1 1
Antonio3c

Passat b6 tuli kod skretanja

Recommended Posts

Pozdrav,imam passata b6 i nesto mi doslovno tuli kod jace smotanog volana u oba dvije strane..to se npr dosta cuje kod lagane voznje dok skrecem u zavoj..kaj bi to mogla bit?

Nekako koda je pocelo kad sam stavio ljetni set felgi i guma (16"), pa sam mislio da nije mozda kakav kamencic uletio al izgleda da nije..nije valjda letva volana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu gume dobre?

Edited by gorup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,imam passata b6 i nesto mi doslovno tuli kod jace smotanog volana u oba dvije strane..to se npr dosta cuje kod lagane voznje dok skrecem u zavoj..kaj bi to mogla bit?

Nekako koda je pocelo kad sam stavio ljetni set felgi i guma (16"), pa sam mislio da nije mozda kakav kamencic uletio al izgleda da nije..nije valjda letva volana?

Isto i na mom passatu! Stare gume, jedna bila 'felšava' od stajanja zimi. Novi set nabacio, sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prodao gume dot 14 jer su tresle. a izgledaju ko nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda su vjerovatno gume jer se to taman i pocelo cut nakon izmjene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume 100% ,tako se imeni čuje kad stavim zimske gume(gume su dobre),samo kod punog skretanja pri maloj brzini,npr. parkiranje,skretanje u garažu i slično,sad sam stavio ljetne gume i nema više tog zvuka,tak da sam siguran da su ti gume.Ja imam Savu eskimo za zimske i čim su na autu evo tog zvuka . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak je i meni. ja mislio lezaj otisao...a ono dobre gume bile u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz decki, isto i kod mene, samo sto sam ja sad stavio nove ljetne gume i isto mi se cuje... znaci i na zimi i na ljetnom setu..

da li postoji sansa da gume zastruzu po unutarnjoj strani blatobrana?

235/45/17

 

Lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je lezaj tocka onda bi lako mogao skuzit koji je otisao pri vecoj brzini vijugaj po cesti i onaj tocak koji bude pri opterecenju pri vijuganju taj lezaj je u banani .meni je tako na golfu kad mi je glupi majstor grijao onaj centralni vijak od homokinetickog .i zbog kvara od 300 kn mi rjesio da mi iz dzepa nestane i dodatnih 850

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi koji je et felgi

 

Michigan 7,5x ET47 235/45 R17

 

@NEER - probat cu danas malo brze vozit pa cemo vidjeti, hvala :care

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam passata b7 i isto mi se čuje ali samo na setu ljetnih guma. Na čeličnim felgama imam zimske gume i ništa. Oba seta guma su ganc nova. Malim njuškanjem sam saznao i skužio da je to normalna pojava. Na zimskim gumama se, barem kod mene, ne čuje nili jedva malo čuje no ET zimskih felgi je manji od ET-a ljetnih aluminijskih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam passata b7 i isto mi se čuje ali samo na setu ljetnih guma. Na čeličnim felgama imam zimske gume i ništa. Oba seta guma su ganc nova. Malim njuškanjem sam saznao i skužio da je to normalna pojava. Na zimskim gumama se, barem kod mene, ne čuje nili jedva malo čuje no ET zimskih felgi je manji od ET-a ljetnih aluminijskih.

ocito ga onda nesto ET muci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa očito da da. Čim manji ET, tipa ET41, tim se taj zvuk manje čuje ili uopće ne. Moje zimske su, konkretno ET41 a ljetne alu su ET43. Je da je razlika mala ali očito igra neku ulogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dali tuli ili bruji??. razlika postoji. ja zamjenio ulje u getribi i prestalo brujiti. meni je brujilo kao da se čuje pumpa serva bez ulja. ulje za letvu volana koristi iz getribe. nisam ni ja znao ali ima netko tko to zna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1