmah na kutu... vratio orginal i nepusta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dok ne vidim predracun, nevjerujem.

Odi pa ga trazi. Ja ga vise nemam jer je to bilo prije 3+ godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kupio brtvu i zamjenio i sad cemo vidit .u tepsiji i ispod masine je ostalo ulja pa jos kaplje pa kad se ona sasusi ja se nadam da je muci kraj.uglavnom postoji brtva u ovlastenom 220 kn a ovako tokic i ostali preprodavaci dijelova 100 do 150 kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kupio si u ovlastenom za 220kn . Trazio si bas brtvu poklopca ventila. Jesi mjenjao sam ili kod majstora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad daj kolegama slikaj i daj kat broj brtve....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sam bez kilo kljuca postezao i onda sam ipak presao vijke za nedaj boze da me ne izgrde sto nisam koristio kilo kljuc.i zasad se sve cini ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sam bez kilo kljuca postezao i onda sam ipak presao vijke za nedaj boze da me ne izgrde sto nisam koristio kilo kljuc.i zasad se sve cini ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace kad tako nesto ovdje pitas i kad rijesis bilo bi pozeljno da napises kako si rijesio pomogucnosti koja slika ili kataloski broj gdje si kupio. Tako da netko tko ce imati slicnih problema nemora otvorati novu temu i opet trazit istu stvar. Jer ti si rijesio da si uzeo brtvu stega otprilike kasnije kontrolu bacio s kilo kljucem, 10 min posla pljuga

Nemoj se uvrijedit ili sto ali tako ovdje stvari funkcioniraju a tvoja je volja oces ili neces objasnit, samo isto tako nemoj ocekivat drugi put pomoc ili odgovor na svoje pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako .nazvao ovlasteni dao broj sasije i tip motora u mom slucaju bxe dali mi brtvu i racun od 220kn uzeo alat i lagano kak sam rastavio tak sam i sastavio nema tu mudrolije nije to nesto spektakularno

Share this post


Link to post
Share on other sites

038103483D brtva poklopca 1.9 Tdi (BDK,BRU,BXF,BKC,BXE)

03G103483D (BLS,BMM)

 

03G103483 brtva poklopca 2.0 Tdi (AZV,BKD)

03G103483C (BMN)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto stavljena nova brtva i ista stvar curi ulje opet.izgleda da se poklopac dobrano izbacio od topline.negine mi novi poklopac.e sad jedino da probam stavit diht mase na izmedju poklopca i brtve??sta kazete

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1