13 13
neer

chip tuning

Recommended Posts

21 hours ago, Ivan1902 said:

S obzirom kakve su temperature vani, to je i normalno, samo pazi da temp ulja ne ide preko 125*C...

Ja ocigledno ne drapam dovoljno svoje jer me zabrine i kad dodje na 110C a inace je redovito koji stupanj ispod 100 :D

Edited by projektilski
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je temp od 100 do 110 recimo normalne vožnje a na AC kad ga gnjavim 150kmh bude i na 119 a ispuhivanje na max 5 minuta skočilo i do 127C ali brzo padne čim se vrati na 130kmh par min i vrati se na cca 112C.
Auto sve gore i Dpf i Oem mapa.
Groblje 1.6 cayc

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni meni na Passatu koji je 2.0 preko 100-105*C, ali na G7 koji je bio 1.6 na njemu je znala biti 115-120*C... 115ks, pun auto i Thule fino dignu temp tokom ljeta...

Znam za neke modele, ako se pri kupnji odabere kuka, da auto bude opremljen sa dodatnim hladnjakom ulja...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, sad imam Thule i ovo ljeto je dosta vruce, ajde bas cu pratiti na putu na more i nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mene gradska voznja 98, autocesta do 150km/h cca 105, ako nagazim po autocesti ide i preko 120. Vidjet cu bas kad zahladi hoce biti kakve razlike.

Naravno ima i razlike u brzini recimo od 120 do 160 je brzi skoro 4 s. 

Edited by Marko1234

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da dam feedback nakon cca 2 mjeseca voznje sa tjunanom dsg mapom koju mi je Muha stavio.

Ono sto sam zelio je samo pomjeriti shift pointove kod svake brzine. Mislim da sam jedini musterija koji nije htio nikakvo povecanje snage, nego samo ovo 😂

Nakon sto je zapisao mapu, dao mi je jos da odvozim koji krug pa da eventualno kazem jos ako treba neku brzinu fine-tjunat , ali sve je bilo odmah onako kako sam zamislio.
Kao sto sam i pretpostavio, nakon remapa, dobio sam transformirano auto.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, VW_GTD23 said:

Kakva je potrosnja sada?

S obzirom na prosjecnu brzinu (puno gradske voznje nazalost), ne mogu bit zadovoljniji. ECU mapa nije dirana, tako da sigurno ne lazu brojke.
Mislim da ce mi ovaj tjune pomoci na long run sto se tice egra, krilca usisa, dpfa i slicno u nekoj mozda znacajnijoj mjeri. Ne potpuno, ali nadam se znacajno.

photo_2021-07-22_20-23-26.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, 

nemojte se ljutiti sto ovdje pitam ali ne znam gdje bih dalje. Pogotovo sto forum za moje pitanje bas i nije aktivan. Zadnjih 10 godina vozim passat b7 1.6tdi 105ks. Sada je auto u prodaji i kupujem skodu kodiaka 1.5tsi dsg 150ks. Probao sam voziti takav kodiak sa istim motorom ali manualni mjenjac. Nije to lose. Ajmo reci da imas osjecaj da vuce kao moj trenutni passat. Meni je to cak i dosta. E sada kakvog ste vi misljenja o tom motoru i ono sto me zapravo zanima je dali se te novi benzince isplati mapirati ili chipirati da se dobije jos malo KS. Naletjeh na web stranicu dolje sam ju okacio da se kao moze dobiti it tog motora sa 150ks > 180ks. Pa to nije uopce lose. Dali to raditi ili ne ili je to ok. Plan je voziti auto 5g a napominjem da je mjenjac DSG ne manualac. Dosta mi gradske voznje i dizelasa i njegovog DPF-a i saltanja brzina prva-druga-treca pa ispocetka. I dali je ova kuca " viskovic " ok za takav posao ili imate nekog drugog dobrog za preporuciti. Da dobijem pravi postupak a ne pokidan motor nakon 100km. Svijestan sam rizika ali onda ga barem zelim smanjiti ili eliminirati ako platim uslugu tuniranja nekom tko zna sta radi.

Hvala puno na savijetu !!!

LP !

https://viskovic-automobili.hr/chip-tuning/ 

Edited by dxdandy

Share this post


Link to post
Share on other sites

imho taj vec ima opf (dpf za benzince). Rad na 2 cilindra u leru i etc.

Posto bas i nisu pouzdani motori(ni ti novi menjaci), ja radi garancije nebi remapirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zato kolega fire ne voli te motore

Ali po meni su ti novi od 2013-14god top. Potrosnja preformanse sve odlicno. Motori nisu uopce losi. Znam ih par s preko 200 000km i nikakvih problema. Moj je 1.4 tsi bio mapiran na 160ks nikakvih problema.

Bolji od dizela ako gledas dpf egr dizne i ostala sranja

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ljubobj said:

Ne znam zato kolega fire ne voli te motore

Ali po meni su ti novi od 2013-14god top. Potrosnja preformanse sve odlicno. Motori nisu uopce losi. Znam ih par s preko 200 000km i nikakvih problema. Moj je 1.4 tsi bio mapiran na 160ks nikakvih problema.

Bolji od dizela ako gledas dpf egr dizne i ostala sranja

Pa nisu bas 2013 i 2021 modeli slicni. Cak nisam znao da ima u 2013 1.5tsi, prvi glas?

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi golf i passat je sad 1.5 ali hibrid passat je ostao 1.4... mozda ipak bolje 2.0 tdi 190ks :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno tu na balkanu ce svako reci bolje 2.0tdi..

Onda ljudi krepaju od boli kad odlaze dpf i ostale stvari jer rade godisnje 10 000km po gradu i onda im bas treba 2.0 tdi.

Al jbt to je tdi hahaha

Onda je lakse povadit dpf i trovat ljude okolo. Al kupit auto koji bi im odgovarao to nikako ne dolazi u obzir.

 

Ogranicen način razmisljanja maximalno!

 

Od kad sam probao tsi samo tsi!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim golf 5 1.9 tdi 2008 353tkm. Prvi dpf je unutra. Ako znas kako se odrzava dpf onda nije problem gradska voznja a ni malo km godisnje. Ja napravim 8 do 10k godisnje. Svakih 300-350km starta reg., i to treba odradit, a ne ugasiti auto i kao nije bitno. Najbolje kad mi netko kaže, kako meni nekad auto zna baš dimit i onda samo stane. Kad kažeš to ti je super i to trebaš odradit tako da ga voziš u višim okretajima, a ne gasit oni se smiju. Onda na 150tkm mijenja dpf. Još sad i na benzince stavljaju dpf. Mislim da već 1.5 benz ima dpf. Nije problem dpf, problem je neinformiranost. I 2.0 190ks promjenis mapu na 240ks ne možeš usporediti sa 1.4

Isto tako ulje motora mjenjam max na 10tkm baš zbog visokih temp regeneracije dpf a. Preko vcds a temp ide na 850C turbo izlaz.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naravno tu na balkanu ce svako reci bolje 2.0tdi..
Onda ljudi krepaju od boli kad odlaze dpf i ostale stvari jer rade godisnje 10 000km po gradu i onda im bas treba 2.0 tdi.
Al jbt to je tdi hahaha
Onda je lakse povadit dpf i trovat ljude okolo. Al kupit auto koji bi im odgovarao to nikako ne dolazi u obzir.
 
Ogranicen način razmisljanja maximalno!
 
Od kad sam probao tsi samo tsi!
Pa i sam si to napravio na bivšem autu sve off, i taj Cayc dok je bio u tvom vlasništvu nikad bolji auto, sad tsi ne baš proslavljeni opet kod tebe top auto-ili imaš sreće ili nisi realan


Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah, ako je bio toliko dobar zasto ga je onda prodao? Svako uvijek prodaje auto pod izgovorom "hitno mi trebaju pare ili tako nesto slicno". Naravno niko nece da otkrije prave razloge prodaje, mislim da svi znaju kada se auto prodaje i tu se nema sta puno pricati nazalost :(

I ja svoga mk6 ne bih prodavao sada niti ga planiram prodavati ako uzmem drugo auto on ostaje :) Mada nemam ni jedan jedini razlog da ga prodajem!

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, polic na kvadrat said:

Pa i sam si to napravio na bivšem autu sve off, i taj Cayc dok je bio u tvom vlasništvu nikad bolji auto, sad tsi ne baš proslavljeni opet kod tebe top auto-ili imaš sreće ili nisi realan emoji51.png


Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
 

Bio sam zadovoljan jer je bio dobat auto i jos je u obitelji. 

 

Ali hocu rec jebes auto kad dodem u dvor s posla i moras se ic vozit jer je pokreno regeneraciju...jednostavo fujj

Trosis gorivo vrijeme i novac 

 

Zato je benzinjara zakon.

Nemojte nove tsi s opf filterom usporedivat s cadavim dpf-om jer nije isto.

 

O kakvom vi to 2.0 pricate i 190ks(mapa na 240) pricate bajke za malu djecu

Pa uzmes 1.4 tsi s 150ks i mapa na 190ks jede sve te vaše diesele za dorucak. Dieseli su za traktore 

11 hours ago, VW_GTD23 said:

Hahah, ako je bio toliko dobar zasto ga je onda prodao? Svako uvijek prodaje auto pod izgovorom "hitno mi trebaju pare ili tako nesto slicno". Naravno niko nece da otkrije prave razloge prodaje, mislim da svi znaju kada se auto prodaje i tu se nema sta puno pricati nazalost :(

I ja svoga mk6 ne bih prodavao sada niti ga planiram prodavati ako uzmem drugo auto on ostaje :) Mada nemam ni jedan jedini razlog da ga prodajem!

 

Daj ogranicen si

Nisam ja prodavao izvoženu ragu dizelsku s 200 000km

Nego auto s 80 000km koji je bio kao nov. Znaci nov.

Izvana iznutra nov auto

Boli te ona stvar sta sam ga i zasto prodavao.

 

Jednom cu ga opet kupit samo kad auto postane prioritet. Sad su druge stvari prioriteti

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za koliko si ga na kraju prodao? Znam da si spustio sa 17k na 14k jer nije bilo kupaca. I nisu to neke toliko velike pare, da ti je hitno trebalo odes dignes kredit i miran si :) Eto ako je auto bilo u TOP stanju sta je zaista bio razlog prodaje?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkad se auto ne smije prodati bez nekog razloga? Ili se prodaje samo ako je u groblje stanju? Mozda mu je dosadio...evo ja nikad nisam proda auto zato sto ne valja,jer prvenstveno ne zelim se ja vozit u njemu ako je neispravan..prodam kad mi dosadi i uzmem nesto drugo

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mu je dosadio dosad bi vec kupio drugo auto, a nije ga kupio. Uvijek se prodaje sa nekim razlogom, pogotovo ovi nasi sverceri sto prodaju jer bas oni i zive od toga. Ne znam sta da kazem svi znaju kada se auto prodaje. To je kada covjek vidi da mu se ne isplati ulagati u njega jer ga jeftinije izadje kada ga proda i doplati da kupi novije auto :( 

I ja kada sam kupio mk6 imao sam dosta ulaganja da bih ga doveo u TOP stanje i naravno na prodaju sam zaboravio. Ako se bude kupovalo drugo auto ovo ostaje u porodici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decko

Otisao sam i kupio auto za keš u auto kuci  vw u njemackoj 20 000€ iskesirao i dobio garanciju na njega. Nikakvi krediti me ne zanimaju. Imao je 56 000km sve sto sam mjenjao na njemu je bilo ulje i filteri u tih 25 000 i nesto tisuca. Sta mislis da sam groblje kupio i onda ga isao nasima preprodavat. Varas se. Na autu su sve u vw promjenili cak i diskovi i ploce sve novo oem stavljeno i takav su auto prodavali. I danas na mobile de kad pogleda tu godinu su po 16-17000 € plus jos uvoz 1000€. Sve lako provjeris imas internet

Nikakva tajna 

Dalje mi se neda objasnjavat.

Kazem drugi prioriteti su mi dosli u zivotu i auto je u drugom planu inace ga ne bi nikad prodao. Kad dobijes dvoje djece znat ces sve!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao kuci pa isprobavao biljezenje nekih parametara sa elm327 kojeg sam netom prije puta nabavio.

CACT:

Screenshot_2.png

 

EGT kroz  vrijeme. Velik raspon vremena je stavljen na x-os, a mali je graf, pa mjerenja djeluje da ide jako brzo "gore-dolje". Uglavnom, iznenadio sam se kako lako mogu doc do 800C s obzirom da je vani temperatura zraka bila oko -3C. Doduse bilo nas je 4 u autu i puno stvari.

Screenshot_3.png

 

Temperatura vode:

Screenshot_4.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 13