0
CreedIV

Golf 5 1.9 TDI motor made in ?

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Pitanje za sve vlasnike Golf 5 vozila sa 1.9 TDI motorom, da li kod Vas na motoru sprijeda kad podignete onu plastiku, pise POLAND??

 

Na mom pise tako da me buni da li je i kod ostalih tako?? iskreno mislio sam da bi trebalo pisati GERMANY :D

 

Hvala.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto bi trebalo pisati Germany??? Pa pogledaj malo dijelove po autu, sa svih strana svijeta su, najmanje iz Njemacke..

Share this post


Link to post
Share on other sites

to šta ti vidiš to je na glavi.to nije za kompletan motor(jer ja mislim da se na dva mista u njemačkoj sklapaju motori,za europu,dok je za ameriku drukčije) i ima više vrsta(tj zemlja porijekla) glava za isti auto pa npr. kod nekog ćeš viditi da piše made in germany itd...

a i vlaho ti dobro kaže većina dijelova nije iz njemačke i pogotvo kod ovih novijih

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari na petici ima jedan blatobran ITALY a drugi GERMANY....bitno da vozi auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma hajd blatobran al kontam motor..cudno mi da na motoru stoji Poland. Sad jel na svima tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pola toga se više u njemačkoj ne radi.. možda se sklapa i to je to, možda čak ni to..

bilo bi lijepo da piše made in Croatia.. :vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa napisa sam gori da nije na svima ovisi od motora i godine proizvodnje

i to nije motor nego glava motora, motor je sklop od stotine dijelova tako da su dijelovi s raznih strana svijeta

pa u Benkovcu se već par godina rade aluminijski dijelovi za mercedes i bmw

pa pogledaj po autu plastike i sve pa ćeš viditi da 70% auta nije iz njemačke

tako da ne vidin zašto bi te to brinilo :ne2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma hajd blatobran al kontam motor..cudno mi da na motoru stoji Poland. Sad jel na svima tako...

Smaras brate! Kakve veze ima sto pise na njemu?! Pa lijepo su ti ljudi napisali, dijelovi dolaze sa svih strana svijeta. Nije to tako samo kod VW-a, vec skoro kod svih proizvodjaca auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto si mislio da se svi dijelovi rade u Njemackoj za Njemacke aute?Sretan si ako se tamo sklapa,svi ostali dijelovi se rade di im je jeftinije.Ali to nema nikakve veze,švabo postavi standarde kvalitete i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosači motora, getriba, glave motora, blokovi aluminijski itd, jedan dio se pravi (lijeva) u Benkovcu, dalje ide na obradu u Češku, Poljsku, Njemačku...

 

Da još kažem da ta tvornica radi alu dijelove za Mercedes, BMW, Ferrari, dijelom i za kaminski program Mercedesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu samo se nadovezati na made in Germany :). Radio sam u jednoj firmi, predstavnistvo u HR. Uglavnom firma je prodavala tekstil, salje se narudjba u kinu cijeli brod - 1 kontejner majice, hlace, i ostala roba, 1 kontajner etiketa. Na etiketama pise neka marka, Made in Germany ili neka marka, Made in EU. Firma je imala nekoliko svojih brendova. To se sve narucuje kao poluproizvod i na kraju kada se usije etiketa to je gotov proizvod. Dakle u Njemackoj se samo sila etiketa na majcu i to je to. Ona druga etiketa gdje pise sastav, velicina je vec bila usivena samo ova sa markom nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zemlja porijekla i zemlja proizvodnje. Dvije razlicite stvari na koje se xy velikih brandova "vadi"..tj., na koje valjaju ljude. Vidis da pise da je iz Njemacke, i to ustvari jest zemlja porijekla, odatle je doslo u HR, ali zemlja proizvodnje je Kina, Vijetnam i druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Audi se neke stvari prave u BiH,nesto od elektronike neznam tocno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firma Yazaki sa pogonom u zagrebu radi elektriku za mnoge marke vozila. Ad plastik iz solina takodjer mnoge plasticne dijelove, kompletne interijere za mnoge marke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na gatewayu od passata pise da se radi na filipinima

Share this post


Link to post
Share on other sites
0