13 13
neer

chip tuning

Recommended Posts

Ma DPF nebi ubio zbog zvuka, konja i sličnog, nego zato jer je govno.

Vozim kratke relacije(do posla mi je 3,5km) i auto mi je svakih 100-300km u regeneraciji i onda slabije vuče i to mi se ne sviđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Disco said:

Ma DPF nebi ubio zbog zvuka, konja i sličnog, nego zato jer je govno.

Vozim kratke relacije(do posla mi je 3,5km) i auto mi je svakih 100-300km u regeneraciji i onda slabije vuče i to mi se ne sviđa.

Onda ti je ubijen dpf..

Uglavnom ja bi to skinuo i egr off i mapa 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kupuje se dizel za samo 3.5 km voznje dnevno i onda pili filter cadje jer se precesto vrti regeneracija.. kakva seljacka drzava moj boze..

Neki dan sam vidio audi a4 2013 s dpf off kad ga je stisnuo u tunelu pa to je dimilo i smrdilo kao da je magla bila, katastrofalno izgleda...
Pa zato izmedju ostalog imamo zagadjene gradove a industriju nemamo. Nego bajo bitno da je dizel makar samo do trafike pa kad se postopa dpf pili bajo to govno sta ce ti to..
Covjek je napravio 700000 km sa 2.0 tdi otvorena voznja u 7 godina, cr, euro 5. Nikad nikakav problem nije imao sa dpf i egr. Nisu krivi motori ni dpf nego kupujete dizele za voznju po gradskim guzvama. Kakva sramotna seljacija. Ko bosna.
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je istina...ljudi kupuju dizele ko da su vezani pupcanom vrpcom za njih..a ono rade 5-10000km godisnje i dizela uzme. Strava. To nije svrha toga auta a zgrijat se ne moze po 10-15km. Zato za te km na godišnjoj razini je benzin zakon.

Edited by ljubobj
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dizel zimi na kratke relacije trosi vise od benzinca jer mu treba 4x duze da se zagrije, ali jebiga ne mozes ti to objasnit covjeku. njemu je bitno da kad ide na more potrosi 200 kn goriva umjesto 300, a to kaj zimi potrosi duplo nego benzinac to nije bitno 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, Dario_7R said:

pa dizel zimi na kratke relacije trosi vise od benzinca jer mu treba 4x duze da se zagrije, ali jebiga ne mozes ti to objasnit covjeku. njemu je bitno da kad ide na more potrosi 200 kn goriva umjesto 300, a to kaj zimi potrosi duplo nego benzinac to nije bitno 

Hahah bas da..istina što kažeš ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto sam dobio za takvu lovu da mi se isplatio kakogod(ponuda koja se ne odbija). :) Jbg, sljedeći će vj biti benzinac, promjenio sam radno mjesto, pa radim bliže. Doduše 70% vremena me kolega pokupi pa mi auto samo ćubi. Ali da, većinom grad, tu i tamo se zaletim negdje po Italiji, do Zg, do Dalmacije...al to je par puta godišnje.

Ljeti ga uopće ne vozim osim ako nije kiša, 2 kotača FTW. Nisam ni znao ni što je DPF, ni kako radi, ni da tako ubija auto, imao sam tj još imam stari dci koji ide jako lijepo i nema tih kerefeka unutra.

Ali to sve nije bilo moje pitanje....dakle Rijeka, ako netko zna ko može napraviti downpipe? Hvala. :)

 

 

Edited by Disco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je auto dobar, radije ocisti taj filter i vozi kako je. Za vikend ga malo propuhuj po auroputu. Dok god radi regeneracije dobar je. Meni novi zamjenski dpf zimi radi svakih 200 km u gradu, ljeti 300 km a ak idem do splita, uopce je pokrece 500 km regeneraciju. Jer ako jednom odrezes to, auto bu ti imal crn ispuh i nikom pametnom ga nebus mogo prodati za normalne novce neg debelo ispod. a ak pocnu kontrolirati filtere (a na tdi se dpf off otkrije za 1 minutu) nebu vrijedio nist..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi svima preporuco da ostave DPF jer kad auto dimi ko stara lokomotiva kad stisnes ne izgleda uopce lijepo, te vjerojatno te svi psuju iza tebe, a kud jos da je zakonski te ekolosko bolje...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa upravo zbog mogućnosti vraćanja ga nebi raščerupao, nego bi da mi se napravi downpipe bez njega.

Da ga jednog dana mogu vratit gore.

A što se prodaje tiče...time se ne zamaram uopće, evo clia imam već 17 godina, auto vozi trenutno cura i služi svrsi(neisplativo mi ga je prodat, prvi sam vlasnik, znam što je sev rađeno autu...i ko će mi vjerovat da auto od 17 godina ima samo 150k km?). Kod mene ide ona...ne mjenjam dok se ne smrvi...ili uleti dobra prilika. :)

Ali ovo su sve još samo neka razmišljanja (da napravim dpf i egr off) jer otkad sam se obrazovao o DPF-u i odem ga propuhat tu i tamo, auto radi puno normalnije.

Išao sam kod više majstora na dijagnostike i svi su rekli da je auto u savršenom stanju, da je DPF dobar i da radi kako treba.

Da se vozim i da se javim kad bude pravih problema, naravno uz savjet o propuhivanju.

Od tada se i vozim na 2000-3000 okretaja, ne više 1500-2000 kao sa cliom.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, nightwalker93 said:

Ja bi svima preporuco da ostave DPF jer kad auto dimi ko stara lokomotiva kad stisnes ne izgleda uopce lijepo, te vjerojatno te svi psuju iza tebe, a kud jos da je zakonski te ekolosko bolje...

Ako je auto ispravan nece nista dimiti bez dpf-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je relativno jer cadja nije samo ono sto vidis da dimi crno. Jos je gora ona sitna koju noviji dizel šiba, velicina manjih od 10 nm. A ak motor ima iza sebe 150000+ km, uz lose odrzavanje, hoce zadimit u voznji na punom gasu bez DPF i na visim okretajima itekak. Moze se mapa postelati da ne dimi skoro uopce ali to nije dobro za motor, siromasna je smjesa.
I zadimit i zasmrditi odvratno hoce. Pa nije DPF samo za ukras. Nece zadimiti do 2500 okr na leru.
CR dizel euro 5 i 6 dimi sitnu cadju. 20 puta vise cestica od npr benzinca euro 4.
DPF zaustavlja tu cadju. Ak su dizne dobre, ne trosi ulje, ta cadja je sitna. U suprotnom je krupna.
Bez DPF ta cadja suklja van gore nego na euro 4, jer je on imao pun lonac katalitickog konvertera koji je uglavnom uspjesno spaljivao vecinu cestica koje nisu bile tako sitne kao kod euro 5 na dalje, kao kak radi benzinski motor. (osim ovih najnovijih sa GPF), dok kad na npr 2.0 tdi izrezes dpf iz lonca, ostaje katalizator velicine dostojne za mali dizel motor i prazan prostor. 10x10x5 cm.
To je jos uvijek prica bez kraja, zasad je na savjesti pojedinca, hoce li izrezati filter cadje i trovati po gradu pjesake, djecu na romobilima oko sebe i bicikliste, ali mene osobno bi smetalo da dimi i smrdi iza mene, ko kak me smeta kad netko isto tak smrdi ispred mene.. to nije ljudski..

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je relativno jer cadja nije samo ono sto vidis da dimi crno. Jos je gora ona sitna koju noviji dizel šiba, velicina manjih od 10 nm. A ak motor ima iza sebe 150000+ km, uz lose odrzavanje, hoce zadimit u voznji na punom gasu bez DPF i na visim okretajima itekak. Moze se mapa postelati da ne dimi skoro uopce ali to nije dobro za motor, siromasna je smjesa.
I zadimit i zasmrditi odvratno hoce. Pa nije DPF samo za ukras. Nece zadimiti do 2500 okr na leru.
CR dizel euro 5 i 6 dimi sitnu cadju. 20 puta vise cestica od npr benzinca euro 4.
DPF zaustavlja tu cadju. Ak su dizne dobre, ne trosi ulje, ta cadja je sitna. U suprotnom je krupna.
Bez DPF ta cadja suklja van gore nego na euro 4, jer je on imao pun lonac katalitickog konvertera koji je uglavnom uspjesno spaljivao vecinu cestica koje nisu bile tako sitne kao kod euro 5 na dalje, kao kak radi benzinski motor. (osim ovih najnovijih sa GPF), dok kad na npr 2.0 tdi izrezes dpf iz lonca, ostaje katalizator velicine dostojne za mali dizel motor i prazan prostor. 10x10x5 cm.
To je jos uvijek prica bez kraja, zasad je na savjesti pojedinca, hoce li izrezati filter cadje i trovati po gradu pjesake, djecu na romobilima oko sebe i bicikliste, ali mene osobno bi smetalo da dimi i smrdi iza mene, ko kak me smeta kad netko isto tak smrdi ispred mene.. to nije ljudski..
Ivanm dali ti imaš dpf ili ne?
Vidim očitanja zapunjenosti za nekoga tko nema dpf i imaš baš hrpu informacija kako se auto ponasa sa i bez dpf...
Čisto pitam...



Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam. Nebih pisao ovo sve kontra da nemam, heheh.. proucio sam kak se auto ponasa i mislio cak tunirati jer je ovo najslabiji 2.0 tdi, samo 110 ks na 1550 kg tezak auto, ali sam od toga odustao i sad je sve stock. Ipak imam 45 godina.
Stari dpf je bio puko pa sam nabavio Novak.
Stari je izgledao ovak npr, nemam slike ali otprilike



0fae7fffe5eec806fda4a4cfc038e057.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batalite se traktora za čipovanje, uzmi benzinca i uživaj.

 

Dizel što se mene lično tiče nikad više. Benzinac zakon. Mada su i ove nove benzince zakomplikovali maksimalno.

 

A ovi što im auta dime i što sve živo skidaju zbog "zvuka" na dizelu, ne znam. U zatvor ih treba strpat

 

Ja tek sad uviđam koliko sam pogriješio što uzeh PD TDI, umjesto da sam gledao 1.8T.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ivanm said:

Moze se mapa postelati da ne dimi skoro uopce ali to nije dobro za motor, siromasna je smjesa. 

Može mi netko ovo za info pojasniti zašto je ovo loše za motor? Tj za koji dio motor ovo nije dobro

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Brumen said:

Može mi netko ovo za info pojasniti zašto je ovo loše za motor? Tj za koji dio motor ovo nije dobro

Jedini laički zaključak koji mogu iz ove izjave zaključit je da pod siromašniju smjesu misli na manje nafte, a više zraka=manje podmazivanja za pumpu i dizne.

A što se tiče dimljenja, smrada i sličnog.

Pa neki put (čitaj rijetko) kad DPF regenerira em smrdi baš onako defešta toksično em ide bijeli dim.

Evo eksterman primjer koji sam ja doživio bez softverskog forsiranja(nije bilo ovoliko dima, ali sam mislio da mi se auto zapalio :D) :

 

https://www.youtube.com/watch?v=z-oTnCi09nI

 

Nebi se čudio da je DPF ekološki prihvatljiv ''samo na papiru''.

 

Ugl slažem se kolegom @mur3633 i otkad vozim ovaj TDI i moj zaključak je da je ovo zadnji dizel koji sam kupio.

Slijedeći će biti benzinac i to po mogućnosti bez turbine, sa više od 3 clindra, sa više od 1000cc i slično. :)

Dakle normalan benzinac.

Edited by Disco
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj 2.0 tdi kad radi aktivnu ne dimi tak. Ak je zima vani onda se malo vise pari (temperatura ispusnih plinova pri aktivnoj regeneraciji je znatno visa od obicne voznje pa se vise pari ali to nije otrovan dim). Kad radi aktivnu pozeljno je da se poslije malo izgazi da pepeo ozbaci iz dpf-a. Pepeo je nestetan.
Produkti (ispravnog dpf-a i uredne aktivne regeneracije) euro 5 dizla je vodena para, CO2 i NO2-3 itd. Ima nesto HC i to smrdi ali u manjoj mjeri.
Uglavnom 20x manje stetno od cadje.
Sa adbluom jos dosta manje.
Ja volim 4x4 a suv sa benzinskim takvim motorom pije. Tipa karoq 2.0 tsi 4x4 koji mi se svidja pije ko lada niva. 10 do 15 litara. 2.0 tdi pije od 6-9 litara max.
Jedino 2.0 tsi i stavit plin unutra itd..
Idealni su danas hibridi. Sef ima toyotu rav4, 2018, 4x4 hybrid i to je milina, 2.0 atmosferac i elektromotor, potrosnja od 5-8 litara ovisno o voznji a to je auto 1800 kg sa 4x4 pogonom veci od yetija 1 i pol puta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam da su hybridi super za po gradu (čitaj za mene :D), ali da kad odu na otvorenu cestu, da troše nenormalno.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ak se vozis u skladu sa ogranicenjem trose normalno..
Normalno kao i svi automobili jos nissm čuo da netko ako vozi po ograničenju da puno troši

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidio sam da trenutno Revo Performace Zagreb daje do 25% popusta na tune.

Zanima me ima tko kakvih svježih sugestija, preporuka ići na Revo ili sedox ili nešto treće? jer postovi koje sam našao su stariji od dve god u temi... 

Revo stage1 je trenutno 2500kn za moj auto.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam revo stg1 na svom (2.0tdi 170ks dignut na 200), bez ijedne zamjerke. Meni je radija Kristijan iz ZD

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MattMeorro said:

Vidio sam da trenutno Revo Performace Zagreb daje do 25% popusta na tune.

Zanima me ima tko kakvih svježih sugestija, preporuka ići na Revo ili sedox ili nešto treće? jer postovi koje sam našao su stariji od dve god u temi... 

Revo stage1 je trenutno 2500kn za moj auto.

Samo thp

Eventualno Muha

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/18/2020 at 6:55 PM, ivanm said:

Moj 2.0 tdi kad radi aktivnu ne dimi tak. Ak je zima vani onda se malo vise pari (temperatura ispusnih plinova pri aktivnoj regeneraciji je znatno visa od obicne voznje pa se vise pari ali to nije otrovan dim). Kad radi aktivnu pozeljno je da se poslije malo izgazi da pepeo ozbaci iz dpf-a. Pepeo je nestetan.
Produkti (ispravnog dpf-a i uredne aktivne regeneracije) euro 5 dizla je vodena para, CO2 i NO2-3 itd. Ima nesto HC i to smrdi ali u manjoj mjeri.
Uglavnom 20x manje stetno od cadje.
Sa adbluom jos dosta manje.
Ja volim 4x4 a suv sa benzinskim takvim motorom pije. Tipa karoq 2.0 tsi 4x4 koji mi se svidja pije ko lada niva. 10 do 15 litara. 2.0 tdi pije od 6-9 litara max.
Jedino 2.0 tsi i stavit plin unutra itd..
Idealni su danas hibridi. Sef ima toyotu rav4, 2018, 4x4 hybrid i to je milina, 2.0 atmosferac i elektromotor, potrosnja od 5-8 litara ovisno o voznji a to je auto 1800 kg sa 4x4 pogonom veci od yetija 1 i pol puta..

Nisam baš siguran da su hibridi idealni,pogledaj u emisiji ispod SAT: ,ja bih prije uzeo benzinca nego na struju ili hybrid.

 

Edited by VWTDI
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 13