2 2
jankec12

Uredjivanje felgi

Recommended Posts

Bok ekipa, neznam kud bih smjestio ovu temu pa molim moderatore da se ne ljute, naime radi se o tome da sam stavio 17 cola na svog MK5, i išao sam radit optiku kod čovjeka koji ima najbolju optiku kod mene u okolici, bio vec prije s drugim autima kod njega i sve bilo ok, no ovaj put od stavljanja onih tzv "hobotnica" na kotač prilikom izvodjenja optike su mi na felgi ostali tragovi po krakovima, straso sam ljut, dao sam za felge 3000kn, kako se to moze rijesiti ? dal ce to ic sa samim poliranjem dole il treba na novo spricat il sta ? molim nekog da mi pomogne. covjek mi je rekao da se jos nitko nije zalio na takvo nesto da dodjem sutra da ce pogledat dal se sta da napravit, Jel ima netko iskustva s tim ?

 

13549097_10206861486118085_1832716216_o_
13509636_10206861486078084_1019472809_o_
13518073_10206861486758101_1265007599_o_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas tu sta ti radit, vrati mu se nazad i neka sredi felge kakve su bile, a sta ce im radit bas te briga...

 

Ocito nesto nije stavio kako treba da je sve krakove ogrebao, kako mu se uopce hvata na felgu to da ih je uspio ogrebat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas tu sta ti radit, vrati mu se nazad i neka sredi felge kakve su bile, a sta ce im radit bas te briga...

 

Ocito nesto nije stavio kako treba da je sve krakove ogrebao, kako mu se uopce hvata na felgu to da ih je uspio ogrebat?

Hvata se u principu na gumu, na 3 il 4 kraka, al vjerojatno kad je on to zatezao dal je previse il sta nezna, uzas uglavnom...bas cu sutra otic natrag da vidim sta ce rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se sjecam stariji modeli su se hvatali na gume, noviji na rub izmedju felge i gume i oni ne diraju sredinu felge, a ovi najnoviji se dio stavi na centar felge i uhvati za gumu, ako se ne varam ovakav zadnji imaju u Ri gdje ja trap uvijek radim i nikada problema...

 

Radi se o ovom modelu:

 

http://www.hunter.com/alignment-systems/hawkeye-elite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se sjecam stariji modeli su se hvatali na gume, noviji na rub izmedju felge i gume i oni ne diraju sredinu felge, a ovi najnoviji se dio stavi na centar felge i uhvati za gumu, ako se ne varam ovakav zadnji imaju u Ri gdje ja trap uvijek radim i nikada problema...

 

Radi se o ovom modelu:

 

http://www.hunter.com/alignment-systems/hawkeye-elite

 

Koliko se sjecam stariji modeli su se hvatali na gume, noviji na rub izmedju felge i gume i oni ne diraju sredinu felge, a ovi najnoviji se dio stavi na centar felge i uhvati za gumu, ako se ne varam ovakav zadnji imaju u Ri gdje ja trap uvijek radim i nikada problema...

 

Radi se o ovom modelu:

 

http://www.hunter.com/alignment-systems/hawkeye-elite

e upravo ovaj model imaju, tocno taj, kazem vec sm prije bio kod njih i sve je bilo ok, ne razumijem kako mi je sada ostavilo te tragove, tj kako mi je izgreblo felge...prvo sam mislio da je mozda zaprljano il nesto ...i probao ocistit i sve al nikako...felge su na novo spricane prosle godine po ljeti...al mislim da to nebi smjelo biti veze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nema gumeni sloj na ovom djelu sta ide na felge, jer ako je metal na metal onda je moguce da ogrebe felgu, ocito mu je potrosena gumena zastita, odi vidi sta kaze i u kakvom mu je stanju taj dio koji ide na felgu...

 

Ali u svakom slucaju inzistiraj da on sredi felge kakve su bile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nema gumeni sloj na ovom djelu sta ide na felge, jer ako je metal na metal onda je moguce da ogrebe felgu, ocito mu je potrosena gumena zastita, odi vidi sta kaze i u kakvom mu je stanju taj dio koji ide na felgu...

 

Ali u svakom slucaju inzistiraj da on sredi felge kakve su bile

jer je on rekao da ima zastitu i sve, al da, vjerojatno je potrosena...ici cu bas sutra da vidim sta ce rec..ako mi nece htjet sredit felge zvat cu policiju pa cu ga prijavit, jer imam slike felgi prije i poslije optike pa nek oni vide...pa mozemo i na sud ako ce vec doc do te granice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo..ni meni nije jasno kak su to uspjeli...di si to bio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj na felgi da li je samo površinski malo dobila pa se zamaglio lak ili se noktom osjeti da je udubina.

Ako je samo površinski dobio moglo bi se poliranjem srediti ali ako je skinuo sloj laka onda je problem veći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dodir se i ne osjeti bas da je dubinski otislo...cak vjerujem da bi dobio to sa poliranjem van..vidjet cu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo bas sam bio kod njega natrag, rekao je da neka dodjem jedan dan kada nece bit kise da ce probati ispolirati, a ako nece on moci da ce rijesit to kod jednog kolege, uglavnom da nema problema da ce to rijesit u svakom slucaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skener nije baš najpouzdaniji i nije 100% ali drugog izbora nemaš. Osim toga na felgama se ne vidi tolika razlika ako se malo i fula boja, koliko bi možda da je cijeli auto u pitanju, tako da ako ne nađeš originalni kod od laka skener je jedino rješenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu...
Lakiram Santa Monice u fabričku boju. Krakovi su u extra stanju i njih ne diram, ali su tamno sivi umetci jako loši.

E sad zanima me koja je farba ovako najkvalitetnija, ne razumijem se nešto previše. Uglavnom šprickit, učvršćivač, baza i lak. To će da mi drug odradi što se lakiranja tiče, a ja bih samo što kvalitetniju boju.

Valjao bi još poneki savjet

Ovaj drug kaže ovako
Prvo sa P240 i P320
Onda ide šprickit pa šmirglanje sa P500 i ponovo šprickit tanko, pa P800

Na kraju baza, pa lak.

Ima li još nešto za dodati ili je to to?

Inače kod farbe je 1E9, ako kome zatreba.

df01282b729d24ffd8a9323c8fa5ce41.jpg1a2b55cfa36931b640e68259c8bfd2eb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2