1 1
neer

poklopac ventila 1.9 tdi golf 5

Recommended Posts

Ne vjerujem da poklopac curi jer brtva lijepo zatvori

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam pogledat oko turbine sta se desava ali nevidim nista jer je sve nagurano mislis da pusta na dovodu ulja do turbine??vozio sam kod vrlo dobrog majstora tu u osijeku i oni tvrde da je do poklopca i to je to ...ali zanimljivo je da se to sve pocelo desavat nakon montaze bregaste i hidropodizaca,a prije toga nije bilo kapi ulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda nije namazao krajnje konzole i tamo curi 100 posto

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nem diht mase uopce na brtvu .vec samo brtva i pritegnili i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekuzim cemu diht masa ako je brtva nova stavljena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam skuzio neki stavljaju neki ne to je od majstora do majstora .ja cu sad rastavit odmatit sve i fino stavit dihta masu pa vidjet ali cisto sumnjam da ce to fukcionirat,sve mi to neki fus ali sve cu opcije probat jer mi se gadi ta cifra od 1900kn za novi poklopac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja metnuo erling koja je pustala odmah nakon 20min rada... Vratio orginalnu (staru) i nepusta heh.

Skidano zbog izmjene strujne letvice

 

Slika gdje ti pusta... sastrane il straga .Kad se nenamazu krajni konjici bregaste onda curi po boku..il na remen il desno niz tandemku na kut glave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko tandem pumpe je masno a oko remena nevidim zbog remenice ali veceras se idem upackat diht masom pa cemo vidjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav evo samo da se javim kupljen poklopac ventila u ovlastenom 1901 kn a ovako sa strane u trgovini auto djelovima 1741 kn

danas promjenio majstor poklopac ali ispod auta se jos nadje koja kapljica ulja ....sta mislite kolike su sanse da se ulja nakupilo po masini i dolje na onoj zastitnoj plastici sto cuva motor.nije ko prije ali ima ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda cu dat glup prijedlog ali zasto ne skines donju zastitu motora, operes ju ivasolom, prebrises straznju stranu motora ili tamo gdje je prije curilo i povremeno kontroliras stanje na poklopcu. Tako ces najlakse saznati da li je to prijasnja nakupina ulja ili nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

razmisljam o tome samo mi je nezgodno jer nemam kanal


ako netko kupuje golfa 5 nek se javi :lol2:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodji do mene pa ti ga skinem za minut. :)

Potrazi nekoga na forumu tko ti je blize pa to se zacas napravi, ovako su samo nagadjanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a neugodnjak mi tu zicat ljude da se zezaju s mojim autom jos cu se pozabavit s mehanicarem da malo vise potrudi oko tog curenja ...samo mi nije jasno kako netko moze dat dijagnozu i natjerat te da kupis dio koji kosta dosta love i onda eto kvar se nastavi.Stvarno mi to sve nije jasno

postat cu neke slike da vidite o cemu se radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda najbolje sa mehom koji ti je radio na poklopcu pa neka jos jednom sve pregleda i utvrdi da li curi sa poklopca ili negdje drugdje. Nadam se da ces rijesiti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

crijevo ic

uhttp://i65.tinypic.com/11uyfsw.jpg

zastitna plastika

http://i65.tinypic.com/4g6bl.jpg

remenica

http://i65.tinypic.com/jq3ujo.jpg

 

 

crijevu intercooleru ima ulja i na spojevima gumenih crijeva s plasticnima imas ulja ali ne zabrinjava

i na remenici zupcastog remena ima dosta ulja ali nevidi se na slici nest previse,na onoj zastiti sto stiti remenicu zupcastog spuzva je natopljena ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da možda očistiš EGR ventil i IC crijevo.
Nedavno sam ga skidao jer je slinio na spoju sa usisnom i stavio novu brtvu a možda ti je zbog njega poklopac od ulja, ujedno jedno pranje motora ne bi škodilo ili barem brisanje jer bi tako lakše mogao kontrolirati gdje je problem a to možeš sve sam napraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel problem skinit egr? I meni je nešto mokro malo okolo. Na četvorci

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1