13 13
neer

chip tuning

Recommended Posts

150hp verzija ima velikih problema s egt-om, zato ima tako mali topspeed. Jer zastita za egt smanji snagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, fire said:

150hp verzija ima velikih problema s egt-om, zato ima tako mali topspeed. Jer zastita za egt smanji snagu.

Steta. Mogu mislit kako je kad je vani +30C, a na cesti +50C.
Pretpostavljam da je na 190hp verziji auspuh isti, ali da manjim EGTovima pridonose najvise injektori kojima treba manje stupnjeva da pljucnu istu kolicinu goriva.

Izgleda da je onda na 150 verzijama pametno ne dirat EGT, ako se radi samo stg1 i gleda na dugotrajnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Garrett_ said:

Steta. Mogu mislit kako je kad je vani +30C, a na cesti +50C.
Pretpostavljam da je na 190hp verziji auspuh isti, ali da manjim EGTovima pridonose najvise injektori kojima treba manje stupnjeva da pljucnu istu kolicinu goriva.

Izgleda da je onda na 150 verzijama pametno ne dirat EGT, ako se radi samo stg1 i gleda na dugotrajnost.

190hp ima dignut egt limit za 60C.

S limitom kakav ima 150hp verzija daje oko 180hp.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, fire said:

190hp ima dignut egt limit za 60C.

S limitom kakav ima 150hp verzija daje oko 180hp.

Zanimljiv nacin rjesavanja problema. Nisam to znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa, jel ima netko na području Zd ili St županije nekakvu preporuku za kvalitetan remap za Passat b6 125kw pd motor? Revo i slične njima mi molim vas nemojte ni spominjati

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Simme said:

Pozdrav ekipa, jel ima netko na području Zd ili St županije nekakvu preporuku za kvalitetan remap za Passat b6 125kw pd motor? Revo i slične njima mi molim vas nemojte ni spominjati

Imam ja jednog blizu Makarske.

Odlican tuner, radio kod njega mk4 AXR. Javi se u inbox ako zelis info.

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20. 02. 2022. at 22:52, Simme said:

Pozdrav ekipa, jel ima netko na području Zd ili St županije nekakvu preporuku za kvalitetan remap za Passat b6 125kw pd motor? Revo i slične njima mi molim vas nemojte ni spominjati

Ruščić u ST

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa pozdra. Stigao mi konacno Kodiaq FL 1.5tsi dsg. Odradio danas taman prvih 1000km. Zadovoljan autom skroz. Znaci vozio sam 1. verziju kodiaqa od prijatelja. Isto 1.5tsi motor ali manualni mjenjac. Rekao bih da moj sa dsg bolje ide ili je to samo subjektivno misljenje. Nekako mi izgleda kao da bolje vuci i da sam tim imam kao nesto malo bolje ubrzanje. Kazem mozda mi se i cini.

Ono sto mene zanima, gdje ga mapirati te dali je potrebno jer je dgs mjenjac osim mapiranja motora raditi i remap dsg ili je nepotrebno. Isao bih na 1.stage remap. Koga preporucate da ce svoj posao odraditi kako spada. Kvalitetno i dobro. Hvala na savjetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm ako je noviji kaj je s jamstvom ako ga mapiras? Koliko je star auto jer ima 4 god jamstvo. Inace Damir Muha je za preporuku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je nov. Preuzeo ga iz salona prije tjedan dana. Znaci presao tek nesto malo manje od 1000km. Znam da ce biti pitanja sto nisi uzeo jaci pa da odmah odgovorim. Ovo bilo dostupno. I to sam cekao tri mjeseca. Salon ga je narucio prosle godine cim je izasao a tek sada bila isporuka. Da sam isao birati bas sta ja zelim isporuka min. 330 dana a moze se i produziti a meni trebao auto odmah. Tako da uzeo sta je bilo. " Muha " , buduci ne poznam gospodina, kako ga naci ? Dali ima neku radion, web stranicu ili sl. pa da ga kontaktiram. Hvala puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm ako je noviji kaj je s jamstvom ako ga mapiras? Koliko je star auto jer ima 4 god jamstvo. Inace Damir Muha je za preporuku. 
Nista, ako ga mapira, jamstvo vise ne postoji. Osim, ako ga mapira ABT, oni imaju neki dogovor sa VW i garancija ostaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm ako je noviji kaj je s jamstvom ako ga mapiras? Koliko je star auto jer ima 4 god jamstvo. Inace Damir Muha je za preporuku. 
Nista, ako ga mapira, jamstvo vise ne postoji. Osim, ako ga mapira ABT, oni imaju neki dogovor sa VW i garancija ostaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako će se znati da je mapiran prvo treba postaviti pitanje
Kod nekih auta se da vidjeti a kod nekih ne, treba provjeriti kako je kod tvojeg
Ako nema mogućnosti da se vidi putem logova različit režim rada motora onda se uvijek može ponovno vratiti serijska mapa ako dođe do kvara u auto da se ne može ništa vidjeti

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/9/2022 at 10:04 PM, dxdandy said:

Ekipa pozdra. Stigao mi konacno Kodiaq FL 1.5tsi dsg. Odradio danas taman prvih 1000km. Zadovoljan autom skroz. Znaci vozio sam 1. verziju kodiaqa od prijatelja. Isto 1.5tsi motor ali manualni mjenjac. Rekao bih da moj sa dsg bolje ide ili je to samo subjektivno misljenje. Nekako mi izgleda kao da bolje vuci i da sam tim imam kao nesto malo bolje ubrzanje. Kazem mozda mi se i cini.

Ono sto mene zanima, gdje ga mapirati te dali je potrebno jer je dgs mjenjac osim mapiranja motora raditi i remap dsg ili je nepotrebno. Isao bih na 1.stage remap. Koga preporucate da ce svoj posao odraditi kako spada. Kvalitetno i dobro. Hvala na savjetima.

Nebudes se usrecio bas sa mapom na tom 1.5TSI.
Isti je kao prefacelift, dobijes 30tak Ks i 80tak Nm i to na 100 gorivu. Na 95ici je to oko 20Ks i 60Nm, a mapa dode 350-400€ za MG1 ECU.
DSG ti je DQ381 i na njemu ti netreba remap, osim ako ti se ne svida kako radi stock. Moze se slozit da se ljepse/bolje vozi (subjektivno) i da nesto brze salta.

A garancija i tuning ne postoje, to mozes odma zaboravit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa iduca mi je investicija gtd turbo na golf 6 1.6 tdi i tako da ga slozimo na oko 180ks

Jel radio itko ista slicno?

Original dizne i ic bi ostao

Jel moze to funkcionirati?

 

Razlike u turbinama koliko vidim su minimalne i mislim da to paše gore.

 

1.6 tdi turbo

649145650.png

 

 

Gtd turbo garett gtc1549

 

650145750.png

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja slagao dva komada, 190-200hp su bili.

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 06. 01. 2023. at 21:16, fire said:

Ja slagao dva komada, 190-200hp su bili.

 

Odlicno

Kad slozim turbo gore

Javim se pa dodem da ga mapiras

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 06. 01. 2023. at 21:16, fire said:

Ja slagao dva komada, 190-200hp su bili.

 

Koliko love trazis za remap?

znaci majstor ce mi stavit gtd turbo

egr i dpf su mi vec ugaseni?

golf 6.1.6 tdi

mozes i na pm

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 13