11 11
neer

chip tuning

Recommended Posts

svi motori od 2015 imaju problema s pregrijavanjem ulja, jer je vag odlucio staviti termicku izolaciju na karter da se ulje brze grije. I zato se znacajno sporije hladi.

U mapi je podeseno da tek na 140C ulja pocinje skidati snagu.

• Like 1
  • Thanks 1

Ak si stavio kvalitetno ulje, ne brini..

Posted (edited)
21 hours ago, Ivan1902 said:

S obzirom kakve su temperature vani, to je i normalno, samo pazi da temp ulja ne ide preko 125*C...

Ja ocigledno ne drapam dovoljno svoje jer me zabrine i kad dodje na 110C a inace je redovito koji stupanj ispod 100 :D

Edited by projektilski
  • Like 1

Meni je temp od 100 do 110 recimo normalne vožnje a na AC kad ga gnjavim 150kmh bude i na 119 a ispuhivanje na max 5 minuta skočilo i do 127C ali brzo padne čim se vrati na 130kmh par min i vrati se na cca 112C.
Auto sve gore i Dpf i Oem mapa.
Groblje 1.6 cayc

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Nije ni meni na Passatu koji je 2.0 preko 100-105*C, ali na G7 koji je bio 1.6 na njemu je znala biti 115-120*C... 115ks, pun auto i Thule fino dignu temp tokom ljeta...

Znam za neke modele, ako se pri kupnji odabere kuka, da auto bude opremljen sa dodatnim hladnjakom ulja...

• Like 3

Ok, sad imam Thule i ovo ljeto je dosta vruce, ajde bas cu pratiti na putu na more i nazad.

Posted (edited)

U mene gradska voznja 98, autocesta do 150km/h cca 105, ako nagazim po autocesti ide i preko 120. Vidjet cu bas kad zahladi hoce biti kakve razlike.

Naravno ima i razlike u brzini recimo od 120 do 160 je brzi skoro 4 s. 

Edited by Marko1234

Evo da dam feedback nakon cca 2 mjeseca voznje sa tjunanom dsg mapom koju mi je Muha stavio.

Ono sto sam zelio je samo pomjeriti shift pointove kod svake brzine. Mislim da sam jedini musterija koji nije htio nikakvo povecanje snage, nego samo ovo 😂

Nakon sto je zapisao mapu, dao mi je jos da odvozim koji krug pa da eventualno kazem jos ako treba neku brzinu fine-tjunat , ali sve je bilo odmah onako kako sam zamislio.
Kao sto sam i pretpostavio, nakon remapa, dobio sam transformirano auto.

• Like 1

4 hours ago, VW_GTD23 said:

Kakva je potrosnja sada?

S obzirom na prosjecnu brzinu (puno gradske voznje nazalost), ne mogu bit zadovoljniji. ECU mapa nije dirana, tako da sigurno ne lazu brojke.
Mislim da ce mi ovaj tjune pomoci na long run sto se tice egra, krilca usisa, dpfa i slicno u nekoj mozda znacajnijoj mjeri. Ne potpuno, ali nadam se znacajno.

photo_2021-07-22_20-23-26.jpg

11 11