1 1
CreedIV

Klima tek servisirana ( ne puse hladno, smrdi )

Recommended Posts

Pozdrav, Golf 4 kupljen prije 6 - 7 mjeseci, klima je obicna ( ne digitalna ). I ajde ne mozes je testirati dok ove vrucine ne krenu, ali prosli mjesec na nekih +25 vani je puhalo ledeno ako je upalim. I odjednom je to stalo, opce ne puse nista. Ajde kontam idem je servisirati, vjerovatno nije ni napunjena. A i konstantno je smrdilo kad upalim hladjenje, pa reko treba to i dezinfikovati, filtere promijeniti.

 

Tako i uradio, punjenje klime, dezinfekcija + filteri. I sta sam dobio - I dalje smrdi kad upalim, kao sto je i smrdilo. Klima ne puse onaj ledeni zrak, nego vise kao hladjenje. Osjeti se ono da hladi, ali nije to to, nije to onaj ledeni zrak. Pogotovo sad na +30, eto kazem - kao neko obicno hladjenje kad upalis. Na servisu kad su mi to punili, kazu bio je otisao i neki osigurac od klime, pa su i njega zamijenili.

 

Odvezem auto njima na servis opet, navodno postoji opcija da se nakupilo neke vode ili cega vec dole, da je zacepljeno ( ne pusta kondenz ) i bilo bi potrebno skinuti kompletnu masku unutrasnjosti auta i to propuhati, pa bi onda klima radila na 100% i ne bi smrdilo. I jos mi je lik rekao da mi se to ne isplati raditi.

 

E sad, pije li im vode ova njihova prica ili postoji opcija da klima jednostavno nije doobro servisirana, napunjena i dezinfikovana ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze biti da ti je isparivac jako prljav pa se usmrdio i zacepio a jedini nacin da ga ocistis je da skidas cijelu armaturu van kao sto su ti i rekli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi se to ispiranjem cijelog sustava pod pritiskom možda moglo riješiti bez skidanje armature?
Rađeno u mojem G4 jer sam htio da se sve eventualne stare špene u sustavu maknu iz njega koji je nastao od starog kompresora pa je i to urađeno, zajedno sa zamjenom sušila i dva ventila a za ovaj isparivač u samoj armaturi nisam ni znao da postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tvome je rađeno ispiranje sistema sa strane freona,ovdje se govori o ispiranju isparivača sa vanjske(zračne) strane.

Ovo šta ti pričaš se radi prilikom većeg meh.oštećenja kompresora jer se želi sva "špena"odstraniti iz sistema.Radi se obično stlačenim dušikom.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni kao jedinu opciju predlazu to skidanje kompletne armature i ciscenje. E sad mene zanima koliko je to komplikovano ? Jel postoji opcija da se auto rašteluje, tipa da kad to sklope sve skripi ova plastika ovdje, ona ondje. Sta vi preporucujete ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se pod 'skidanjem armature' misli samo skidanje pretinca ili doslovno cijele armature?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moraju ti maknuti cijelu armaturu i otpustiti onu poprecnu gradu isto pa onda izvaditi kutiju i rastaviti je da dodu do isparivaca. To traje sigurno cijeli radni dan tako da ne znam bas koliko ti se to isplati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heben posao, za onog tko ga treba izvaditi, očistiti ili zamijeniti novim.
DIY: MK IV Heater Core Replacement...http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4188858-DIY-MK-IV-Heater-Core-Replacement

G5 - smrdi klima?...http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/8433-g5-smrdi-klima/
KLIMA-neugodni miris iz ventilacije...http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/40650-klima-neugodni-miris-iz-ventilacije/
smrad iz klime...http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/85630-smrad-iz-klime/

VW MKIV Jetta Heater Core Installation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo ne dolazi u obzir da pustim da ovo rade, pa citava tabla se razmontira.

 

Mada sam radio i dezinfekciju klime, i dalje se cuje, probat cu to sam s nekim sredstvom. Procitao sam ovdje da je pjena ok, sta mislite o ovom stvarcici iz Sonaxa :

 

 

15ak km kosta, skuplja od tih pjena, moze valjati ili ipak pjena ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci na pomoci, moze tema lock sto se mene tice, probam onda sa pjenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze savijet o toj pjeni, lud sam vise od mirisa pri paljenju i gasenju pa cu probati. Koja pjena se pokazala najbolja i gdje ima za kupiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze savijet o toj pjeni, lud sam vise od mirisa pri paljenju i gasenju pa cu probati. Koja pjena se pokazala najbolja i gdje ima za kupiti?

Itko ista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frik je u jednom postu spomenuo da je Wurth pjena dobra pa mislim da sa njom ne možeš pogriješiti.

Wurth Klima Desinfektionsspray
42613vjjxy.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frik je u jednom postu spomenuo da je Wurth pjena dobra pa mislim da sa njom ne može pogrijeiti.

 

Wurth Klima Desinfektionsspray

42613vjjxy.jpg

Di ima za kupiti? Dali se mora onda i filter mjenjati? Jer novi je stavljen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes nazvati Wurth.hr i direktno od njih uzeti. Zvao sam ih u svezi silikonske masti pa sam imao upit i receno mi je da se moze. Gdje se jos moze kupiti u maloprodaji ne znam ali pitaj u Tokicu ili trzni kolegu Andjelka iz Lagerosa pa mozda ima i Wurth u ponudi.

 

Novi filtar se preporucuje prije tretmana sa pjenom ali sada posto si stavio novi ne znam, ostavi ga ako ti je skupo sad ponovno kupovati.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala budem se raspitao malo onda.... a da uzeo sam filter i to od mahle najskuplji sto je bio na bazi ugljenja pa bi mi bilo ga steta mjenjat opet :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema frke.

Pokusaj prvo trznut Andjelka pa vidi jer je s njim dosta lako oko narudzbe pa ako ima Wurth znas da cijena nije pretjerana a ako ga nema mozda ima zanimljivu alternativu.

 

I ja koristim OEM filtere sa aktivnim ugljenom pa znam da nisu jeftini a to malo sto je uhvatio mikro prasinu nece valjda biti neki presudni problem da bas mora biti potpuno nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

filter demontiras a ovo je spray tj jebena tekucina i najbolje je direkt pospricat isparivac koji je tesko dostupan.... Al opet velim filter netrebas mjenjat.. samo ga skini.. Sebi sam radio s ovim a i onim sonax-om (ima i valeo svoj sprej) ... smrada nije bilo prije a ni sad.. koliko je uspjesno neznam.. nemam mikroskop a necupa mi se isparivac :)

Sad vw daje jedan drugi aparat pa se mislim dal s tim oderat... ugl princim slican spreju al se metne uložak u aparat i onda naravno upali se motor/klima (na recirkulaciju)...zatvore prozori i pokrene se taj aparat i on lagano dimi (smjesti ga se doli ispred suv.nogu gdje je usis recirkulacije il moze se skini filter pa da usisaje kroz otvor filtera (naravno mislim na mk5 polo 9n3 i tu noviju gen sa filterima u kabini)

Poces traje cca 20ak i manje min...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja probao sa sonaxom po uputama koje su na njemu i smrdi još uvijek.. doduše dosta manje al se osjeti još... uzet ću još jednom ovog sonaxa, skinuti filter i namjestit sprej da šprica direkt u rupu od filtera jer je odmah poslije filtera isparivač...ako će netko koristiti neko sretstvo (pjenu ili sprej) preporučam svima tako napraviti jer je tako najlakše doći do izvora smrada

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1