2 2
1.9 TDI

Provjera Dizni PD 2.0 TDI 16V 140ks

Recommended Posts

pozz dečki .. dali se mogu preko dijagnostike VAS 5054 A vidjet rad injektora i kako??

 

hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može ima nedavno su meni objašnjavali, kanal 13, 15, 18 ak se nevaram +/- 2mg max, najbolje da su oko ili na nuli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali možda imaš točnije informacije gdje treba ic u koji meni da ne tražim puno??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim ipak sam uspio sam pronač pa čak i na kraju dok se potrudiš nije komplicirano..

 

vođene funkcije pa očitavanje mjernih vrjednosti i na tablici pod brojem 13 su dizne

 

pozz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu..

Stelovanje dizni kod tdi pd 96 kw... Znaci bregastu okrenuti da podigne klackalicu u najvisu poziciju, a da strana gdje se šarafi dizna bude u donjoj poziciji i da se pri tome dizna maximalno sabije..

Stegnuti onaj sredisnji saraf dok se ne osjeti otpor, vratiti za 180 stepeni kljuc, pa onda dotegnuti maticu (kljuc 18).. I tako postupiti kod ostale tri..

 

Da li je ovakav postupak ispravan, jer sumnjam da su mi dizne lose pa bi mijenjao gumice na njima???

 

Hvala..

Edited by amercivic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ako se neko odluci da radi sam, u maunalu pise ovako. Vazi za 1.9 i 2.0 motore..

YFtKoA6.png

Skinuo dizne, promijenio gumice i sad je uredan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod 1.9 treba pazit i na zakrenutost dizni... ;) Znaci kad ju se metne u glavu ona se more okrenut i do pola cm u obje strane..... a ako se metnu kako bilo moguce da ce auto nemirnije radit... pa i vibrirat na nekim okretajima a i losije ici...

Drugo je da idu obavezno novi sarafi dizni a i klackalica (glavni)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam napisati u vezi ovog poravnanja

 

cODeeEn.png

 

Rastojanje

1 2 3 4

333.0 mm 245.0 mm 153,6 mm 65,6 mm

Edited by amercivic

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad odstoji jedan dan i prvo paljenje pocme dimit bjelo i nemirno radi....

kad ga sturiras poslje radi dobro i nema dima više.... šta bi moglo bit jer sam stavljo druge dize iz polovnog motora sa 170 000 km.

 

naravno one njegve nisu valjale jer je treso na 2000 okretaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2