2 2
zvone1707

Šarafi s čelične felge na original alu felgu golf 4 ?

Recommended Posts

Bok ljudi, jedno kratko pitanje.. tražio sam po forumu, ali svakako da čujem još pokoji savjet. automobil golf 4, trenutno na njemu originalne čelične felge 16 cola sa original šarafima..
nabavio sam originalne alu felge 15 cola baš od četvorke, pa me zanima da li pašu ovi šarafi koje trenutno imam na te felge? Hvala unaprijed. 08012012511.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su vijci samo jedni i da nema razlike da li ih koristiš na alu felgi ili čeličnoj, te vijke koristim za obje felge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima razlike drugaciji su za alu felge konusi na vijcima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas neku fotku da vidim razliku?

Imam vijke od alu felge i njih sam koristio za celicne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam u ovlastenom htio naruciti jos jedan set vijaka ponudio mi je samo jednu vrstu koju i imam sa kuglicastim lezajem. Po internetu nisam nasao da postoji jos jedan kataloski ili da ima drugaciji oblik za celicne felge i da je original.

 

-VIJCI: M14x1,5x27, kataloski broj (WHT002437)

- Razmak: 5x100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je za aftermarket felge da...

Ja sam iste koristio i na alu i na celicnim al imao sam i set za celicne i drugaciji je bio konus...kao uzi nego na ovim za alu al osli su sa felgama dalje

Jbg nemam sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aftermarket felge koje imaju konusno sjediše trebaju i konusne vijke a kod VW-a OEM je tzv. 'Ball Seat' ili ti loptasto sjedište kao na donjoj slici.

bolt_styleslfjfq.jpg

screwwht002437snjnb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega TDI trebas se zaposliti u ovlastenom. Sve znas i jos nam skemijas popust :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak i neke aftermarket felge imaju okrugli dosjed za sarafe. Npr RC design felge za polo cup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze na kraju sa alu na celik?

 

16 col felge org od fauvea

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, pa ja sam imao vijke od alu naplataka i stavio na OEM čelične felge.

VW koristi ove okrugle ili ti Ball Seat ​i to odgovara za VW felge s takvim dosjedom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baci koju fotku da vidim kako izgledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje kupit te vijke u ZG normalne duljine i 5mm duze?

 

ETKA kaze da je to WHT001812 M14x1,5x27, dakle isti kao i sto je TDI spominjao (iako on ima mrvicu drugaciji kataloski). Ja trebam 10 komada takvih ali i 10 komada sa 32mm ili tu negdje.

 

C-mod sam cuo, tamo je komad 18kn. Ima jos negdje, pogotovo zapadni dio Zagreba?

Zvao sam tokic ali njih dobiti je lutrija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazovi Imbus.hr oni proizvode vijke. Cijena za onaj gore kataloski koji sam naveo je 24/kn po komadu, u ovlastenom kostaju 34 kn. Obje ponude su mi bile malo preskupe pa odustao od seta, mozda nadjem neki OEM set na ebayu ili uzmem polovne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u PZ je bilo raznih vijaka za tockove u Ciak-u pa mozda da pribas kod njih ako imas koju njihovu radnju blizu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za prvu ruku trebam 10 komada duzih, jer mi na prednje kotace idu i distance od 5mm. Nije to puno i neki bi mozda rekli da koristim vijke normalne duljine ali ne zelim se zezati

Vijak mora viriti van zar ne? Iza kroz disk? E sad, ako sam dobro skuzio, mora viriti barem 17mm, dakle ako uzmem duze vijke komplet set, to nece biti problem ako iza vire 5mm vise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se vozim godinama s distancama 5mm i obicnim sarafima nikad nista

Ne bi ti trebalo radit problem tih 5mm sto imas viska sarafa...kad stegnes tocak zavrti ga da vidis da ne struze negdje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da cu po PSu sve. C-mod i dulji sarafi naprijed, kraci straga. U petak je taj dan gdje cu znati dal sam se zeznul ili ne :)

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vulkal ima vijke, kao i gabrek, duzina po zelji, a cijene su svuda po 20-ak kn...

 

Uzimao u Zg kod jednih i drugih...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2