13 13
neer

chip tuning

Recommended Posts

Kakav revo
Idi muhi ili thp
 
Joj ljudi...
Nije mi baš konstruktivna kritika, zašto ne revo pitanje je?

Imas loše iskustvo ili?

Poslano sa mog P20 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na srecu nemam. Ali dosta frendova bas s foruma ima. Tako da imam svoje misljenje.

Muha ili thp

Moj bivsi golf 1.6 tdi vec 50000km vozi s muhinom mapom bez ikakvih problema. I sve savrseno radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja na srecu nemam. Ali dosta frendova bas s foruma ima. Tako da imam svoje misljenje.
Muha ili thp
Moj bivsi golf 1.6 tdi vec 50000km vozi s muhinom mapom bez ikakvih problema. I sve savrseno radi.
Muha je u Zagrebu? Može neki link/kontakt pa se raspitam.



Poslano sa mog P20 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, perk87 said:

Muha je u Zagrebu? Može neki link/kontakt pa se raspitam.



Poslano sa mog P20 koristeći Tapatalk
 

+385958251690

Da u Zg je Muha

 

Tu je i na forumu pod imenom fire

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spremim si broj, skupljam još informacije i iskustva pa ću odluciti šta i kako.

Hvala svima na savjetima.

Poslano sa mog P20 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muha mapira na valjcima i dobijes cisto na bijelo ks prije i poslije. Nisu agresivne mape koje rasturaju auto i kvacilo sto je isto tako bitno.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, perk87 said:

Nije mi baš konstruktivna kritika, zašto ne revo pitanje je?

Imas loše iskustvo ili?

Poslano sa mog P20 koristeći Tapatalk
 

osobno imam na 1.6 tdi-u Sedox mapu. i mislim da za dizele imaju jako jako dobre mape, 2 frenda na 7gtdu imaju isto sedox i 2.0 tdi 150 isto na st1

da imaju jacu mapu za golfa i nju bi imao gore, dok ne izbace revo imam na njemu. nikada nisam imao problema na niti jednoj mapi, a ne vozim svoj auto ko neka baba do placa. kad se vozi vozi se kako spada

 

tako da osobno sedox ili revo biram uvijek, nikakve buhe komarci ili th pekare u moj auto nece nikada, jer nema potrebe izmisljat toplu vodu, ovo su ipak malo jace firme koje ipak imaju neko testiranje u raznim klimatskim uvjetima dok razvijaju mape pa rade isto na +40 i -20 . nemam ja nista protiv muhe, on se razumije u to puno vise od onog TH pekara. ali nemojte bit ludi da ce vam netko za st1 1.6 tdi motor ic radit custom mapu na valjcima, pa to je cisto gubljenje vremena, novaca i opreme 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dario, stvarno nema potrebe za vrijedjanjem. Tesko ce te netko shvatiti ozbiljno ako se ne mozes kontrolirati.
Inace, vidim da volis generalizirati i to u suprotnom smjeru. Generalno gledajuci custom mapa je bolja od genericke. U praksi to ovisi od tunera do tunera te kako bi se genericka mapa na tvom autu ponasala. Ponekad dobijes to sto platis, ponekad zna to biti dosta manje.

Edited by projektilski
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, projektilski said:

Dario, stvarno nema potrebe za vrijedjanjem. Tesko ce te netko shvatiti ozbiljno ako se ne mozes kontrolirati.
Inace, vidim da volis generalizirati i to u suprotnom smjeru. Generalno gledajuci custom mapa je bolja od genericke. U praksi to ovisi od tunera do tunera te kako bi se genericka mapa na tvom autu ponasala. Ponekad dobijes to sto platis, ponekad zna to biti dosta manje.

nista ja ne vrijeđam, samo sam napisao realno stanje kako je. shvati ti kako zelis 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dario_7R said:

osobno imam na 1.6 tdi-u Sedox mapu. i mislim da za dizele imaju jako jako dobre mape, 2 frenda na 7gtdu imaju isto sedox i 2.0 tdi 150 isto na st1

da imaju jacu mapu za golfa i nju bi imao gore, dok ne izbace revo imam na njemu. nikada nisam imao problema na niti jednoj mapi, a ne vozim svoj auto ko neka baba do placa. kad se vozi vozi se kako spada

 

tako da osobno sedox ili revo biram uvijek, nikakve buhe komarci ili th pekare u moj auto nece nikada, jer nema potrebe izmisljat toplu vodu, ovo su ipak malo jace firme koje ipak imaju neko testiranje u raznim klimatskim uvjetima dok razvijaju mape pa rade isto na +40 i -20 . nemam ja nista protiv muhe, on se razumije u to puno vise od onog TH pekara. ali nemojte bit ludi da ce vam netko za st1 1.6 tdi motor ic radit custom mapu na valjcima, pa to je cisto gubljenje vremena, novaca i opreme 

Nije bas tako jednostavno. Zadnje vrijeme imam dosta auta na mjerenjima koji bas i nisu primjetili povecanje momenta/snage na revo mapi. 

Na kraju je ispalo da su platili revo, a dobili nesto cist drugo i to je vrlo lose. npr. audi 2.0tdi 143hp 2011 ili 2012.

revoNm2.png

 

Crvena je serijska, plava je "revo", zelena moj remap.

Uvjervali ga da ima 400+Nm i 185hp.

Ima dosta takvih primjera i uglavnom su dizeli.

Takve igre su krenule s revo mapa za bmw koje uopce ne postoje.

Edited by fire
  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, projektilski said:

TH pekar je vrijedjanje. Ti to znas, ja to znam, forum to zna.

pa kad covjek nezna spojit vcds da vidi greske pa covjeku izbije zdrav dpf na autu, onda je covjek otiso @fire da bi mu covjek vidio da ne radi pumpa od charge coolera koja je bila prisutna greskom prije mapiranja. srecom popravio je to, ali opet na novijem autu izbit dpf jer je to problem pregrijavanja vozila mi je smijesno, pogotovo kad vcds i to kineski klon moze ocitat greske. tolko o tome kolko zna mapirat live na valjcima 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Dario_7R said:
pa kad covjek nezna spojit vcds da vidi greske pa covjeku izbije zdrav dpf na autu, onda je covjek otiso [mention=363329]fire[/mention] da bi mu covjek vidio da ne radi pumpa od charge coolera koja je bila prisutna greskom prije mapiranja. srecom popravio je to, ali opet na novijem autu izbit dpf jer je to problem pregrijavanja vozila mi je smijesno, pogotovo kad vcds i to kineski klon moze ocitat greske. tolko o tome kolko zna mapirat live na valjcima 

Takvih i gorih prica ima i za druge tunere. Jedna lasta ne cini proljece i pitanje kaj se tu desilo. Nema potrebe za vrijedjanjem. Sto je Fire napisao o Revo mapi malo prije? A to nije jedino lose iskustvo koje o Revo mapi i tunerima koji ih postavljaju mozes procitati. Hvalis ih a ja bi mogao reci Revo smetlari. Shvacas da to nema smisla? Ili cemo se malo kontrolirati ili cemo si dati oduska i svatko kako mu pase... 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Edited by projektilski
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog toga sto se ne prica kako stvari stoje, nego se sve vuce u rukavicama, ti koji ne valjaju jos uvjek nisu propali... i ljudima rade stetu na motorima...

Ja bi trebao dati 400€ iz svog vlastitog dzepa da mi pokvari motor? Pa mogu ga onda i sam remapirati, pa ako zajebem bar znam da sam sam kriv... ovako platiš nekome uz najbolju volju, a auto ide lošije...

Treba jasno i glasno reci tko valja, a tko ne...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tesko reci, jer neko je nekome dobar, a nekome los, nema svak lose iskustvo, a ni odlicno. Zato je tu tesko reci da netko lose radi

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, projektilski said:

Takvih i gorih prica ima i za druge tunere. Jedna lasta ne cini proljece i pitanje kaj se tu desilo. Nema potrebe za vrijedjanjem. Sto je Fire napisao o Revo mapi malo prije? A to nije jedino lose iskustvo koje o Revo mapi i tunerima koji ih postavljaju mozes procitati. Hvalis ih a ja bi mogao reci Revo smetlari. Shvacas da to nema smisla? Ili cemo se malo kontrolirati ili cemo si dati oduska i svatko kako mu pase... 

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ma ima primjera kolko oces da je napravio zajeb, pa su drugi popravljali iza njega 

 

cisti primjer od prijatelja 6R, revo st3 mapa, dimuckao je auto, jedan injktor je curio. pa mu je gazda reko kupi ovo ono simo tamo ja cu ti slozit da ide jace ovo ono, nakon 3000€ djelova NEPOTREBNIH kod thpa, auto je imao manje snage nego prije( mjereno na istim valjcima kod muhe) . da ne pricam da je i mapu dsg-a ispekao usput, uglavnom vratio je revo mapu auto radio ko prije i jurio. frend ga je prodao kasnije, getriba se tj lamele su malo odlucile odustat. dal je do mape, nemremo rec, posto je samo mapa motora vracena. 

 

ima tako par primjera, ali ne pisu ljudi jer ih je sramota da ih je netko ozenio a dobili su drek. 

 

nigdje ja ne tvrdim ono sto ti pises da je revo bog i batina, ako netko misli da nije dobio revo mapu a platio je imas njihov support posaljes broj sasije i dobis informacije koji diler u kolko sati i koju mapu je stavio u vozilo, sve crno na bijelo. sve moje su legit mape i nikada nije bilo problema, a niti jedan auto nije bio st1 nego je otvoreno cak i preko preporucenih postavka za ron98 file koji oni isporucuju za nase trziste, a auti su vozeni i po stazi i dnevno i jurnjava di moze, pa i SR 

 

jesi rekla kazala na REVO mapu ili si platio i imao losih iskustva?. jer svaki tuner stoji iza svog posla, na to mislim pravi tuner koji brine za zadovoljstvo a ne za uzet pare. 95% posto tfsia u HR vozi Revo 1-3 mape, sta su onda svi oni u zabludi ako ne valja? 

 

uostalom, jedini imaju crno na bijelo 30 dana povrat novaca ako nisi zadovoljan mapom. ove usne ugovore, ako nisi zadovoljan dodi vratim ti lovu ne priznam, jer uvijek kasnije bude ma nije do mape, nego tebi nesto ne valja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica ima puno i uvijek treba cuti i drugu stranu. A da ljudi ne pisu da ih je netko ozenio kod tunera, to i bas nije istina. Ne znam koliko moras biti blesav da bi tajio kako ti je netko lose slozio mapu.

I nemoj se ljutit ali ovo kaj si gore napisao mi je smijesno. Stage 3 zahtjeva pun k ulaganja i promjena na autu i ocigledno vlansik NIJE bio zadovoljan. "Dimuckao" je i samo mu je slinio injektor. Zasto to nije popravio kod isto tog tunera nego je isao kod nekog drugog?
Iskreno, moje iskustvo s tim pricama je da vrlo cesto nije bas istina to sto se prica i da se uvijek nesto presuti.
I ovo sa Revom, mislim da je cak i ovdje pisano kako je zastupnik za Revo fino odbio reklamaciju tako da te price o tome kako imas garanciju isto ne drze bas vodu. I kako mislis ako netko misli da nije dobio sa Revo mapu. Je dobio je Revo mapu ali nije dobio snagu koju je ta Revo mapa trebala pruziti izmjereno. Ako laze Fire, lazem i ja.

 

Quote

Zadnje vrijeme imam dosta auta na mjerenjima koji bas i nisu primjetili povecanje momenta/snage na revo mapi

Primjecujem da ne prica samo o jednom primjeru.

Kod tuninga ima uvijek onaj rizik da ce ti nesto poci za zlu. Ili losa mapa ili auto jednostavno ne moze podnijeti pojacanje koliko god ono bilo unutar nekih sigurnih granica.

Samo kazem, ako je TH pekar onda je i Revo smetlar. Ja predlazem da se skuliramo i pisemo pristojno.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, projektilski said:

Prica ima puno i uvijek treba cuti i drugu stranu. A da ljudi ne pisu da ih je netko ozenio kod tunera, to i bas nije istina. Ne znam koliko moras biti blesav da bi tajio kako ti je netko lose slozio mapu.

I nemoj se ljutit ali ovo kaj si gore napisao mi je smijesno. Stage 3 zahtjeva pun k ulaganja i promjena na autu i ocigledno vlansik NIJE bio zadovoljan. "Dimuckao" je i samo mu je slinio injektor. Zasto to nije popravio kod isto tog tunera nego je isao kod nekog drugog?
Iskreno, moje iskustvo s tim pricama je da vrlo cesto nije bas istina to sto se prica i da se uvijek nesto presuti.
I ovo sa Revom, mislim da je cak i ovdje pisano kako je zastupnik za Revo fino odbio reklamaciju tako da te price o tome kako imas garanciju isto ne drze bas vodu. I kako mislis ako netko misli da nije dobio sa Revo mapu. Je dobio je Revo mapu ali nije dobio snagu koju je ta Revo mapa trebala pruziti izmjereno. Ako laze Fire, lazem i ja.

 

Primjecujem da ne prica samo o jednom primjeru.

Kod tuninga ima uvijek onaj rizik da ce ti nesto poci za zlu. Ili losa mapa ili auto jednostavno ne moze podnijeti pojacanje koliko god ono bilo unutar nekih sigurnih granica.

Samo kazem, ako je TH pekar onda je i Revo smetlar. Ja predlazem da se skuliramo i pisemo pristojno.

 

zato sto taj tuner nije bio mehanicar

 

eod od mene, nema smisla dalje raspravljat 

 

pitaj muhu sta je bilo kad je njegovu musteriju thp uvjerio da ce on bolji posao napravit pa je napravio drek, covjek isto istreso love i bananko, opet muha morao popravljat i sad opet auto radi i juri kako spada 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imamo i obrnute price gdje je THP ispravljao tudje mape. Ti zapeo za THP i njega vrijedjas a evo tu citamo sto sve zastupnici Reva rade i niti jedna ruzna rijec s tvoje strane dapace kad preporucas nekoga, Revo ti je uvijek na listi. Meni je to licemjerno.

EOD ide na kraju posta a ne EOD pa onda jos malo :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thp je isto puno pisao koliko je mapa popravljao od reva. Cak u detalje ima na njihovoj stranici. Ako i malo to pratis  vidis i razumijes sta se desava. Ali isto tako mislim da za tuning motora trebas imat 10000% ispravan auto i tada ces dobit pravu stvar i bit pre zadovoljan s mapiranjem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zelim uopce komentorati ove bajke.

 

Ja imam firmu, price ce se uvijek pricati, jer besposlicari uvijek imaju sto za reci, to je u genima ovog naroda, a o preuvelicavanju da ne trosimo rijeci.

 

SVATKO bira svog tunera, i njemu je iki dobar ili los. Ako smatra da je zakinut, uvijek moze doci na provjeru, popravk ili povrat.

 

 

Ono sto ne racunam, je da ljudi bez ijedne sekunde radnog staza u zivotu, paraziti i besposlicari, imaju sto za reci.

 

Nisu bolji od djukele, pa neka laju

 

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nije bas tako jednostavno. Zadnje vrijeme imam dosta auta na mjerenjima koji bas i nisu primjetili povecanje momenta/snage na revo mapi. 
Na kraju je ispalo da su platili revo, a dobili nesto cist drugo i to je vrlo lose. npr. audi 2.0tdi 143hp 2011 ili 2012.
revoNm2.png
 
Crvena je serijska, plava je "revo", zelena moj remap.
Uvjervali ga da ima 400+Nm i 185hp.
Ima dosta takvih primjera i uglavnom su dizeli.
Takve igre su krenule s revo mapa za bmw koje uopce ne postoje.
niko ne komentira ovo...

Sent from my S41 using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene ne iznenadjuje previse da genericke mape pokazuju svakojaka mjerenja i da cesto ne dobijes sto je obecano.

Ako Revo ima toliko slucaja da im mape nisu nesto to nije bas pozitivno. Revo _____ popuni sam :)


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, ruscic said:

niko ne komentira ovo... emoji33.png

Sent from my S41 using Tapatalk
 

Nema ovo veze s Revo mapom.

To je netko prčkao, pa pogle krivulju. 
Ako ovo prodaju pod Revo, to je diareja totalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 26. 03. 2020. at 7:57, ruscic said:

niko ne komentira ovo... emoji33.png

Sent from my S41 using Tapatalk
 

Daj svoj strucni komentar jer ti si tu doma... a mi mozemo pisat bajke na osnovu ovik krivulja... A gospon koji je okacio sliku zna svoj poso i sad cisto sumnjam da baca lovacke da je to necija (u ovom slucaju revo) mapa......  

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 13