13 13
neer

chip tuning

Recommended Posts

Nisam nista lose mislio, samo kazem da su to dvije stvari o kojima treba razmisljati. Jer ja sam chipao auto, zamasnjak promijenio malo prije cipanja i nakon 20-30 tisuca se zamasnjak poceo lagano osjetiti, a nije bilo ekstremno cipanje. Tako da sa 170 ks uz "musku" voznju nece dugo trajti, a i stati uz original kocnice nije bas neka sreca. Toliko od mene, ali eto to je samo moje misljenje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se raspitivao za svoj 2.0 TDI, 81 kw kod Hica u THP solutions, micanje dpf-a, deaktiviranje EGR-a i chip tuning na 180ks, 600€..

neznam koje mape ima ali ima valjke i sve to.. mapiranje na 180ks je 450€, al kak mi je DPF 80% popunjen a čiščenje DPF-a je 2000kn onda mi se neda zezat s tim neg direkt sve van i ovo..

 

zna li netko, iskustva s THP?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima otvorenu temu tu na forumu pa prelistaj. Koliko vidim ima dosta zadoviljnih i radi mape po mjeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, no hard feelings ali nikad ne reci nikad. Jucer si nas pljuvao za skidanje DPFa i ostali sranja, ajd barem si se opametio da je to ipak sranje sta su ugradili... ;)

 

2018-08-20_183838llegg.png

 

2018-08-20_183932omeva.png

 

2018-08-20_1839501tf63.png

Edited by G2 LTD
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno još sam u dvojbi.. budem vidi za koji mjesec jer moram kupit zimske gume nove.. a i rega mi je u 1. mjesecu... čišćenje dpf-a je 1200kn..

a onda remap još 3000 to je 4200.. bum vidio možda napravim opciju 1

opcije su mi:

 

1. čišćenje DPF-a i chip ili.

2. uklanjanje DPF i chip..

 

http://www.pinjusic.hr/hr/usluge/servis-dpf-filtera/

Edited by ivanm
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 opcija to go :)

 

odi kod hica

 

dpf sadrzaj prodas

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi vrag dao mira pa sam isao kod sebe izmjeriti. 80-150kmh tocno 12 sec.

Moj je 1.6 tdi mapiran kod muhe na 141ks (izmjereno na valjcima)

Ocigledno lazes ovaj napaceni narod i imas barem 180ks iz 1.6 TDI ali ne zelis reci :D Edited by Xman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje se prodaje materijal iz dpf-a? Javio mi se i Muha sa foruma. On ima sedox mape? Makar on je u cakovcu, isplatilo bi mi se samo ak je osjetno jeftinije..

A gubic tuning? Kakav je on?

http://www.gubic-tuning.hr/index.php/hr/

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frend s posla je skidao dpf sa Golf 5 kod Lastovčića sav posao mu odradili skinuli dolje izbili dpf povarili lonac i sve vratili na auto kao trebao platiti 6oo kn ali taman mu sadržaj dpf prrkrio trošak tako da je za nula kuna prošao samo softverski još posao gašenja u kompu ...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje se prodaje materijal iz dpf-a? Javio mi se i Muha sa foruma. On ima sedox mape? Makar on je u cakovcu, isplatilo bi mi se samo ak je osjetno jeftinije..

A gubic tuning? Kakav je on?

http://www.gubic-tuning.hr/index.php/hr/

Kolko ja znam Muha je u zagrebu i radi custom mapu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje se prodaje materijal iz dpf-a? Javio mi se i Muha sa foruma. On ima sedox mape? Makar on je u cakovcu, isplatilo bi mi se samo ak je osjetno jeftinije..

A gubic tuning? Kakav je on?

http://www.gubic-tuning.hr/index.php/hr/

Kakve sedox mape jod muhe???? Hahah

On ima sve svoje...ja sam kod njegga radio i pre zadovoljan sam..i valjci s ispisom snage i sve.

Ocigledno lazes ovaj napaceni narod i imas barem 180ks iz 1.6 TDI ali ne zelis reci :D

Hahah ma jok

blizu 200ks je trenutno

Frend s posla je skidao dpf sa Golf 5 kod Lastovčića sav posao mu odradili skinuli dolje izbili dpf povarili lonac i sve vratili na auto kao trebao platiti 6oo kn ali taman mu sadržaj dpf prrkrio troak tako da je za nula kuna proao samo softverski jo posao gaenja u kompu ...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Jbt pa gdje to prodaju

Ja sam za sace iz dpf-a dobio ravno 100kn od nekog lika iz Splita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije svaki dpf isti.. po nekom broju znaju vrijednost unutrasnjosti…. i onda je to nekad prebijanje posla nekad doplata

Share this post


Link to post
Share on other sites

je, kontaktirao sam ga i cijena je ok.. 50% manje od THP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za svoj sadržaj dpf-a iz golf6 2.0tdi 140ks dobil 350kn po broju s lonca mi je odmah na telefon rekel kojiko para, sadržaj je vagnul 2,5kg.

Sam sam si ga uz malo muke skinul, na golf6 nije išel dolj bez da nisam desnu poluosovinu skinul... otvoril, hiltijom odštemal i kolega mi ga sa co2 zatvoril, na vrhu lonca je katalizator koji je odvojen od dpf-a njega sam si ostavil u nutra.

Adresa vam je di sam prodal dpf:

Kovinska 4a. ZG.

U sklopu Triusa preko puta diskont madraca.

Kontakt 098704166

 

I softverski kod kolege u KC napravio DPF i EGR off sa remap na oko 195ks uz jako malo dima u višim obrtajima, softverski posao košta 130€ - 1000kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam nacuo da Muha ima lose valjke makar sve koje znam su zadovoljni rezultatima.

Ne znam zasto ne valjaju

Meni izmjerio i prije i poslije

104ks imao auto original

Sve 5 dakle.

S mapom sam roknuo vec 20k moj frend i vise sa seatom leonom..i sve odlicno

Stvarno pohvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mjere svi valjci kako trebaju a i na mnogima da se daju frizirati podaci. No naravno ne tvrdim ista, kazem sa sam nacuo da nekaj ne valja ali mozda su to samo zlobne glasine.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi s tim friziranjem podataka nista dobio, pogotovo na gro auta koje radi, samo bi si s...nje napravio i vjerovatno ključ u bravu....

 

Treba ipak gledat dugoročno (bar mislim da je tako - jer se u tom biznisu ne budeš preko noći obogatio ) tako da ipak su to sigurno zlobni komentari onih kojima su valjci samo nedostižan san, lakše je 3 put ''enter'' stisnut i to je to. I evo ti 1.6 tdi na 200ks :grrr

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, slozis ti ok mapu ali frziras samo rezultate, tipa napravis mapu koja je sigurna za auto ali ima 130ks a prikaze ti 140 na valjcima. Ne on, nego opcenito kako se vara.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema ni svaki tvornicki motor tocno tolko konja kolko pise.. neki vise neki manje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, slozis ti ok mapu ali frziras samo rezultate, tipa napravis mapu koja je sigurna za auto ali ima 130ks a prikaze ti 140 na valjcima. Ne on, nego opcenito kako se vara.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ili recimo da si na parkingu platio 100€ remap na 190ks i odeš kasnije tipu koji ima valjke i radi remap da ti čisto radi znatiželje izmjeri, tada taj sa valjcima umanji prikaz na ekranu primjer na 160ks i popljuje mapu s parkinga za 100€ i ponudi ti mapu za 400€ i garantira da će na valjcima pokazati 200ks :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma takvi bi brzo izgorili iz ovog posla, čisto sumnjam da netko ko ima valjke ima potrebe varat.

A i nije da ih ima nešto u HR.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 13