0
ivan.karlovac

Passat b6 parking senzori

Recommended Posts

Imam jedno pitanje u vezi parking senzora napokon sam uspio naći modul i popraviti senzore. Međutim zanima me da li je ikako moguće napraviti/programirati da kada se vozim prema naprijed manjom brzinom do 10 km da se oni uključuju automatski, jer trenutno rade samo ako prvo ubacim u rikverc čujem pištanje i tek onda rade prednji senzori. Malo mi je ovo komplicirano. Također pošto planiram nabaviti radio rcd510 vidio sam da na internetu postoji tutorijal te da je netko uspio ove moje senzore koji su samo zvučni modificirati da ugradnjom novijeg modula parking senzora postanu i vizualni uz zadržavanje postojećih senzora. Da li je to netko uspio napraviti u hrvatskoj

 

Poslano sa mog HTC One M8s koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta nemas tipku na konzoli za upaliti senzore?

Jesu to original ili neki kina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam tipku i upaljeni su konstantno te su originalno ugrađeni i prednji i zadnji senzori auto je DSG ako to ima veze i senzori zasvijetle na gumbi tek kada se ubaci u R.

Međutim vozim se i dolazim na parking i hoću se parkirati naprijed pošto je auto dsg da bi se prednji senzori aktivirali ja prvo moram auto ubaciti u R pa onda kada čujem pištanje tek u D i onda rade prednji senzori inače ne rade prednji.

 

Poslano sa mog HTC One M8s koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ti nesto nije uredu, jer i ja imam DSG i kad sam u D, priblizavam se necemu, upalim ih na gumb ispred DSG-a i rade. Nema potrebe da prvo u rikverc ubacujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da ti gumb ne valja, a jel ih mozes ugasit na gumb kada si u R?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nisam siguran jer nisam siguran da li sam uopce pokusavao ali mislim da ne. Znaci svijetli ajmo reci zuto a kada ubacim u R onda promijeni boju. Danas cu probati kada dodem doma

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ubacis u R svijetli zuto gumb i rade. Kad si u P ili u D stisnes gumb i svijetli zuto i citaju senzori. Sve ostalo nije normalan rad

 

Kad ubacis u R ako ti zmiga gumb senzori su neispravni

Edited by Luka_DSG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušao sam u kada ubacim u R isključiti senzore i ne ide. Znači ubacim u R i nakon par sekundi zasvjetli žuto i tako je sve dok je u R. U P ili D ne mogu ih uključiti da požuti gumb. Otvorio sam gumb i vidim da je kao pregoren onaj dio gdje grafit uključuje/isključuje. Danas ću probati pronaći gumb novi.

 

Poslano sa mog HTC One M8s koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/9/2016 at 3:05 PM, Luka_DSG said:

Kad ubacis u R ako ti zmiga gumb senzori su neispravni

Ovo se meni događa na b7, nakon udarca u betonski stupić, oštećena samo malo plastika kod auspuha, skoro pa se nevidi, od tada tipka za senzore blinka i čuje se piiiii cejelo vrijeme, nepokaziva sliku na displeju. Imali tko kakav savjet?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0