13 13
neer

chip tuning

Recommended Posts

Damir Muha je bestbuy, a ako želiš najbolje onda THP Performance. Nemozes pogriješiti kod njih dvoje

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se..samo dosta je velika razlika u cijeni Muha i Thp pa na osnovu toga odluci sta je bolje i isplativije.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/17/2019 at 2:11 PM, projektilski said:

Kakav je taj pod diler u Bestovju?

ocita auto. salje glavnom. slozi se mapa. dobi ju nazad i ukuca 

 

 

2 hours ago, Brumen said:

Damir Muha je bestbuy, a ako želiš najbolje onda THP Performance. Nemozes pogriješiti kod njih dvoje

 

pa nebi bas reko da je THP nesto sto je najbolje kod nas

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
pa nebi bas reko da je THP nesto sto je najbolje kod nas
Moguce. Tko bi bio bolji ili barem u tom rangu? Cista custom mapa i mjerenja na valjcima?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, projektilski said:

Moguce. Tko bi bio bolji ili barem u tom rangu? Cista custom mapa i mjerenja na valjcima?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

a ono hvale muhu. ali opet, nebi mu dao neki noviji auto jer nisam bas siguran da moze odraditi to kako spada

 

ja na svim autima imam/imao revo/sedox "genericke" . nikad problema nisam imao. nije makaimum kaj bi se dalo sa peglanjem, ali nije ni daleko bilo. po logovima sve je bilo 1/1. a valjci su pokazali plus minus 10-15 ks od deklariranog kako koji. Iako kazem, log da AFR gorivo i ostalo stima mi je bolje za vidit nego 15 ks vise 

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, Dario_7R said:

 

a ono hvale muhu. ali opet, nebi mu dao neki noviji auto jer nisam bas siguran da moze odraditi to kako spada

 

ja na svim autima imam/imao revo/sedox "genericke" . nikad problema nisam imao. nije makaimum kaj bi se dalo sa peglanjem, ali nije ni daleko bilo. po logovima sve je bilo 1/1. a valjci su pokazali plus minus 10-15 ks od deklariranog kako koji. Iako kazem, log da AFR gorivo i ostalo stima mi je bolje za vidit nego 15 ks vise 

Pa u tom slucaju je ipak THP bolji. Svaki auto dobije custom mapu i nema dvije iste mape. Ima odlicne valjke na kojima nije moguce postelavati rezultate i uvijek ti izvuce maksimum a ne ono stage 1, stage 2 itd. I naravno ono sto se izmjeri, to dobije.

Ne pricam nista protiv Muhe da ne bi bilo jer sam uglavnom jako dobre stvari cuo, ali THP stvarno radi vrhunski.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
a ono hvale muhu. ali opet, nebi mu dao neki noviji auto jer nisam bas siguran da moze odraditi to kako spada
 
ja na svim autima imam/imao revo/sedox "genericke" . nikad problema nisam imao. nije makaimum kaj bi se dalo sa peglanjem, ali nije ni daleko bilo. po logovima sve je bilo 1/1. a valjci su pokazali plus minus 10-15 ks od deklariranog kako koji. Iako kazem, log da AFR gorivo i ostalo stima mi je bolje za vidit nego 15 ks vise 
Valjci ti sigurno nisu nikad pokazali +15 od deklariranog na bilo kojoj mapi od Reva il Sedoxa.
BM je imao problema sa Sedoxom, koji mu je Hrvoje rijesio.
Moj slucaj znas sa Revom kaj je bilo. Dakle nisu ni oni savršeni. Valjci su ipak valjci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Valjci ti sigurno nisu nikad pokazali +15 od deklariranog na bilo kojoj mapi od Reva il Sedoxa.
BM je imao problema sa Sedoxom, koji mu je Hrvoje rijesio.
Moj slucaj znas sa Revom kaj je bilo. Dakle nisu ni oni savršeni. Valjci su ipak valjci.
Sta je bilo sa Revom? Jesu ok ili ne? I da li njihovo testiranje bez valjaka ima smisla i isplati se doplatiti?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sta je bilo sa Revom? Jesu ok ili ne? I da li njihovo testiranje bez valjaka ima smisla i isplati se doplatiti?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Auto mi je štucao na određenom broju okretaja. Njihov slovenski zastupnik mi je bez pardona rekao da mi je auto neispravan, iako kao imaš garanciju, dakle banana a ne garancija.
Tu je naglasak da je taj Slovenac šupak, vjerujem da bi sadašnji zastupnik to rijesio skroz drugacije.

Testiranje koje spominjes nema veze s mjerenjem snage jer ju oni ne mogu putem aplikacije izmjeriti. Mogu ti izmjeriti koliko ti auto ide prije i poslije a taj broj koji ti napisu da ti auto kao ima konja, to mozes macku o rep jer to je procjena a ne mjera. To ne znaci da je to lose, ali bez valjaka ne znas tocan broj. A i oko valjaka se isto 2 struje navlace pa na kraju ni to ne mora bit bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, said:

Da li ovlašteni servisi rade išta od toga?

Sad dal na žalost ili sreću ne ( kako kome ), nemaju znanja, aparature, a bome ni ovlaštenja od VW da na taj način ''prčkaju'' po softveru.

Tamo su nažalost dečki( možda ne svi, pa da ne uvrijedim nekog ) jako slabo educirani već po pitanju nekih jednostavnih kodiranja,  a kamoli da zatražiš nešto više.....

 

 

Ako se ne varam kod THP je custom mapa za ''bilo''  koju marku vozila, dok kod npr. revo je ograničen isključivo na VAG ili se varam?

Muha koliko znam radi sve marke, a ujedno jedan od rijetkih uz THP koji ima valjke.

Edited by kostolomac_cro
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/22/2019 at 10:33 PM, Xman said:

Valjci ti sigurno nisu nikad pokazali +15 od deklariranog na bilo kojoj mapi od Reva il Sedoxa.
BM je imao problema sa Sedoxom, koji mu je Hrvoje rijesio.
Moj slucaj znas sa Revom kaj je bilo. Dakle nisu ni oni savršeni. Valjci su ipak valjci.

jooooj bero da nemoj

pola auta kod doktora sa valjcima ima natocene mape pa oni kao tamo vrte i tipkaju. dam se kladiti da 99% ljudi nebi znalo da je generika unutra samo zato sto se on vozi po valjcima 1-2h 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/23/2019 at 6:59 AM, Xman said:

Auto mi je štucao na određenom broju okretaja. Njihov slovenski zastupnik mi je bez pardona rekao da mi je auto neispravan, iako kao imaš garanciju, dakle banana a ne garancija.
Tu je naglasak da je taj Slovenac šupak, vjerujem da bi sadašnji zastupnik to rijesio skroz drugacije.

Testiranje koje spominjes nema veze s mjerenjem snage jer ju oni ne mogu putem aplikacije izmjeriti. Mogu ti izmjeriti koliko ti auto ide prije i poslije a taj broj koji ti napisu da ti auto kao ima konja, to mozes macku o rep jer to je procjena a ne mjera. To ne znaci da je to lose, ali bez valjaka ne znas tocan broj. A i oko valjaka se isto 2 struje navlace pa na kraju ni to ne mora bit bitno.

Nije tebi pukla glava nakon toga?

 

To me podsjeca na ovo:

https://www.facebook.com/darksidedevelopments/posts/3476429625707913?__xts__[0]=68.ARC1PsPFxvWdo6q2ijMqwqn_VL_FSsU6_CRheDLpo33iB-xF6EtgMDAsFEuJKSm2FqrbFsb9cjZ2rwGtKSqbw6wVmSM7juKJHK8X9rUKS3AWseotRJSsKYg-pHRYxkNTLuXHX0P8EIha14c7DAF_MTMO9aKtRCiqjGzdJfmq3Nb6PLhESn194iU0HnY64U03c-xARQvi7D9KTOekgt0KnA9kbOOnWUKh1cfdQ-90HLG6p9W0CN8cc9hzXdkCF0EM8dkJ7aIx74oT0Ku0xQ3NRzeNAvZJHY4f2WX_AEIVDPmv30PTUYcHmFNIyGQ3IJpDl_5pS0q096NMheO5xl1zv4uMxg&__tn__=-R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da kažem svoj slučaj jer imam Dsg dq250 02E, koji ima tvornički OEM maksimum 350Nm. Znam da može i vise ali se mora mapirati mjenjač. Ja sam htio da napravi Muha maksimum do tok limita a da ne diram mjenjač. I dobio je 170ks i 350Nm. Prije je bilo tvornički 140ks i 320Nm. Isto tako napravio egr i dpf off i mila majka. Samo nemogu provjeriti kako je prevario senzore i ugasio dpf i egr. U to nisam ulazio. Samo znam da ako se radi kako treba da treba lažirati senzore da imaju fiksne vrijednosti tlakova prije i poslije dpf-a. Ako su tlakovi isti onda ne valja iako radi ok jer se može tako skužiti da je dpf prazan. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora se mapirat mjenjac, kod mene je isto DQ250 s motorom 2.0tdi 170ks dignut na 200ks i 423Nm i radi uredno ko i prije

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovisno, 200E(pd motori) do 300E(novi md1 motori).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa,

 

Nešto razmišljam da napravim remap. Eh sada, vidim da je opcija sa downpipeom osjetno skuplja i vremenski duža (htio bi zadržat DPF za svaki slučaj...ili...ima li to smisla uopće?).

Remap bi definitivno custom, kad su cijene tu negdje, bolje da bude onda tako. E sada, za remap mi nije bed otići negdje dalje jer je gotovo u 1 dan, ali za downpipe je, jer navodno ipak treba par dana.

Vidim okolo da se preporuča Lastovčić, ima li netko u Ri da to radi kako treba?

I za remap isto pitanje, plus odmah, Muha Vs THP Vs tunERC (Slo N. Mesto), za Ervina sam čudo da je jako dobar.

Pitao sam ga za cijenu i rekao je da sam remap (egr i dpf off bez da on dira auspuh) je 300€, veli da bi auto imao cca 135ks, sa ''čupanjem'' dpf-a 400€, a sa downpipeom 800€ (i 3-4 dana auto kod njega, dok je ovo drugo gotovo u 1 dan).

E ovo zadnje je već poštena cifra, ali opet, manje od cijene samog DPF-a.

 

Nije mi odg na pitanje o tome koliko auto dimi kad se to sve pogasi, pa isto pitam tu?

Ako je bitno, auto ima trenutno 105tkm.

I za kraj, apropos dimljenja, razmišljam da odmah pitam da mi na kraju auspuha naprave da cijev gleda u pod kao kod starih dizela, a ne ovako ravno pa da čađi po autu....ima li to smisla uopće?

I pretpostavljam da tih 130-ak ks i mislim 300injak NM nije neki napor za stock mašinu?

Nije ni da bi ga silovao, samo bi htio da je malo življi i iskreno DPF me jako iritira.

Edited by Disco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadimi samo malo, na viskokim okretajima. Ja da ponovo radim remap nebi skida dpf jer tko zna kako ce se to gledat u blizoj buducnosti na tehnickom, vidis i sam da dizelase stiscu sa svih strana zadnje vrime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki dan sam vidio audi a4 2013 s dpf off kad ga je stisnuo u tunelu pa to je dimilo i smrdilo kao da je magla bila, katastrofalno izgleda...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 1.6tdi razlika s dobrim dpf-om i bez je 3hp. Znaci ako je dpf dobar, nema svrhe ga skidati.

Samo je problem sto obicno oko 150-200 tisuca km dpf ili egr se pokvare pa ima potrebe to gasiti.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 13