13 13
neer

chip tuning

Recommended Posts

1.2tdi CR ide vec neko vrijeme, radio par komada.

Vecinom egr off + lagani chip na cca 90-92HP, ovisno o stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. I nisu bas fini za odradit sa ktag. Sa kessom puno lipse na obd :)

 

Sent from my K10000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez problema idu s ovim kablom koji imam preko obd-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz dečki,

 

e ovako, ja sam razmišljao da svoj Golf IV 1.9 TDI 90ks čipiram kod konopeka iz slavonskog broda, i dakle kontaktirao sam ga, rekao mi je ovako, da za 200€ moze napravit da ima 120ks i za 300€ na 140ks i naravno kad se odlučim ići cu na 140ks i rekao je da bi čipiranje trajalo 3-4 sata.. pa me sad zanima vaše mišljenje, znam da je konopek imao davno golfa 4 i vjerujem da auto zna u dušu, kao i druga VW vozila, mene zanima POŠTO SAM LAIK I NOVI U OVOME, dali ce mi potrošnja porasti? Dali ce mi smanjiti vijek trajanja motora?

Pročitao sam dosta članaka u vezi čipiranja i zanima ne koja je razlik između mapa stage 1 i stage 2? Dali oni to podese da se turbina ranije pali? Pa time skracujem vjek trajanja turbini ili?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima u cem je razlika koji je stage..zasto bi stage 2 bio vise konja vise placen..tj koji dio je tu vise posla od eto 10ks slabije mape... Nisam u tome al mislim da je isti rad za obje solucije al eto ako hoces vise ks to vise kosta samo jer hoces vecu brojku... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima u cem je razlika koji je stage..zasto bi stage 2 bio vise konja vise placen..tj koji dio je tu vise posla od eto 10ks slabije mape... Nisam u tome al mislim da je isti rad za obje solucije al eto ako hoces vise ks to vise kosta samo jer hoces vecu brojku... ?

Pa meni je 140ks čisto dovoljno (za početak) samo me zanima dali ce utjecati na vjek trajanja motora/turbine? Prije čipiranja planiram napraviti veliki i mali servis da sve to bude tip top uredno

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ovisi kakava je mapa (naravno jel agresivna ) mnogi kazu da nemoze stetit ako ga se normalno vozi..dakle na hladno nestiskat do maximuma pa nakon ganjanja trebalo bi ohladit turbinu...

Moj slucaj 116ks na 154ks (stage 2 ) SLS remap motor s orginalnih 170tkm... s mapom vozeno 20tkm normalno..bez klanja bez ikakvih glupiranja (jebg auto je od 1800kg prazan) da bi na 190tkm turbnina pukla na 2 dijela... (da napomenem egr je blokiran odmah po kupovini na 160tkm)....

Turbo je poslan na reparaciju (Turbo servis Užice) cca posao 350e s troskom prijevoza... Sad evo ima 219200 km isti rezim voznje ki do sad... evo je jos u komadu :) al nisam sumljivac vec kakve sam ja srece to pripisujem samo pitanju vremena... da bi pukla eto mozda 20tkm kasnije al bi pukla... tj da mapa nije utjecala na to....

Mozda sam u krivu al eto dok je ova u komadu tako mislim :)

 

P.s u motor ide vrhunsko v.a.g ulje ll3 5w30 i mjenja ga se svako 10tkm... plus je ulivena keramika od LM-a (odmah po kupovini auta) pa je nakon turbine ulje vozeno 1000km i opet naliveno novo i tad je opet nalivena keramika i sad sam miran 4izmjene.... tj to me ceka na 230tkm.... Dal je mozda spasila motor u trenutku gubljenja tlaka ulja kad se turbo raspo (vozeno je kojih 200m uz uspon jer se sve to desilo na ulasku u zavoj 3ca brzina i nekih 2500 o/min) nezam al eto kasnije sam pri drugim radovima vidio da lezajevi bregaste nisu dobili bakrenu boju a to je na mnogim motorima na ovolikoj kilometrazi normala da lezajevi budu dobro potroseni tj bude par komada s naznakama bakrene boje-povrsine

Drugi radovi su bili brtva glave motora.,.. cisto puhanje crijeva... a to je vec klasicna mana pd motora cak mozda vise ovih od 116ks mada eto mozda je samo slucajnost jer se potrefilo na jos par njih isti problem...

 

Ugl sve je stav kako je mapa izpeglana... svakako nevalja da je odma iz pocetka velika snaga i Nm.. smatram da to najvise steti makini

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima u cem je razlika koji je stage..zasto bi stage 2 bio vise konja vise placen..tj koji dio je tu vise posla od eto 10ks slabije mape... Nisam u tome al mislim da je isti rad za obje solucije al eto ako hoces vise ks to vise kosta samo jer hoces vecu brojku... ?

 

Ako je cisto softverske prirode onda stvarno nema razloga da bude skuplji ali eto kod tih generickih mapa jos jedan lukav trik da se izvuce koji euro vise. Hic kad mu platis izvuce koliko ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

90 na 140hp tesko.

Uvjek je boji cutom remap na vajcima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti mapiras isto jel tak.... Mozes nam reci kakva je razlika u radu kad je stage 1 il stage 2 ako se nista nedira na motoru.... Pitam jer evo spominju razlicite cifre za pojedini stage a neradim i nekontam se u taj dio posla pa me zanima jel to cifra raste samo zbog konja/nm il bas tu ima vise rada... Eto bas konkretno na genericke mape... mislim... dakle netko tko dobije gotov soft za taj i taj motor (oznaku )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varqm, stage 2 uvijek povlaci promjene u usisu/ispuhu...

 

Egr off, cat out, performance filter...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak u koga....

u pravilu uvik ide kakav upgrade za stage2

ako je dpf ide bez

hybrid turbo

intake

ic

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozzz ekipa

molim za iskustva ako ima netko iz prve ruke s mapiranjem kod Damira Muhe? konkretno 1.6 tdi cr 105 ks

jel dime i na koliko ih dize?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je mapirao auto.

Kad dodes kod njega ili se telefonski dogovorite jel ti zelis da malo dimi,puno,ili da ne dimi uopce...

Ne mozes izvuc maximalnu snagu imocekivat da ne dimi,

 

Meni je izvukao maximum koliko god smo mogli i i auto dimi jako malo.. sve ke stvar sta ti zelis,pa se onda dog s muhom

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ne zelim max snagu izvlaciti a isto tako ni da dimi..posto cu pocupat van dpf i egr off napravit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako god ga napravis, auto ce ti nesto dimiti, u normalnoj voznji ne ali kad ga nagazis, vidjet ce se, sad, koliko, to ovisi kao sto je gore napisano.

 

Plus, ovisi kako ga vozis, ako ga stalno gazis i time cistis, vidjet ce se malo, ako se 5 dana u tjednu vuces po guzvama pa ga za vikend pricepis, dimit ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro ako malo nekad nekad baci dim nije problem...samo da sve je drugo ok.

Frend i ja razmisljamo kod muhe na remap..ali prvo dpf van i egr zatvorit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima ko da je mapirao novijeg tdi a da je ostavio dpf?

kako se auto ponasa nakon toga...nekako bi ostavio to govno posto bi se mogle mjere na tehnickom postroziti pa da nemam problema..

da li vam se cesce pali regeneracija i ima li kakvih nuspojava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima ko da je mapirao novijeg tdi a da je ostavio dpf?

kako se auto ponasa nakon toga...nekako bi ostavio to govno posto bi se mogle mjere na tehnickom postroziti pa da nemam problema..

da li vam se cesce pali regeneracija i ima li kakvih nuspojava?

i mene zanima, kolika je i dali je ikakva razlika ako ostane dpf a samo ae auto mapira??

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima ko da je mapirao novijeg tdi a da je ostavio dpf?

kako se auto ponasa nakon toga...nekako bi ostavio to govno posto bi se mogle mjere na tehnickom postroziti pa da nemam problema..

da li vam se cesce pali regeneracija i ima li kakvih nuspojava?

AKo je u dobrom stanju moze ostati dpf gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AKo je u dobrom stanju moze ostati dpf gore.

pa je da..nemam problema s njim kad se ne vozim puno po gradu..sve je otvorena cesta..

moramo se dogovoriti da ti dodem jedan dan da ga odradis i gotovo.. :grrr

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li netko cuo i zna za XMan Turbos?

https://www.facebook.com/XMan-Turbos-264464090377661/

Navodno imaju ok hibridne turbine, nude mi jednu sa potencijalom od 230KS (ja cu ici na oko 200KS), plug and play za 5500KN sa postarinom.

Konekretno, ovu

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=396631990494203&id=264464090377661

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 13