0
ivanm

Golf 5 TDI 1.9 ili 2.0 preporuka

Recommended Posts

Frend barata s nekih 50000 kn i za tu svotu da se nabaviti Golf petica tdi a i golf plus, 2005-2006 godina. E sad cuo sam neke price da TDI 2.0 valja tek od 2008 na dalje a 2005-2006 ima probleme.

Sto je tu istina a sto izmisljotina? Vidim da su cijene za 1.9 i 2.0 sa istom opremom slicne, cak je 2.0 jeftiniji.

Iskreno vise bih volio vise konja.

Zanimljiv je i TDI 4motion kakva su vasa iskustva i misljenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao 1.9 105 ks, od 0-150 tisuca km ni jednog problema. Opcenito su ljudi zadovoljniji sa njim.

2.0 imas 140 i 170, za 140 neznam puno, a za 170 znam da su imali problema sa diznama ali na vecini su na tvornicki opoziv promjenjene kao na mom npr. Isto tako do 6 mjeseca 2007 su imali problema sa uljnom pumpom ali nakon toga je problem otklonjen. Toliko ja znam o tome.

 

I da, sve petice imaju probleme sa zamasnjakom, i ode po mom iskustvu i iskustvu ljudi koje poznajem od 120-200tkm. Za to zamjeniti racunaj od 500-800 ovisno ako imas pppust u autodijelovima i koliko ce ti netko za ruke uzeti.

 

I da, vise od pola auta na njuskalu su uvoz sa skinutim km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 2.0 140ks,10/2008g.,sad je 202xxx presa,do sada sam ima problema sa dpf filterom,nista strasno,osim redovnog i jednog velikog servisa,promijenjen zglob na 180tkm,kocnice isto tada(plocice), diskovi su jos oem,zamajac se ne cuje,nista vise nije dirano,svaka preporuka.

Edited by markol5

Share this post


Link to post
Share on other sites

stari ima 2005 god 1.9 TDI i vlasnik je vec 8 godina, samo redovno mijenjanje ulja, filtera i remenja i do sad nista nije drugo dirao..
ja imam 2008 god 1.9 TDI sa dpf filterom, vlasnik 5 mjeseci, napravio 7tkm i zadovoljan sa potrosnjom i svime.. u principu sa 1.9 TDI ne moze pogrijesiti, jedino da prijašnji vlasnik nije odrzavao vozilo i nije mario o njemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 2008 na dalje znam da su ok. I 1.9 znam da su dobri motori Samo me brine ti 2.0, 140ks iz 2005-6..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazi 2008 2.0 ako hoces jace auto,premda 1.9ide solidno za gradsku voznju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahah ja razmisljam da svog prodam. :D eto mu onda 1.9 sa 140-150 konja pa nek se vozi :D motor neporedirivi 1.9 sa snagom 2.0 :D sex kombinacija. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ti prvi problematicni su u ovih 10 god promjenili sve sta je bilo problem, tako da sa niti jednim nece pogrijesiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej. Hvala na utjesi @Mouse-RI A kaj se tice 4motion prijenosa jel ima tu kakvih problema ili samo mijenjaj ulja redovito ko u svakoj drugoj getribi i gas?

Ahahah ja razmisljam da svog prodam. :D eto mu onda 1.9 sa 140-150 konja pa nek se vozi :D motor neporedirivi 1.9 sa snagom 2.0 :D sex kombinacija. :D

Kaj vozis 1.9 TDI chipan? Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahah ja razmisljam da svog prodam. :D eto mu onda 1.9 sa 140-150 konja pa nek se vozi :D motor neporedirivi 1.9 sa snagom 2.0 :D sex kombinacija. :D

U tebe je 1.9? Kolko ks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starom uzeo 1.9tdi 105ks auto je odlucan kao i motor,zimski paket,3vrata,sportline ovjes..

6100 230 000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej. Hvala na utjesi @Mouse-RI A kaj se tice 4motion prijenosa jel ima tu kakvih problema ili samo mijenjaj ulja redovito ko u svakoj drugoj getribi i gas?

Kaj vozis 1.9 TDI chipan?

Da. Mapiran je i stavljen veliki IC koji sam stavljao ko pripremu za turbo od 3.0TDI-a no kad bolje razmislim kontam mozda prodat i odma uzet nesto jace.

 

U tebe je 1.9? Kolko ks?

u originalu slabasnih 66KW (90KS)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Mapiran je i stavljen veliki IC koji sam stavljao ko pripremu za turbo od 3.0TDI-a no kad bolje razmislim kontam mozda prodat i odma uzet nesto jace.

 

u originalu slabasnih 66KW (90KS)

A sad je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad je izmedju 140 i 150 ko sto pise u prvom postu

Share this post


Link to post
Share on other sites

naišao sam na auto koji je već neko vrijeme u oglasu, prvo je bila rega pri kraju, sad je friško regan.. nije tdi već benzinac. 2.0 fsi.

čuo sam oprečna mišljenja o tim motorima pa me zanima konkretno iskustvo za i protiv.

inače konkretan auto ima žešći upremu, evo linka.. lik se zeznuo u tipkanju, auto ima 125000 km a ne 12500. kontaktirao sam ga.

 

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-v-2.0-fsi-oglas-11636679

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli to siva boja koze unutra?

Mislim da je, siva ili zuckasto bijela..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli to siva boja koze unutra?

Meni to nekako vise kao bež boja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj fsi trosi pofino a nista posebno ne ide. i gorivo i ulje guta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki 2.0 benzinac troši, to je jasno, ipak je 2 litre obujma.. da ima turbinu bio bi gti i imao 200ks. a ovaj ima 150ks. dakle ide ko svaki drugi 2.0 atmosferac od 150ks.

negdje sam pročitao da je motor jednostavan i zahvalan za održavanje, a to mi je dosta bitno jer održavam sam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam ijedan da netrosi... Imao ga netko na forumu i proklinjo dan kad ga je kupio.

Moj savjet zaobidji. Radje 6aka uzet ako bi benzinca

Share this post


Link to post
Share on other sites

misliš da je umjetna koža?

ali s obzirom na godine izgleda dobro..

 

@AUTOFREAK da imam novaca za šesticu, nebi ni gledao petice heheee...

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites
0