2 2
nikica.misic

Popravak ključa

Recommended Posts

Pozdrav

Ispao mi ključ i pokidalo mi se ovo sto drži limeni ključ, sto ide u bravu...

Da li se može samo to promjenit ili naručit?

 

ac8e272ba485170dc9d70d681da39f7f.jpgd0c5ee854c6fafcce2882097837533be.jpg

 

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je ovaj dio koji je narezan citav odi na otpad i uzmi kljuc i preslozi

Edited by RI VW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš servis 'Ključko' u Osijeku ako ti zatreba.
Mislim da radi robnoj kući 'Doma' na trgu pa ako ne riješiš ništa sa otpadom ili nekim drugim načinom, kontaktiraj ga jer ima dosta ključeva ili ti da neki prijedlog koji bi ti odgovarao.

Ključko OS...http://www.kljucko.com/
Tel: 031/506303
Mob: 098/1767234

Share this post


Link to post
Share on other sites

ebay majka vidio sam da imaju nova kucista za sitnu lovu e sad kvaliteta je upitna ali ipak treba probat

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za sitnu lovu sa ebaya sta sam ja vidio na svoje oci je bolje ne trositi pare jer je uzasna kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi na ebayu su isti ti koje prodaju kljucko, profi i ostali sta prodaju muda pod bubrege...

 

Ja imam sa ebay-a i kada ga je kljucar urezivao je rekao da je bas kvalotetan, da se vidi da su original, a ne kineski :) samo zato jer sam mu rekao da sam u ovlastenom uzeo... Platio 3$, isti kod njega 200 kn...

 

Tako da slobodno uzmes sa ebay-a...

 

 

Ovog sam ja uzeo za Polo 9n3 i kao original je:

 

http://www.ebay.com/itm/131420325284?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dva originalna ključa koja sam dobio uz auto i jedan kao nov jer nije korišten a na drugom se vide tragovi korištenja ali ništa strašno. Na ovom, na kojem se vide sitna oštećenja htio sam promijeniti kompletno kućište i narezati skakavca pošto znam lika koji to radi savjetovao mi je da to ne radim jer je razlika između OEM i ovih sa eBaya i ostalih internet servisa sa kojih ih nabavlja osjetna i vidljiva, odnosno radi se o ležištu za elektroniku koja ne sjeda kao kod originalnog, tako da sam samo VW znak promijenio i ostavio sve kako je.

Slažem se, da svi koji je bave ključevima vjerojatno kupuju ove iz Kine sa siću i prodaju nam po 150-200 kn a sada da li postoje i dobra kućišta, vjerojatno postoje, samo gdje ih uzeti a Kinezi su inače poznati da svaki proizvod ima druge mjere pa se ne možeš osloniti da ćeš i drugi put dobiti isti takav ako ti je prijašnji bio dobar jer uvijek zeznu neku sitnicu ili više njih. Nisam se raspitao koliko bi koštalo OEM kučište ali sigurno je cijena paprena. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si sanjine potrefio ja nisam...

Hehe nisam ni ja. Uzeo sa ali Expressa za par dolara i majstori mi vele da ne mogu prebacit stari ključ u to novo kućište

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel gledate oznake na kljucu ili bezveze prvi uzmete?

 

Ja sam cak uzeo i jedan sa komplet elektronikom i svime i taj isto radi kao original, iako su kljucari govorili da to nece radt, ali sam riskirao 15$ i pogodio pravi ;)


Hehe nisam ni ja. Uzeo sa ali Expressa za par dolara i majstori mi vele da ne mogu prebacit stari ključ u to novo kućište

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Jel ne ide jezicak ili elektronika?

 

Jer jezicci su neki razliciti od originala, ali elektronika mora pasat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije bih uzima kompletno kućište sa elektronikom i to baš iz razloga kada sam svog rastavio vidio sam zašto. Kada se pločica izvadi moraju se dvije tiple potrgati koje ju drže a kada se stavlja trebalo bi ih ponovno namjestiti u novom i rastopiti da drže. Vjerojatno to nitko ne radi pa kasnije pločica pleše u kućištu a to mi je lik rekao da će se dogoditi ako ju stavi iz starog u novo. Ja ću si uzeti kompletno kućište koje mi je Sanjin predložio, odnesem ga susjedu da nareže skakavac a kasnije u ovlašteni da ga odobre i vozi Miško.

2 Button Remote Key with Blade +ID48 CHIP 1J0 959 753 AG For Skoda VW Seat 434MH_(https://www.ebay.de/itm/2-Button-Remote-Key-with-Blade-ID48-CHIP-1J0-959-753-AG-For-Skoda-VW-Seat-434MH/201460664789?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649)

03_dsc_0017bek7h.jpg

07_dsc_0030bwkfz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko naplaćuju u ovlaštenom?

Ja sam naručiva sebi i odma su mi narizali priko slike, pa san ga sam uparija sa tablom i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je jedan Mažuranić, možda nešto preko. Koliko znam nije problem uparit a vidio sam na YT da se to i preko vrata može ali da bih dobio sve funkcije ključa trebalo bi ga odobrit i dodat kao treći ključ što je u mom slučaju a sad koliko sam upoznat sa VCDS-om to ne ide ili se ne dobiju sve funkcije ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može sa VCDS-om. Al tribaš znat skc (pin) table, njega ne možeš iščitat sa VCDS-om nego sa VAG-tachom ili nečim sličnim.

A vagtacho kabel i cd ti imam ja jedan viška (ebay verzija koja funkcionira sasvim ok sa čitanje skca) pa ako ti zatriba reci

A daljinski možeš uparit bez problema

Edited by luka93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, VAG taho za iščitavanje SKC filea treba a da li se SKC file kopira u VCDS i nakon toga dodaje kao drugi ili treći ključ?

 

Ovaj pin od sata treba upisati prilikom dodavanja ključa preko VCDS-a?

 

838e943adc0a24dcb4a81ycucl.jpg

 

How to adapt your remote to your mk4 Volkswagen

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, učitaš skc sa vagtachom. I onda u vcdsu kad ideš napravit login upišeš taj skc sa dodanom nulom ispred. I u vcdsu možeš vidit koliki ti je trenutni broj ključeva. I kad ideš uparit još jedan onda tu upišeš ukupni broj ključeva koje ćeš imat

Premda se sa vagtachom može i uparit ključ al koliko sam čita to ne preporučuju baš sa ovim ebay verzijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala Luka, koliko te koštao "VAG-Tacho" i imaš link gdje si ga uzeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2