2 2
antisha77

Retrofit

Recommended Posts

Znaci ovako..napravio sam retrofit na Passatu B6 s običnog 4-krakog volana na trokraki volan s komandama (noviji onaj) i posto nisam imao highline modul pospajao sam to bez komandi i sve je funkcioniralo kako treba. Nisu radile komande naravno ali nije ni svijetlila nikakva lampica na clusteru i sirena je radila ugl sve je bilo ok. Evo jucer ugradio highline modul i samo problemi. Kao prvo ostao sam bez serva, svijetli lampica volana, i esp-a, truba ne radi ali tempomat radi. Znaci modul kao da polovicno uspostavlja komunikaciju sa ostatkom dijelova..pokusao sam adaptaciju napravit - vrtio volan na mjestu provozao se i nista. Da li netko ima kakav savjet sta jos napravit?? Mozda opet napravit adaptaciju par puta ili sta? Napravio sam i long coding na mfsw i dalje nista. U cemu moze bit caka? Molio bih za pomoc..hvala unaprijed svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

za pocetak, nisi dobro odradio adaptacije

 

a truba radi i bez kodiranja i adaptacije...mozda nije zavojnica ispravna

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisi zamjenio kabel koji spaja tipke sa prstenom volana

Share this post


Link to post
Share on other sites

za pocetak, nisi dobro odradio adaptacije

 

a truba radi i bez kodiranja i adaptacije...mozda nije zavojnica ispravna

 

 

Ima li neka tocna procedura za adaptacije?

A zavojnica nova stavljena. Jedino da nije do kabela greska

 

nisi zamjenio kabel koji spaja tipke sa prstenom volana

 

Mislis na cijeli aribag kabel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ,nije isti sa multifunkcijama i bez

 

A imam 2 kabela u rezervi mogu pokusat..samo neznam kako se to mijenja tj da ne spojim krivo one zicice + - ako se ne varam?.. da mi ne izleti zracni van, posto to nisam nikad radio, iskreno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jesi spojio tipke sa glavnim kabelom koji se kopca na modul volana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajmo redom

 

ajmo rec da si sve slozio kako spada i da imas dobre dijelove:

1.modul volana da je ispravan i odgovarajuci part number prema rucicama za zmigavce/tempomat i brisace i tipke na volanu i aribag

2. da nisi nigdje spigo neke pinove pa ti se preklapaju,

3. da si sve odgovarajuce zico provuko ako je trebalo

4. odgovarajuci kabel za volan i airbag

5. odgovarajuca zavojnica za to sve

 

Onda trebas napravit kalibraciju modula volana tj kodiranje da si pokliko sve sto imas u autu i odznacio sto nemas.

 

Onda moras napraviti kalibraciju auta tj senzora

 

Evo ti uputa.

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf_(1K)_Brake_Electronics_(MK60)#Basic_Setting

 

 

ako ti ne prodje za servo ima fora da i ono prodjes 20 metara ravno ne brze od 20km/h, stanes i volan je ravno cijelo vrijeme , onda zamotas volan lijevo do kraja drzis par sec dok ne protuli tabla , onda skroz desno opet tabla zatuli i to je to.

Edited by Lycan

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi dijelovi su ok da od modula do spirale sve je zamjenjeno..adaptacija ne radi ni dalje..znaci moguce da je stvarno do kabela ? ima li netko kataloski od tog koji bi trebao bit 100% ispravan tj podudaran?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to bi ti trebo ovakav kabel,

 

http://www.ebay.com/itm/OE-MF-Steering-Wheel-Airbag-Cable-For-VW-Golf-Jetta-MK5-Passat-B6-Eos-1K0971584C-/131836179070?hash=item1eb20c727e:g:tTgAAOSwnFZXUOuV&vxp=mtr

 

 

plus ovakva zavojnica bi ti trebala 1K0 959 653 C(to ti ja imam doma , pa ako ces trebat mogu ti je prodat) ili koja vec je za tvoj auto a da prenosi sve pinove do modula volana

 

ako imas serijski broj tipki ili volana ili airbaga ili svo troje , pa da pogledam u etki

Edited by Lycan

Share this post


Link to post
Share on other sites

to bi ti trebo ovakav kabel,

 

http://www.ebay.com/itm/OE-MF-Steering-Wheel-Airbag-Cable-For-VW-Golf-Jetta-MK5-Passat-B6-Eos-1K0971584C-/131836179070?hash=item1eb20c727e:g:tTgAAOSwnFZXUOuV&vxp=mtr

 

 

plus ovakva zavojnica bi ti trebala 1K0 959 653 C(to ti ja imam doma , pa ako ces trebat mogu ti je prodat) ili koja vec je za tvoj auto a da prenosi sve pinove do modula volana

 

ako imas serijski broj tipki ili volana ili airbaga ili svo troje , pa da pogledam u etki

 

Kasno vidio post, ispričavam se. Jednostavno mi promaknulo.

 

Znaci ovako kataloški brojevi:

 

Zavojnica: 3C0 959 653 B

Tipke: 3C8 959 537 D i 3C8 959 538 F jer su u 2 dijela kao

 

A volan i airbag nemam naljepnicu kataloškog :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da je tema volan passat....zanima me dal neko zna jel moguce ugraditi volan sa komandama za saltanje umjesto ovoga postijeceg,sad je trokraki sa funkcijama oem i dsg pa imam neku kombinaciju za volan sa polugama za saltanje,jel netko to ikad slagao i jel uopce izvedivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da sam na stranim forumima vidio da je ekipa to radila. Ali nemoj me uzet za rijec..neki dodatni modulic treba koliko me sjecanje sluzi tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok meni kao nekom laiku izgleda nemoguce ali vjerovatno postoji sansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da je tema volan passat....zanima me dal neko zna jel moguce ugraditi volan sa komandama za saltanje umjesto ovoga postijeceg,sad je trokraki sa funkcijama oem i dsg pa imam neku kombinaciju za volan sa polugama za saltanje,jel netko to ikad slagao i jel uopce izvedivo

Ako vec imas volan sa multifunkcijama samo treba prekodirat da volan ima i tipke za saltanje. Nezreba nista mjenjat niti stavljat module

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo imam slično pitanje pa da ne otvaram novu temu. Imam Passat b6 iz 2006 godine. Comfortline oprema sa cetverokrakim volanom. Htio bi ga zamjeniti kožnim trokrakim volanom sa airbagom kojeg sam našao na ebay.uk. Zanima me da li mi odgovara priključak od moga volana za trokraki volan koji mislim uzet. Ili treba modificirati nešto. Ne znam kako izgleda trenutno kabel na mom volanu jer ga još nisam skinuo. Evo link volana kojeg mislim kupit, prikazano je detaljno sve o modelu airbaga i vrsti priključka

 

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-PASSAT-05-10-B6-3-SPOKE-STEERING-WHEEL-/172389124455?hash=item2823314967:g:IG4AAOSw1KxXM2yr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netreba nista mjenjat. Istekas stari i novi ukopcas.

Konektor na zavojnici je isti na svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super. A zna li itko hoću li imati problema sa poštom. Ipak je to zračni jastuk i znam da je prije bilo zabrane za slanje paketom zbog mogućeg aktiviranja??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao sam mu mail. Cim je naveo da salje u Hrvatsku i stavio cijenu za postarinu valjda nece bit problema. Ali budemo vidili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nakon što sam se čuo sa prodavačem sa ebaya i nakon što smo dogovorili cijenu više mi se ne javlja, nakon zadnjeg maila. Prošlo je 5 dana i ne zelim ga više kontaktirati. U međuvremenu sam našao u Hrvatskoj volan sa airbagom od golfa 5. Hoće li mi on odgovarati na mog passata b6? Ovaj od golfa ima jedan ispaljivač a od passata iz Engleske je imao 2 ispaljivača??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nakon to sam se čuo sa prodavačem sa ebaya i nakon to smo dogovorili cijenu vie mi se ne javlja, nakon zadnjeg maila. Prolo je 5 dana i ne zelim ga vie kontaktirati. U međuvremenu sam naao u Hrvatskoj volan sa airbagom od golfa 5. Hoće li mi on odgovarati na mog passata b6? Ovaj od golfa ima jedan ispaljivač a od passata iz Engleske je imao 2 ispaljivača??

Vec sam ti napisao ako mjenjas i zracni pase ti sve jel se kopca u zavojnicu a ti jackovi su svi isti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan update. Na kraju sam ipak naručio volan sa airbagom iz engleske preko ebaya. Paket je poslan i cim je stigao na nasu granicu dobio sam mail da se radi o nedozvoljenom sadrzaju ( pri tome su mislili na airbag)i da se ne moze dostaviti do kraja. Volan je vraćen nazad prodavatelju i on bi mi trebao vratiti novce. Tako da svi oni koji planiraju sličnu kupovinu neka odmah odustanu. Jedina solucija je kupovina u HR ili osobno u inozemstvu

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2