1 1
golfdvojka6

Problem s kompresorom klime i majstorom

Recommended Posts

Evo ovako znaci radi se o golf 4 1,9 tdi 96kw,isao sam napunit plin za klimu i klima nije radila i posalju me kod autoelektricara da vidi sta je i on dijagnosticira da je otisla zavojnica na kompresoru i on skine kompresor i zamjeni ju i ja dodem po auto klima radi sve 5 i idem napravim 10 km i odvjednom mi se upali lampica akumulatora i izgubim servo,stanem vidim da je kanalni remen sav skuren pola ga nema i preskocio je remenicu na alternatoru,a kompresor klime sav vruc i ne vrti se remenica uopce,eh sad je to nesto majstor sjebo kad je vraco kompresor i po vama ko bi sad trebo platit kompresor i remen ako je oso kompresor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da se desila bas takva sudbina.a jos vise je moguce da je ovaj sjebo posteno i da ce se radit grbav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ćeš morati voditi vrlo uvjerljiv razgovor ako se pokuša praviti 'Tošo', pogotovo ako je kompresor dobio a remen je dao svoje.

Susjed mi radi u ovlaštenom i imam povjerenje u njega ali svaki puta nakon servisa preventivno pregledam posao da je sve na svom mjestu i nađe ponešto se ali za sada uvijek sitnice, poput kopče koje nisu stavljene, ponekad i potrgana kod skidanja pa zamijenim novom ali najvažnije da se pregleda kako motor radi u leru nakon takvog skidanja. Znam da nije uvijek moguće kada se ide od majstora do majstora i auto ti odmah treba ali bolje ikad, nego nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis to meni na jetra ide, nesto skidaju, potrgaju ''kopce'' i te stare vrate natrag zakamuflirane.

Pošto su mi nedavno u ovlaštenom skidali armaturu( čuli su mi se neki ''cvrčki'' u armaturi -iritiralo me do bola), popricao sam prije sa mestrom koji mi je fino odmah rekao da on to mora polako pošto se lako potrgaju kopce i plastike ako ne radis kako spada i sve na silu.

E to volim, takve mestre, a ne one koji mi vise stete naprave nego koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još bi se to i dalo podnijet da mogu iste kvalitete dobiti.
Ove koje sam mijenjao su puno lošije napravljene od originalnih a ti će se donjih perca koji su slabije napravljeni 'debljina' pa iako ju zamijeniš ne stoji isto kao stara originalna pa sam nakon toga morao stavljati vezicu. Jednu kopču koji mi je krivo naručio a ide ispod hladnjaka imala je isti problem sa percima koja su bila skupljena i sama je izlazila van pa sam vratio staru koja je bila OK. Znam da su sitnice ali zbog te kopče na motoru ti se probuši crijevo od rashladne tekućine jer se naslanja na generator na kojemu je oštra plastika sa rubom.
Stara kopča
01_dsc_0029gys7y.jpg
Polomljena nakon servisa (perca)
02_dsc_002052sqx.jpg

03_dsc_002204sk6.jpg
Nova stavljena sa vezicom jer je stajala kao gornja polomljena
04_dsc_0021wbspc.jpg
Stara i nova kopča od crijeva dolje kod hladnjaka
dsc_00174xsb0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompresor je zacviko i remen se raspo tako da to treba sigurno drugo ic,odvezo sam mu auto a on je reko kao da ce vidit sta je s kompresorom i odma reko kao polovni ti je oko 1000 kn sto znaci da cu ja morat kupit drugi i sve platit a sve je on je fusario kompresor i sjebo i njega i remen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sfusario, imas pravo da se zalis

 

sam ponesi bejzbol palicu kad budes drugi put isao. bez zafrkancije. sa fuserima se problemi samo na grubo mogu riejsiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Špula nema veze sa stanjem kompresora on je popravio spulu i stavio klimu u pogon,njegova greska je ta sta nije probao kako se vrti na ruku da ne blokira kompresor

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hebeš majstora koji se primi popravka kompresora a ne ispita da li je i sve ostalo u redu. Trebao si otići kod Hrastinskog i tamo popraviti špulu a ne kod električara diletanta koji možda nema ni alata da ispita ga ispita kako treba ali bitno da se primio posla.

Nedavno sam ga mijenjao jer mi je imao čudne zvukove, iako je dobro hladio nakon punjenja. Nakon skidanja sam vidio da je ležaj u kompresoru imao lufta a mislim da je i magnetna spojka dala svoje, pa sam uzeo novi i sve odradio u ovlaštenom. Možemo ga kritizirati ali servis je sve odradio kako treba i imam godinu dana garanciju na novi kompresor i da se bilo što dogodi vjerujem da bi oni pokrili dio troškova ili bi se nekako dogovorili a sa ovim se možeš samo iznervirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je zaribo lezaj na kompresoru i sigurno je sjebo pulu mislim da bolje nac polovnog nego se stim zafrkavat:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hebeš majstora koji se primi popravka kompresora a ne ispita da li je i sve ostalo u redu. Trebao si otići kod Hrastinskog i tamo popraviti špulu a ne kod električara diletanta koji možda nema ni alata da ispita ga ispita kako treba ali bitno da se primio posla.

 

Nedavno sam ga mijenjao jer mi je imao čudne zvukove, iako je dobro hladio nakon punjenja. Nakon skidanja sam vidio da je ležaj u kompresoru imao lufta a mislim da je i magnetna spojka dala svoje, pa sam uzeo novi i sve odradio u ovlaštenom. Možemo ga kritizirati ali servis je sve odradio kako treba i imam godinu dana garanciju na novi kompresor i da se bilo što dogodi vjerujem da bi oni pokrili dio troškova ili bi se nekako dogovorili a sa ovim se možeš samo iznervirati.

Ovlasteni vw i ako je vag-ov kompressor imas onda 2god na djelove i ruke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, ali mi je 'austausch' (1J0820803NX) bio preskup 5.050 kn plus ostalo a još ostavljam servisu moj kompresor što mi nije odgovaralo, barem ne po toj cijeni. Napravio sam kompromis, uzeo preko ovlaštenog novi 'Sanden' koji se isto ugrađivao u G4 i sve zamijenio od ventila, sušila i ponovno napunio klimu i milina. Sve radi, nema nekih dodatnih zvukova kada vrti, mogu ju paliti i gasiti jer i tu sam imao problem zbog magnetne spojke, pa sam ju morao ostavljati stalno upaljenu i kada nije bilo potrebe, ma izludila me. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sanden i bude pod vw kataloskim pa opet sto god si u njih uzeo a orginal imas 2god na ruke osim ako je gar na kompresor godinu jer su ga uzeli npr u zadnje vrjene popularnog ciak-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, zato je garancija godinu dana ali nemam primjedbe jer novo je novo a riskirati ponovno nisam htio jer sam već jednom platio punjenje na starom, pa sada da kupovinom rabljenog se ponovno zeznem i da mi nešto ode, nikako, a cijena kompresora nije bila pretjerana, tako da sam išao na tu kombinaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passat b6

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Passat b6,2006. Karavan 2.0tdi, klima normalno radi na početku,nakon malo duže vožnje skroz slabo radi i puse toplo. Da li netko zna šta je problem? Kompresor,punjenje ili nešto treće?? Hvala

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti se upali ventilator na kileru kada upalis klimu?

 

Prvo treba vidjeti dali kompresor radi pa spojit na stroj za punjenje da se provjeri stanje dali gdje pusta i napuniti plin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sumljam da ce vidit jel radi bez diagnostike barem jer tu nije ona elmagn spojka...

Svakako vidit tlakove tj ukopcat stanicu za klimin plin... tu se vide tlakovi VT i NT strane....

S godinama plin ishlapi pa ga se moze nadopunit i izmjenit ulje u sistemu (stanica to sve radi)

Posto si iz zg onda se javi Hrastinskom...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1