13 13
neer

chip tuning

Recommended Posts

kakve to veze ima sa icim ? 

imam crno na bijelo 3 mjerenja razlika izmedu muha - maha je 3.4 ks

i insoric koji je izmjerio 3 manje od muhe 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje, to da on gore pise da se na tudjim valjcima mnozi po želji a on ista sranja radi na svojima?

Da ponovim, Muha je jednim klikom na Cliu dignuo snagu za x konja. Dakle rucno unosi parametre i o njima ovisi mjerenje. Tzv "snaga koliko hoces da pise na papiru".

Uostalom, kaj ga ti toliko branis kad se nit ne vozis na njegovoj mapi? I zakaj mu ne das da ti malo tog 1.6 naćunira kad je tak dobar? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

branim ga od kad je frendu popravio a6 koji tvoj tuner zajebo i to onak smjesno zajebo. vidi se da covjek se razumije, a ne samo flasha za profit 

 

moze on rucno unosit kaj oce, valjci su pokazali ispravno sve sto i drugi. vise o tome ces citat u jednom hr casopisu uskoro 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Xman said:

Koje, to da on gore pise da se na tudjim valjcima mnozi po želji a on ista sranja radi na svojima?

Da ponovim, Muha je jednim klikom na Cliu dignuo snagu za x konja. Dakle rucno unosi parametre i o njima ovisi mjerenje. Tzv "snaga koliko hoces da pise na papiru".

Uostalom, kaj ga ti toliko branis kad se nit ne vozis na njegovoj mapi? I zakaj mu ne das da ti malo tog 1.6 naćunira kad je tak dobar? :)

Neznam od kud ti te ideje, ali ako se dobro sjecam to je habulin demostrirao, ne ja.

Nego jel imas taj ispis gdje je to radeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideja mi je od onog sto je Rene pricao, kod tebe je bio dyno day i ti si im to pokazao. Sumnjam da si davao ispis za takvo mjerenje tako da ne, nisam ga vidio nit mislim da postoji ali je cinjenica da ti podesavas neke parametre rucno i da ti parametri poprilicno mogu utjecati na dobiveni rezultat a ti me slobodno demantiraj pa reci da nikad nista ne unosis rucno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, kaj postoji neki faktor, nazovimo ga X, koji se mnozi sa izmjerenom snagom na i onda dyno izbacuje rezultate uvećane za taj faktor?

Pa to je doslovno nastimavanje rezultata

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Ivan1902 said:

Cek, kaj postoji neki faktor, nazovimo ga X, koji se mnozi sa izmjerenom snagom na i onda dyno izbacuje rezultate uvećane za taj faktor?

Pa to je doslovno nastimavanje rezultata emoji29.png

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
 

Da, na mainline dyno ti je to ona doljna snaga (estimate power). Kako tvornica(mainline) kaze :"However our dyno software does provide MATHS channels that can be utilised by the operator for any calculus tasks. The channels you have mentioned would have been created by the operator on a specific dynamometer, and is purely speculative. "

Ostali dyno-i koriste podatak od mjerenja gubitaka i to daje tocne rezultate. Vise o tome tu:

 http://standards.sae.org/j1349_201109/

I na takvim dyno-ima nema nastimavanja rezultata. A to je preko 90% dyno-a u europi.

Tu ne spadaju ovi koji se koriste na cesti, jer promjenom mase auta doslovne se mnozi rezultat. A i vjetar dosta utjece na rezltat.

 

Xman: to je kod habulina bilo i samo demostracija. I nije mi jasno kako je cinjenica to sto govoris? I ako se dobro sjecam tebi je pukla glava na tvom tdi-u zbog prevelikog egt nakon remapa. Jer najlakse je skinuti sve zastitne limitere.

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nacuo da je jedan odavde napustio revo mape a toliko ih hvalio prije... Kako je to moguca lovacka onda moze bit svasta al eto zanimljiv podatak :) Imamo jednog valjkaša iz dalmacije koji je kolegi na autu sprzio gume u 3-4 runn-a a konjaza nije tolika da bi ih se sprzilo....  :)   Ugl steta sto nema THP-a jos odika (aktivnog) al prči ga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Xman: to je kod habulina bilo i samo demostracija. I nije mi jasno kako je cinjenica to sto govoris? I ako se dobro sjecam tebi je pukla glava na tvom tdi-u zbog prevelikog egt nakon remapa. Jer najlakse je skinuti sve zastitne limitere.

 

 

Ok, moja greška, provjerio sam, ispričavam se sto sam rekao da si to bio ti.

 

Sto se tice moje glave, kak ti znas da je pukla radi egt-a kad ni ja to ne znam?

 

I da li znas da sam kupio auto sa 109 tisuca km, kojeg sam prvo remapirao s Revo mapom i vozio je 15-20 tisuca pa tek onda kod Hica i vozio sljedecih 20 tisuca km kad je auto poceo trosit vodu?

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, Xman said:

 

 

 

 

 

Ok, moja greška, provjerio sam, ispričavam se sto sam rekao da si to bio ti.

 

Sto se tice moje glave, kak ti znas da je pukla radi egt-a kad ni ja to ne znam?

 

I da li znas da sam kupio auto sa 109 tisuca km, kojeg sam prvo remapirao s Revo mapom i vozio je 15-20 tisuca pa tek onda kod Hica i vozio sljedecih 20 tisuca km kad je auto poceo trosit vodu?

Prepostavljam, jer u vecini mapa vidio da se skida egt limiter. A na dyno-u se vidlo da udaras u egt limit s prijasnjom mapom.

55 minutes ago, Xman said:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
 
 

 
Ok, moja greška, provjerio sam, ispričavam se sto sam rekao da si to bio ti.
 
Sto se tice moje glave, kak ti znas da je pukla radi egt-a kad ni ja to ne znam?
 
I da li znas da sam kupio auto sa 109 tisuca km, kojeg sam prvo remapirao s Revo mapom i vozio je 15-20 tisuca pa tek onda kod Hica i vozio sljedecih 20 tisuca km kad je auto poceo trosit vodu?
 
 
 
 
Sto nije bilo uredu sa Revo mapom? Ili si jednostavno htio vise?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan1902 said:

Sto nije bilo uredu sa Revo mapom? Ili si jednostavno htio vise?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
 

dramatiziral je radi 5 ks manje izmjereno nego kaj treba bit, ali se nije javio tuneru da popeglaju mapu nego odma otiso drugome. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo peglanje mape . !? Ak maper radi kak se spada to mora iz prve radit savrseno za vjeke vjekova. Tocno kako Muha i thp rade ( za ono sto ja znam) u drugo ne ulazim  i ove s poluispravnim autima hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ljubobj said:

Kakvo peglanje mape . !? Ak maper radi kak se spada to mora iz prve radit savrseno za vjeke vjekova. Tocno kako Muha i thp rade ( za ono sto ja znam) u drugo ne ulazim  i ove s poluispravnim autima hahaha

svaka mapa se moze popeglat pogotovo ove genericke 

zato se i logira auto prije i poslje mape da se vidi jel sve ok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
dramatiziral je radi 5 ks manje izmjereno nego kaj treba bit, ali se nije javio tuneru da popeglaju mapu nego odma otiso drugome. 

A sad ga ti isto drobis a dobri smo si. Kaj si zaboravio da sam se odmah javio u Revo kod Slovenca gdje sam i kupio mapu pa mi je rekao da mi je auto neispravan? Nikakvog govora o "peglanju" kako kazes nije bilo nego odmah u glavu da je auto neispravan.

 

I onda gle cuda, dam auto kod Hica i auto vise nije neispravan.

 

Ivan - auto je "štucao" na određenom broju okretaja pri konstantnom gasu, zvao sam Revo dilera u Sloveniju i lik me odjebao jer je govno. U to vrijeme Kristijan koji sad drzi Revo jos nije radio ili je taman picinjao, uglavnom ja nisam znao za njega.

Otisao sam i na valjke s Revo mapom i pokazalo se tocno to, da auto štucne na oko cca 2200 okretaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Xman said:

A sad ga ti isto drobis a dobri smo si. Kaj si zaboravio da sam se odmah javio u Revo kod Slovenca gdje sam i kupio mapu pa mi je rekao da mi je auto neispravan? Nikakvog govora o "peglanju" kako kazes nije bilo nego odmah u glavu da je auto neispravan.

 

I onda gle cuda, dam auto kod Hica i auto vise nije neispravan.

 

Ivan - auto je "štucao" na određenom broju okretaja pri konstantnom gasu, zvao sam Revo dilera u Sloveniju i lik me odjebao jer je govno. U to vrijeme Kristijan koji sad drzi Revo jos nije radio ili je taman picinjao, uglavnom ja nisam znao za njega.

Otisao sam i na valjke s Revo mapom i pokazalo se tocno to, da auto štucne na oko cca 2200 okretaja.

to ti je zato kaj si lovu ostavil kod slovenca. a mogo si imat mapu i navigaciju kod nas 

peder 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se dogada kada se skidaju egt limiteri

i dobar filmic sto se kod dizela dogada. Povecanje snage moze biti i stetno.

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam nacuo da je jedan odavde napustio revo mape a toliko ih hvalio prije... Kako je to moguca lovacka onda moze bit svasta al eto zanimljiv podatak  Imamo jednog valjkaša iz dalmacije koji je kolegi na autu sprzio gume u 3-4 runn-a a konjaza nije tolika da bi ih se sprzilo....     Ugl steta sto nema THP-a jos odika (aktivnog) al prči ga
zimske gume nesme ic na braked dyno. to ne vi trebalo bit tesko za svatit.

Sent from my S41 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa, zanimaju me opcije/iskustva ljudi koji su tunirali Passat B8 1.6 TDi (120ks). Sta se preporucuje?

Sta mislite o race chipu?

Nude za 269€ Racechip RS +30ks +63Nm

Nisam stručnjak za chipiranje/mapiranje pa bih volio čuti vaša mišljenja za gore navedni motor.



Poslano sa mog P20 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je to firma di se nalazi?

I ta cijena. Imas solidan auto i ne gledaj na cijenu jer pravi remap toga auta kosta od 400-500€ na valjcima. 

Thp, muha, sedox savjetujem

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nist od roga racechip.

Prvo ne daje nista od obecanog, cesto stvara valove u snazi. Nekad zna puknti visokotlacna pumpa pa onda imas 2kE+ troska. Garanciju nikad ne priznaju.

A ima filmic par posta prije koji objasnjava rad tog racechip i zasto je lose.

A rempa na valjcima takvog motora dode 300E

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa VAG Performance REVO Zagreb?

Čitao sam malo unazad postove i svak hvali drugog...

Trebat cu još malo dublje istraživati pa odlučiti.


Poslano sa mog P20 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, perk87 said:

Kakva su iskustva sa VAG Performance REVO Zagreb?

Čitao sam malo unazad postove i svak hvali drugog...

Trebat cu još malo dublje istraživati pa odlučiti.


Poslano sa mog P20 koristeći Tapatalk
 

koji motor? dizel ili 

 

ja imam revo mapu evo 3ci auto i nisam imao problema na niti jednom. a ne vozi se auto na plac 

Share this post


Link to post
Share on other sites
koji motor? dizel ili 
 
ja imam revo mapu evo 3ci auto i nisam imao problema na niti jednom. a ne vozi se auto na plac 
Da, 1.6 TDi 120ks 2015g

Poslano sa mog P20 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 13