0
Bruce_2005

Pomoc 1.8GT u mk2

Recommended Posts

Trazio sam malo po sekciji ovdje nesto o ovoj temi ali nisam uspio nac pa eto ako negdje drugdje ima nek me netko uputi a tema se onda moze zakljucat i izbrisat.

 

No da prijedem na stvar,posto imam u planu radit engine swap koji bi bio 1.8 iz gta trojke u 1.3 dvojku zanima me na koje komplikacije mogu naletit i na sto trebam posebno obratit pozornost?i posto imam trenutno u dvojci 4 brzine iso bi na 5 dakle mijenjala bi se i getriba sa motorom a da li to pase ili je bolja koja druga?

i cijenio bi misljenja i savjete o 1.8 tako da slobodno recite misljenje

uz to ako netko zna kako bi taj 1.8 isao sa plinom?posto vec imam bocu spremnu a i cuo sam neke price da je to odlican motor za plin al me jos zanima kolki je to sex uparit i postelat?

jos kao zadnje da kazem da se auto koristit svaki dan pa s obzirom na to koliko je to sveukupno pametna ideja radit?

eto hvala svima na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema komplikacija

najjednostavnije ti je

komplet most sa svime iz trojke na dvojku

znaci most, mjenjac, motor, poluosovine, amortizeri, kocnice

karoseriju digneš gore odispod nastimaš i zasarafiš 4 sarafa od mosta

prednji nosac motora onaj okrugli promjeniš ili ostaviš svoj jer paše

gore zavidaš amortizere i sve je unutra.

zglobovi na letvi ti pašu, saila gasa.....

rezervoar isto skupa sa pumpom benzina staviš od trojke pase na saraf

trebat ceš promjeniti i cjev povrata benzina jer je od 1.3 tanja ali to ti sve paše iz trice.

e sad ako imaš struju c2 na konju si samo pokopcaš u kutiju osiguraca motornu instalaciju a za pumpu benzina

staviš od dvice gti.

također mozeš komplet kutiju osiguraca i instalaciju staviti od trice

prepraviš žice od farova, stop lampi, prekidaca za svjetla i km sata

ili staviš sat iz trice

Central Electric 1

Central Electric 2

tu imaš sve sta se tice struje

pocni raditi

o plinu razmišljaj kasnije

trošit ce oko 7-8 litara benzina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kaze ako ne dobije potvrdu da moze ici plic da nece ni zapocinjati swap a posto mu nitko nije odgovorio da plin ide sa sigurnoscu nutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kaze ako ne dobije potvrdu da moze ici plic da nece ni zapocinjati swap a posto mu nitko nije odgovorio da plin ide sa sigurnoscu nutra...

tocno to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 1.8 ide plin bez problema.U mom autu je tzv."na flanđu".Motor odlično podnosi plin i kako kaže moj meh., ko da je stvoren za plin.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo zoki je rijesio dilemu

Bruce zasuci rukave i udri ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sestra ima u svom golfu..isto na flandu..auto ide mrvicu losije nego na benzin..ostalo sve super..evo 3god bez ikakvih problema..taj motor je odlican sam po sebi tako da stavi plin bez ikakvog razmisljanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto gospodo bit ce smo rjesili problem i dilemu hvala svima, i da posto sam se sad sjetio kak da saznam koliko km mi ima motor kojeg zelim stavit posto neznam?

i sto se tice klime jel bi moro onda imat armaturu od trojke ili se moze to nekak sa ovom od dvojke?

Edited by Bruce_2005

Share this post


Link to post
Share on other sites

kilometri su nebitni ako te interesira stanje motora izmjeri kompresiju

a sa armaturom mozeš kako god hoceš ako ju neceš mjenjati

netreba ju niti vaditi van

samo treba rezati tunel od grijanja kod nogu od suvozaca, treba ti komad instalacije od klime od tog golfa 3

sta ide na kutiju osiguraca on na sebi ima releje i trebaš ugraditi negdje prekidac od klime

prekidac ventilatora i sve ostaje od dvice samo sa te instalacije od klime 2 zice mislim da je crvena i zuta

ti idu na taj prekidac

 

zahvaljujem se na detaljnom objasnjenju medutim ako nejde plin nejde ni swap

nema na cemu ako zapne pitaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
0