1 1
CreedIV

Skidanje insekata sa lima

Recommended Posts

Pozdrav, pocele su vrucine pa i insekti, pokupio sam ih jedno milion na autoputu. Cim sam stigao kuci saprao sam to koliko sam mogao, evo danas oprao auto i vidim dosta crnih tackica po autu. Nije bas jednostavno ni skinuti, recimo noktom opce ne moze, pokusavao sam.

 

Kupio sam Sonaxovo sredstvo i na uputstvu njegovom stoji kao naspricati, sacekati par minuta i samo saprati - uradio, nestale su neke fleke, ima ih jos dosta. E sad ovdje na Sonaxovoj reklami ima i ova krpica ( koju nema kupiti kod nas ) ali sam kupio slicnu, od drugog proizvodjaca, pise da je za bube. Krpa je dosta gruba, pa neznam kolko ja smijem time trljati po laku ? Da ne ostetim ? Pokusavao sam naspricati Sonax i skroz lagano ovom krpom, ali ne spada. Sta vi preporucujete ?

 

Evo ova reklama od Sonaxa :

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja metalik aute i bijele naspricam na praoni sa onim kemijskim predpranjem i sve skine dole sa pritiskom kad stavim ispiranje. Doma imam dimer, razrijedim ga u omjeru da nije pre jak i isto tako skine sve.

Edited by RI VW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sonax extrem fe za felge mozes bez problema po laku poprskat ili ironx,ili otidi na dls stranicu HR i pronadi metalmet on ti je slicam ko sonax za felge naspricaj u hladu ostavi 5min da reagira skinit ce ti sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ali ne razumijem zasto kupovati Sonax za felge ako su ljudi napravili Sonax za insekte, a njega kad naspricam i ostavim skinu se neke musice, neke ostanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ali ne razumijem zasto kupovati Sonax za felge ako su ljudi napravili Sonax za insekte, a njega kad naspricam i ostavim skinu se neke musice, neke ostanu.

Ja sam ti napisa sta ce ti rijesit problem,sad ti ispitivaj kako,sta i di.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja metalik aute i bijele naspricam na praoni sa onim kemijskim predpranjem i sve skine dole sa pritiskom kad stavim ispiranje. Doma imam dimer, razrijedim ga u omjeru da nije pre jak i isto tako skine sve.

Ja isto. Nakon autoceste kad je auto pun musica i svega, autopraona, ta kemija za felge, miniwash, topla voda i sve ide dole. I tako već godinama radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

žuti dax universal, ima u konzumu za ispod 20kn, to je manje vie all purpose cleaner, kad sam na samoposlužnoj autopraoni popricam s njime prije pranja i tjt

Edited by mmatej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda onda na praonu najbolje odvuci negdje i da oni to srede toplom vodom ili cime vec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja to za 5kn na samousluznoj napravim, nes ti filozofije. Tamo imaju to sredstvo za musice i felge, naspricam s tim, pistolj s toplom vodom i deri. Sve ide dole, cas posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bas danas.oprao nakon 700km puta od toga vecina autoput...sonax full extreme koji je za felge a meni se cini skoro isto ko iron x,ali malo slabiji,iron x je inace za felge i za ciscenhe laka.jos bolji ali nesto skuplji...isperem wapom ne preblizu.i ostatke protrljam mikrofibra spuzvom i meq gold wash samponom...nije ostao ni jedan gore.s time da su se zapekli 3 dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sonaxom ili metal metom,oba su jako dobra,met je agresivniji dosta,al nista nemoze ostat na laku nakon njega,on se ujedno i koristi za metalnu dekontaminaciju,a ujedno pakiranje od 1l mozes razrijedit u razlicitom omjeru tako da za 90kn skroz ok stvar koja moze dosta dugo trajat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ovaj Sonaxov za Felge, sto ga pospricas, ostavis da stoji par minuta i lagano vidis kako mijenja boju u crveno. Znaci da probam s njim ? Da pospricam i ostavim ?

 

Sto se tice samousluznih praona, nema kod nas u Bosni, bar ne u Vitezu, tih nekih opcija. Imas opciju Pranje - sto je hladna voda i deterdzent, vosak i ispiranje i to je to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

e cuj nema samousluznih praonica u Bosni... haveru jesi ikad izasao iz Viteza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je htio reći da kod njega nema samousluznih praona sa opcijom tople vode i sa kemijom za felge i musice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni crveni sonax za insekte sve skida al nema cekanja danima nakon puta nego odmah na praonu i auto je za 10kn cist i bez musica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekucina za pranje stakala ima skoro isti sastav kao i ova za skidanje insekata,tako da nemojte trositi novce bezpotrebno a pogotovo ne za cistac felgi koji nema tu namjenu i skida vosak sa auta.

Osobno koristim tekucinu za sajbe i nikad problema s musicama

 

Ako perete doma di vam vrijeme nije presudan faktor onda se na prvi kraj pola sata prije pranja stavi mokra plahta,koja ce omeksat musice i isto bez problema idu dolje...

Edited by rade007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, postoje samousluzne praonice ali bez hemije - pranje, vosak , ispiranje sa hladnom vodom i to je to.

 

Ne znam ljudi, ne mogu sad biti pametan. Skidao sam Sonaxom, skinulo se nesto, ali i dalje su tu. Sta mi je sad raditi, jer sad vec stoje tu nekih 4 - 5 dana.

 

Dal da vozim negdje na praonu da peru toplom vodom ili sta ja znam, da ja skidam necim...ne mogu biti pametan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš to i sam riješiti, kolega rade007 ti je dao dobar savjet sa krpom ili plahtom i polijevaš preko njih nekoliko puta. Bitno da vlaga bude prisutna neko duže vrijeme da se sve opusti a kasnije šampon, ispereš to čistom vodom i obrišeš mikrofibrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro pokusam svakako, stavit cu krpu i drzat je natopljenom vodom, cak cu i sonax ovaj spricati po njoj, pa gledati hoce li spasti.

 

Javim svakako. Hvala na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i vi ga komplicirate sa sonaxima i tim svim. Dimmer najjeftiniji. Nekidan kombi od statoga prao iz vana nakon 3 godine i sve musice skinuo za 5 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimmer kao prvo skida vosak,kao drugo matira i ostecuje lak,tako da je to najgora moguca kombinacija i on nema sta trazit na laku od auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva stvar na metalic boji ne ostecuje nista naravno u omjeru koji je napisan na ambalazi za predpranje auta, a kao drugo mozda skida vosak, ali sta ovi sonaxi i slicno ne skidaju? A kostaju puno vise. Uostalom placajte te kemije koje su u biti ista stvar samo drugacije boje i mirisa, ja necu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1